Конкурсний бал при вступі до коледжу

Як приймальні комісії закладів фахової передвищої освіти обчислюють конкурсний бал вступників

Конкурсний бал при вступі до коледжу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, яка обраховується за результатами вступних випробувань та іншими конкурсними показниками з точністю до одиниці відповідно до Порядку прийому та Правил прийому відповідного закладу освіти. 

На основі конкурсного бала проводять конкурсний відбір до закладів фахової передвищої освіти.

Для вступу на бюджет вступники проходять індивідуальну усну співбесіду або творчий конкурс, який проводять в один етап.

Матеріали вступних випробувань, включаючи відеозаписи співбесід та творчих конкурсів, зберігаються не менше одного року, потім знищуються, про що складається акт.

Конкурсний бал для вступу на бюджет

Конкурсний відбір проводиться на основі конкурсного бала або результатів розгляду мотиваційних листів відповідно до Правил прийому.

Для абітурієнтів, які вступають на основі базової загальної середньої освіти (після 9-го класу), або повної загальної (профільної) середньої освіти (після 11-го класу), або рівня кваліфікованого робітника на бюджетні місця, конкурсний бал обчислюють за формулою

КБ = ТК або УС, де

  • ТК – оцінка творчого конкурсу;
  • УС – оцінка індивідуальної усної співбесіди, яка може включати до десяти додаткових балів за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти для вступу до нього.

За результатами творчого конкурсу виставляють позитивну оцінка за шкалою 100–200 (з кроком в один бал) або ухвалюють рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).

За результатами індивідуальної усної співбесіди також виставляють одну позитивну оцінку за шкалою 100–200 (з кроком в один бал) або ухвалюють рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).

Замість проходження співбесіди вступник може подати результати:

У такому разі конкурсний бал вступника визначається як середній бал з двох предметів зовнішнього незалежного оцінювання (української мови та літератури/української мови, предмета на вибір вступника) з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів, або середній бал усіх предметів національного мультипредметного тесту з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів.

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Параолімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Міністерства молоді та спорту України), зараховують оцінку 200 балів.

Особливості вступу на контракт

Для вступників, які претендують на навчання тільки за контрактом, достатньо подати необхідні документи та мотиваційний лист. 

Вимоги до мотиваційних листів затверджуються головами приймальних комісій та оприлюднюються на вебсайті (вебсторінці) закладів освіти.

Приймальна комісія закладу розглядає мотиваційний лист і використовує його для складання рейтингового списку вступників. 

Заклад освіти проводить перевірку мотиваційних листів на оригінальність тексту та забезпечує можливість доступу до результатів такої перевірки уповноваженому з питань запобігання та виявлення корупції.

Складено відповідно до Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступ.Освіта.ua в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
08.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Добрий вечір.Якщо моя дитина закінчила 9 клас з відзнакою,чи має вона право на першочергове зарахування на бюджет?
Наталя
Доброго вечора. Поясніть. Будь ласка чи НМТ множиться на 25%?! Що означає «без використання вагових коефіцієнтів»?
Ілона
Дуже здивувало в правилах "за закінчення підготовчих курсів від 1-50 балів",це дуже багато, За 1,2,3 місце в Олімпіаді по предмету дають тільки мах 20. Хто таке придумав, напевно тут є корупційна складова. Курсі коштують не дешево, не всі можуть собі дозволити, та і не всі батьки та діти , які поступають не освідомлюють, що це пастка. Наприклад бал атестата 10,3, переводим в бали 183, здається це багато. Але не поспішайте радіти за дитину, ті хто заплатив за курси все рівно будуть вище по рейтингу, навіть з балом 8. Дуже прикро, що ті що придумав це, не вміє рахувати, або спеціально це зроблено, щоб була шпарка для коррупціі.
Влад
Для Ілона: а в колледжах всегда была эта корупцийна складова, особенно после 9 класса, когда экзамены сдают. И особенно в педагогических, медицинских, музыкальных и т.д. В колледже очень выгодно работать в приемной комиссии. Сначала этот ребенок к тебе год типа заниматься ходит, а потом еще и денег за экзамен заносит, потому что ты ему говоришь, что там комиссия, и у каждого свой протеже, и ты одна ничего не решаешь, всей комиссии дожно быть интересно слушать и сытно кушать. Вот так.
Ілона
Хорошо написано, но как с єтим бороться?
Влад
Для Ілона: никак. Сдать ЗНО хорошо и идти сразу в ВУЗ
Коментувати
Наталя
Доброго дня. У вас прочитала таку фразу"У разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25 %." Це означає що як є здані зно то більша ймовірність вступити? Тобто сумарну кількість балів множать ще на 25%.? Поясніть детальніше.
Влад
Для Наталя: ипанашка ты, надо не у вас читать, а в правилах приема. Если после 11 по результатам ЗНО, то 1,25, а если по єкзаменам, то 1,00. Дикая ты женщина.
Коток
Для Влад: Прирученное хамло.
Коментувати
Будівельник
Читаю відгуки про навчання в коледжаж і дивуюся- звідки такий цинізм і ненависть? Мова ж про наших діток, як правило , з бідних сімей! Студенти - будівельники в мене вчаться гарно, стараються. З них буде толк. Чому ж так нас принижують? Бо є завдання «великих світу «цього Украіну інтелектуально зачистити... Керує директор департаменту Мон Шаров , а координують пани Фініков , Стадний... Де Сбу? Чого вдає , що нічого не відбувається новий міністр, якого ми підтримували.
Сенатор
Який там конкурсний бал? Про що ви говорите? Ви в який час і в якій країні живете? Зараз у коледж беруть всіх. Навіть тих, яких і в Україні немає (на заробітках за кордоном). Аби тільки родичі документи дали. Самі викладачі навіть вступні іспити напишуть і семестрові оцінки виставлять. Якщо такий "студент" виявиться сиротою або з багатодітної сімї, то всі роки "навчання" він ще й стипендію буде отримувати. Виставляти "незадовільно" всім студентам і тим хто є в коледжі, і тим хто тільки рахується дирекція категорично забороняє. І "пронавчається" такий студент в коледжі до його закінчення жодного дня не побувавши в своєму навчальному закладі. Перед закінченням навчання куратор групи звязується з своїм підопічним і повідомляє його, що потрібна дипломна робота. Після цього на імя куратора висилається певна сума. За ці гроші купляється дипломна робота. На захист можна і не їхати. Є способи обійти цю проблему. Залишилось у вільний час приїхати і забрати диплом. ВСЕ! Ось так і живемо.
Ольга
Якщо до вузів беруть зі 140 балами, то до коледжу братимуть усіх, хто до нього може дійти своїм ходом. А інклюзія дозволить і лежачих зарахувати. Право на навчання мають усі дітки.
Ирина Игоревна
Для Ольга: не надо умничать!!! В прошлом году в медколледж пошли дети, у которых была биология 199, украинский 199 и СБА - 199, а математика -149. Да, половина из них в этом году переписали математику и поступают в университет, а кому-то понравилось,и они продолжают учиться, а потом поступят, ЗНО все равно действительны будут через 3 года. Так что не надо про тупых. Это государство ебанутое, что со 150 баллов ты на бюджете в мед, а со 199 по всему и 140 по математике - в медучилище. Так что где еще умнее дети????
Юрій
Для Ирина Игоревна: с такими баллами по укр и математике у них был бы вступительный балл выше 175, а значит - они могут поступать в мед вуз
Коментувати
Адмін
Вступ за медичними спеціальностями за ЗНО або іспитами: https://www.facebook.com/pbmk.poltava/