Osvita.ua Новини Освітній ярмарок didacta у Німеччині - джерело нових ідей в освіті
Освітній ярмарок didacta у Німеччині - джерело нових ідей в освіті

Освітній ярмарок didacta щороку стає джерелом нових ідей для багатьох педагогів. Домінантна тема цього року – навчання за допомогою інтернету та мультимедіа. Це не нова тема в освіті, але вона постійно в розвитку

Освітній ярмарок didacta у Німеччині - джерело нових ідей в освіті

Найбільший у Німеччині освітній ярмарок didacta привабив цього року понад 800 учасників. До 26 лютого вони презентуватимуть нові методики та обговорюватимуть нові виклики в галузі освіти під час лекцій, дискусій, презентацій.

Загалом у рамках ярмарку відбудеться понад 2000 заходів. Очкується, що на didacta побувають близько 90 тисяч відвідувачів.

На відміну від української освіти навчання за допомогою інтернету і мультимедій давно увійшло в будні німецьких шкіл та університетів. Знайти і замовити книги у бібліотеці, записатися на курси і семінари, обмінятися навчальною інформацією – все це можна зробити в режимі онлайн або через університетську інтернет-мережу.

Електронні новинки також стають частиною навчання. Нещодавно розроблена швейцарська програма Citavi допомагає при роботі з великими обсягами літератури: впорядковує інформацію, зберігає головні цитати.

Приміром, студентці германістики Кароліні програма допомагає писати магістерську роботу: «Спочатку було незвично все робити в електронному вигляді. Аби ознайомитися з програмою, нам запропонували спеціальні курси. Це дуже допомогло мені структурувати мою роботу».

На виставці didacta будуть представлені не лише новинки, але й відбудуться дискусії. Приміром, як краще застосовувати електронні медіа для навчання і обміну досвідом.

Інноваційний підхід вітається. Так, ректор Регенбурзького університету відкрив власний блог «Спитай ректора». Студенти мають можливість поставити йому запитання й інколи отримати відповідь навіть у формі Youtube-відео.

Професор Шпаннагель з Гейдельберга вважає це радше необхідністю, аніж розвагою – це не лише зберігає час, а й сприяє порозумінню: «Думаю, це цілком розумний вчинок. Мережа дає можливість ближче відчути того, з ким спілкуєшся. Коли ректор особисто відповідає онлайн на твоє питання, ти відчуваєш себе більш близьким із ним».

Застосування електронних засобів робить освіту більш гнучкою та відкритою. У тому числі й для іноземних студентів: можна знайти можливість навчатися за кордоном чи дистанційно.

Німецькі освітяни вбачають у електронному навчанні – e-learning – великі нереалізовані можливості. Однак попереджають і про ризики, особливо для молодших школярів.

Deutsche Welle
23.02.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!