Квоти на зарахування до закладів фахової передвищої освіти

Квоти встановлюють для прийому на бюджет окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів фахової передвищої освіти

У звʼязку з бойовими діями на території України та зміною правил проведення вступної кампанії у 2022 році ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію для вступників до закладів фахової передвищої освіти дивіться в Дорожній карті вступника до коледжу.

Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників. Квоти встановлюються закладами освіти відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах відповідних закладів освіти.

Вступники можуть бути зараховані до закладу фахової передвищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-4, або за квотою для іноземців. Право на зарахування за квотою-3 не передбачено.

Квота-1

Квота-1 – визначена частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квоту-1 встановлюють у правилах прийому закладів освіти в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) загального обсягу державного або регіонального замовлення за основними конкурсними пропозиціями й оголошують одночасно із загальним обсягом державного замовлення.

Квота-2

Квота-2 – це визначена частина загального обсягу бюджетних місць у закладах освіти, розташованих у містах, в яких працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» на базі закладів вищої та фахової передвищої освіти. 

Вона може бути використана для прийому вступників, які:

  • мають право на вступ на основі вступних іспитів та
  • проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення (детальніше про цю категорію осіб можна прочитати за посиланням).

Квоту-2 встановлюють у правилах прийому закладів освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) та двадцяти відсотків (у закладах освіти, які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах освіти) загального обсягу державного замовлення за основними конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа).

Квота-4

Квота-4 – визначена частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних, мистецьких і педагогічних навчальних закладів та уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу (детальніше про цю категорію осіб можна прочитати за посиланням).

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яку використовують для прийому вступників із числа:

  • іноземців, що прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус котрих підтверджено посвідченням закордонного українця і котрі не проживають постійно в Україні.

Оприлюднення квот

Загальний обсяг бюджетних місць для квоти-1, квоти-2, квоти-4 та квоти для іноземців визначають у правилах прийому закладу освіти в межах ліцензійного обсягу (після отримання інформації від державного (регіонального) замовника) та оприлюднюють на офіційному вебсайті закладу освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Складено відповідно до Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Богдан. Переселенець з 18го року. (Луганськ) Закінчив ЗОСШ Броварського спортивно фахового коледжу. Маю намір й надалі продовжити навчання в цьому коледжі, Щоб здобути фахову перевищу освіту за ступенем "молодший бакалавр". Підкажіть будь ласка за якою квотою треба звертатись якщо маю намір вчитися за бюджетною програмою? Дякую!
Галина
Для Богдан: Ви все змішали. квоти не мають стосунку до передвищої освіти. Вони відосяться до вищої освіти. І є при вступі на бакалавра. Ви будете вступати на"фахового молодшого бакалавра". Дивіться правила вступу коледжу
Коментувати