Osvita.ua Новини В питанні реформування освіти ми усі маємо бути союзниками, - В.Янукович
В питанні реформування освіти ми усі маємо бути союзниками, - В.Янукович

Президент України виступив із щорічним посланням до Верховної Ради України, в якому зокрема зосередився на проблемних питаннях освітньої сфери

В питанні реформування освіти ми усі маємо бути союзниками, - В.Янукович

Звертаючись до народних депутатів та співвітчизників Президент зауважив: "Модернізація економіки, зміни в соціальній системі захисту, медицині, інших сферах вимагають нової якості освіти".

"Уже не перший рік Україну лихоманить від різних експериментів та новацій в освітній сфері. Розумію хвилювання студентства, батьків, вчителів щодо нестабільності освітньої галузі", - підкреслив Янукович.

"Але ж давайте також говорити відверто про реальний стан справ, - підкреслив Президент. В Україні сотні вищих навчальних закладів, де формальний підхід до отримання диплому переважає над якістю".

Він також зауважив, що переважання спеціальностей гуманітарного напрямку над технічними, призводить до дефіциту таких професій як інженер, технолог, конструктор, тощо.

"Ще гостріша ситуація в середніх школах та дошкільних закладах", - підкреслив Янукович.

Він зазначив, що нині сотні і тисячі українських шкіл та дитячих садків ледь зводять кінці з кінцями. Професії вчителя та вихователя залишаються непрестижними.

"Послідовне підвищення доходів вчителів, вихователів та реалізація програми "соціальне житло", мають уже найближчим часом повернути довіру і надію цих прекрасних людей до держави", - зазначив він.

"Переконаний, в питанні реформи освіти ми усі маємо бути союзниками. Це - загальнонаціональна справа. Розглядаю реформу освіти як одне з ключових завдань 2011 і наступних років", - наголосив Президент.

Віктор Янукович підкреслив, що ключовими напрямками реформи освіти є подолання корупції, раціональне використання бюджетних ресурсів держави та місцевої влади, підготовка кадрів, впровадження сучасних технологій, формування доступних навчальних електронних бібліотек.

"Вимагаю від Уряду зваженої програми реформування освіти, яка спиратиметься на широку соціальну підтримку. Реформа освіти та виховання має пройти широку громадську експертизу", - зауважив Президент.

Янукович також запевнив, що зробить все можливе, щоб реформи супроводжувались максимально швидким впровадженням сучасних технологій у навчальний процес, зокрема комп’ютеризації шкіл, електронних підручників, баз даних національної та світової літератури.

У своєму виступі він поклав надії на університети, науково-дослідні установи та наукові центри, які навчаються поєднувати фундаментальну науку з практикою, інноваційними та технологічними рішеннями.

"Прискорене комерційне впровадження наукових розробок – це ключ до розвитку інноваційної економіки. Тому реформа науки, на мою думку, має бути тісно поєднана з завданням розвитку національної інноваційної інфраструктури", - резюмував Віктор Янукович.

Освіта.ua
07.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Интересно: где инженера в дефиците, на бирже что ли? И где работает программа "Соціальне житло"? Хто чув про таку? Корупція, я думаю, це квіти на свята, а бізнес-проект з контрольними ніхто не помітив. Не помітно також підвищення доходів вчителів і пов"язаного з ним росту довіри і престижу.... Про ваші проблеми всім відомо, і всім на них начхати!
K-124
"формування доступних навчальних електронних бібліотек" - це після того як з паперовими підручниками зазнали повного фіаско, вони будуть ледве чи не нанотехнологіями нас годувати:) "А вы, друзья, как ни садитесь, всё в музыканты не годитесь" :)
K-124
"раціональне використання бюджетних ресурсів держави та місцевої влади" - це закриття україномовних шкіл, у тому числі сільських (чи ще буде обіцяний автобус, чи так як з новими підручниками, а школи закриють оперативно, хто б сумнівався!), це стрімке укрупнення класів (готуйтеся, вчительки, до класів з 35-ма учнями), ліквідація гуртків і факультативів, поділу класів на групи...Ну а будівлі шкіл, особливо у престижних районах, можна вигідно продати (звісно ж, заради раціонального використання бюджетних ресурсів!). А кого боятися? Отих нечисленних батьків-учителів, що в пікеті постоять? Суспільство звично відморозиться. "А онуки? Їм байдуже - жито собі сіють"(Шевченко).
K-124
Віктор Янукович підкреслив, що ключовими напрямками реформи освіти є подолання корупції, раціональне використання бюджетних ресурсів держави та місцевої влади, підготовка кадрів, впровадження сучасних технологій, формування доступних навчальних електронних бібліотек. "подолання корупції"- це мається на увазі те, що толковий міністр зробив із ЗНО? Звільнив Лікарчука, на її місце призначив Зайцеву, свою заступницю, мабуть, щоб незалежна колись від Міносвіти структура стала поступливою? Запровадив іспити у вишах - це теж у рамках боротьби з корупцією? А чого варте розпорядження плюсувати 20 балів за підготовчі курси - от де корупціонерам малина! А середній бал атестата - теж антикорупційний засіб? Щось не дуже пан міністр до вказівок Президента дослухається :)
Леся
Люди позакінчували факультети технічних напрямів і не мають роботи. Інженер-хімік, інженер-механік, електротехнік... Шукають і плачуть, що нема роботи. Ідуть в торгівлю, операторами мобільного звязку. Геологів взагалі скорочують, добивають геологію. Про екологію розмов багато, а насправді - пшик. А вчителям нема як житло собі купити, жебраки. А можновладці цвітуть.
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
з пустого в порожнє. ПИТАННЯ: чи знає Федорович що таке корупція? Якщо знає, то чому ж цю вакханалію з підсумковими контрольними і посібниками корупцією не вважає і не гальмує? ОСВІТЯНИ! Скинемося Президенту на тлумачний словник чи що...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!