Використання сільського коефіцієнта для вступників

У 2022 році сільський коефіцієнт доступний лише для вступників до закладів фахової передвищої освіти

Використання сільського коефіцієнта для вступників

У 2022 році сільський коефіцієнт доступний лише для вступників до закладів фахової передвищої освіти (на освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр»).

Вступники, які вступають до закладів вищої освіти (освітні ступені «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр»), не зможуть скористатися сільським коефіцієнтом у поточному році.

Які категорії вступників відповідають вимогам використання сільського коефіцієнта

Скористатися сільським коефіцієнтом можуть вступники до закладів фахової передвищої освіти, які відповідають таким вимогам:

  • зареєстровані в селі. Для підтвердження реєстрації потрібно завантажити в електронному кабінеті витяг із реєстру територіальної громади, зокрема сформований на порталі «Дія», або довідку про місце реєстрації – Додаток 13;
  • у рік вступу (тобто тільки 2022 рік) здобули базову (9 класів) або повну (11 класів) загальну середню освіту в школі на території села. У Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності такі школи мають ознаку «Розташування в селі», і якщо ваш заклад підпадає під цю ознаку, то в електронному кабінеті система автоматично ідентифікує абітурієнта як випускника сільської школи.

Які заклади підпадають під цю категорію

Заклади, розташовані в селі, можна перевірити за посиланням (необхідно знайти потрібну школу і подивитись у переліку ознаку «Розташування в селі» – Так/Ні).

Якщо заклад, який закінчив абітурієнт, не має в Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності позначки «Розташування в селі», такий вступник не може скористатися сільським коефіцієнтом і вступає без нього.

Якщо в електронному кабінеті зазначено, що документ про освіту абітурієнта відповідає умові «Особа в рік вступу здобула освіту в закладі, що розташований на території села», то вступник має завантажити в електронний кабінет довідку, що підтверджує реєстрацію в селі: витяг із реєстру територіальної громади або Додаток 13.

Якщо вступник зареєстрований та закінчив школу в селищі або смт, він не має права на використання сільського коефіцієнта.

Також не мають права на застосування сільського коефіцієнта вступники, якщо їх школа територіально розташована в селі, але це філія, а опорний заклад, тобто головний, знаходиться в місті.

Якщо вступник не зареєстрований у селі, то він не зможе скористатися сільським коефіцієнтом, навіть якщо закінчив школу в селі. У такому разі не треба завантажувати в е-кабінет жодні інші документи, а необхідно одразу подавати заяви на загальних умовах.

Реєстрацію можна підтвердити лише витягом з реєстру територіальної громади або Додатком 13. Зверніть увагу, що витяг можна сформувати онлайн на порталі «Дія» за посиланням.

Що дає використання сільського коефіцієнта

При застосуванні сільського коефіцієнта конкурсний бал абітурієнта буде помножений на коефіцієнт 1,05.

У разі завантаження сканкопій довідок, які не відповідають вимозі щодо реєстрації в селі, Приймальна комісія має право видалити сільський коефіцієнт із заяви вступника.

Вступники мають пам’ятати, що завантажити витяг чи Додаток 13 в електронному кабінеті можна тільки до моменту подання першої заяви.

Якщо вступник уже подав заяву, але має право на сільський коефіцієнт (зареєстрований та закінчив у рік вступу школу в селі), то необхідно надіслати на електронну пошту Приймальної комісії закладу освіти сканкопію витягу чи Додатку 13, щоб безпосередньо до заяви внесли категорію вступу для використання сільського коефіцієнта.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Aty
Вступ на актуальні медичні спеціальності до коледжу: https://fb.watch/eQKt-0qKJl/