Квоти на зарахування до закладів фахової передвищої освіти

Квоти встановлюють для прийому на бюджет окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів фахової передвищої освіти

Квоти на зарахування визначають у чинних Умовах прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2021 році. Їх встановлюють відповідно до законодавства для прийому окремих категорій вступників за державним замовленням та оприлюднюють перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» і сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу фахової передвищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-4 або квотою для іноземців, що реалізується згідно з Умовами прийому. Право на зарахування за квотою-3 не передбачено.

Квота-1

Квота-1 – визначена частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квоту-1 встановлюють у Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) загального обсягу державного або регіонального замовлення за основними конкурсними пропозиціями й оголошують одночасно із загальним обсягом державного замовлення.

Квота-2

Квота-2 – це визначена частина загального обсягу бюджетних місць у закладах освіти, розташованих у містах, в яких працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» на базі закладів вищої та фахової передвищої освіти. 

Вона може бути використана для прийому абітурієнтів, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квоту-2 встановлюють у Правилах прийому в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) та двадцяти відсотків (у закладах освіти, які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах освіти) загального обсягу державного замовлення за основними конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа).

Квота-4

Квота-4 – визначена частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на першочергове зарахування до закладів вищої (фахової передвищої) освіти для навчання за медичними (фармацевтичними), мистецькими та педагогічними спеціальностями, відповідно до абзацу другого частини третьої статті 43 Закону України «Про фахову передвищу освіту» і Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої (фахової передвищої) медичної, мистецької та педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яку використовують для прийому вступників із числа:

  • іноземців, що прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус котрих підтверджено посвідченням закордонного українця і котрі не проживають постійно в Україні.

Оприлюднення квот

Загальний обсяг бюджетних місць для квоти-1, квоти-2, квоти-4 та квоти для іноземців визначають у правилах прийому закладу освіти в межах ліцензійного обсягу (після отримання інформації від державного (регіонального) замовника) та оприлюднюють на офіційному вебсайті закладу освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Складено на підставі чинних Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2021 році.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів