Переведення на вільні місця бюджету в коледжах

Строки та порядок переведення вступників на вакантні місця державного або регіонального замовлення

Переведення на вільні місця бюджету в коледжах

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення проводиться за відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їх письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної із зазначених категорій. Для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Строки переведення на бюджет

Строки переведення вступників до коледжів на вакантні місця бюджету залежать від рівня освіти. Переведення вступників триватиме:

  • для тих, хто має базову загальну середню освіту, – до 9 серпня
  • для осіб з повною загальною середньою освітою – до 20 серпня.

Подати документи, що підтверджують право на переведення, вступник має не пізніше ніж 11 вересня. Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, унеможливлюють їх реалізацію.

Інформація щодо осіб, які мають права на спеціальні умови участі в конкурсному відборі під час вступу, вноситься до ЄДЕБО (із доданням сканованих копій документів, що підтверджують ці права).

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб і порядок їх переведення визначено у пп. 6, 7 та 8 розділу VIII та розділі XII  Умов прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2021 році.

Особи, які можуть бути переведені незалежно від конкурсного бала

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому цими Умовами, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на основну конкурсну пропозицію:

1) діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

2) діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;

4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;

5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов'язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Особи, переведення яких здійснюється з урахуванням конкурсного бала

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Вони можуть бути переведені на бюджет, якщо отриманий ними конкурсний бал менший від прохідного бала не більше ніж на 30 балів. 

Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

1) особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;

2) особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);

3) діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

4) шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;

5) особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за державним (регіональним) замовленням відповідно до пп. 2–5 розділу VIII Умов прийому, і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, коли у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Наступними можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:

Переведення на спеціальності, яким надається особлива підтримка

Переведеними також можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка, перелік яких визначений Умовами прийому. Таке переведення можливе за наявності місць і відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Особи, що належать до цієї категорії, можуть бути переведені, якщо їх конкурсний бал не менше ніж спеціальний прохідний конкурсний бал, встановлений приймальною комісією наступного дня після оголошення адресного розміщення бюджетних місць.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Для вибору закладу освіти та спеціальності скористайтеся сервісом Вступ.ОСВІТА.ЮА

Освіта.ua
27.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів