Уряд затвердив Порядок організації інклюзії в коледжах

КМУ затвердив Порядок організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти

Уряд затвердив Порядок організації інклюзії в коледжах

Кабінет Міністрів затвердив Порядок організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, відтепер в Україні можливість організації інклюзивного навчання стала доступною на всіх рівнях освіти.

«До підходів визначення особливих освітніх потреб у 2021 році були внесені кардинальні зміни. Тепер особливі потреби пов'язані з труднощами у навчанні, а також характером цих труднощів, що дозволить забезпечити підтримку для більшості дітей. Хочу зазначити, що це лише початок, адже наше завдання – забезпечити рівний і безбар’єрний доступ до освіти кожній дитині», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Затверджений документ визначає організаційні засади інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами за очною, заочною та дуальною формою здобуття освіти.

Новим порядком передбачено організаційні засади вступу та навчання осіб з особливими освітніми потребами, створення інклюзивного середовища та можливості для навчання в доступних форматах.

Також порядок містить вимоги щодо адаптації територій, будівель, споруд і приміщень гуртожитків для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення та завдання спеціального навчально-реабілітаційного супроводу.

Окрім того, у документі прописані засади створення навчально-реабілітаційних підрозділів або команд психолого-педагогічного супроводу, можливості для забезпечення на території закладу фахової передвищої освіти соціальних послуг, зокрема супроводу під час інклюзивного навчання, фізичного супроводу осіб з інвалідністю та навчання жестовою мовою.

Освіта.ua
17.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Інклюзивні діти - діти із розумовою відсталістю; із затримкою психічного розвитку. Саме таких студентів не вистачає в університетах. Проте таких фахівців вистачає в ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ. Тому й живемо так хреново, а тепер - взагалі ПИСЕЦЬ буде.
Море
Для Петро: А чи обов’язково таким дітям йти в університети і забирати місця? Не всім же бути Стівенами Хокінгами. Та й іншим треба не всім. Хоча за кожного інваліда чи каліку компанії отримують пільги.
Коментувати