Вступ на фахового молодшого бакалавра: основні новації

Проєкт Умов прийому до закладів фахової передвищої освіти містить кілька важливих змін

Вступ на фахового молодшого бакалавра: основні новації

Спрощені програми навчання, вперше прийом сертифікатів ЗНО 4 років та вступні іспити у будь-яких комбінаціях. Такі зміни передбачено проєктом Умов прийому до закладів фахової передвищої освіти у 2020 році. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

«У цьому проєкті ми пропонуємо кардинально новий погляд на навчання у закладах передвищої освіти. Ми докладно розписали усі механізми вступу, за якими, наприклад, українці, які давно закінчили школу, зможуть вступити до закладу та отримати професію. Нам важливо, щоб люди, які хочуть навчатися, завжди могли безперешкодно здобувати фахову передвищу освіту», — зазначив очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров. 

В оприлюдненому проєкті умов прийому пропонуються такі рішення:

1. Вступники на основі 11-ти класів зможуть подати для вступу сертифікати ЗНО з визначених предметів або складати вступні іспити на власний розсуд у будь-яких комбінаціях.

2. У разі подачі результатів ЗНО бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25%.

3. Вперше для вступу на основі 11-ти класів прийматимуть сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.

4. Заклади фахової передвищої освіти зможуть запропонувати вступ на навчання за скороченою програмою не тільки тим, хто має диплом кваліфікованого робітника, але й тим, хто раніше здобув вищу освіту.

5. Передбачено можливість отримання другої, третьої та будь-якої наступної фахової освіти за бюджетні кошти. Так, вступники, які раніше вже здобували освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за кошти держбюджету, мають право безоплатно здобувати фахову передвищу освіту. Відшкодовувати кошти за період попереднього навчання не потрібно.

6. Прийом заяв і документів для тих, хто вступає на базі 9-ти класів, пропонується зробити з 1 до 13 липня, вступні іспити та творчі конкурси — з 14 до 21 липня, зарахування на бюджет — не пізніше 18:00 29 липня.

7. Для тих, хто вступає на базі 11-ти класів, реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня. Прийом заяв та документів закінчується 22 липня для тих, хто вступає на основі співбесід або вступних іспитів; 29 липня — для тих, хто вступає тільки на основі сертифікатів ЗНО. Вступні іспити та творчі конкурси проводяться з 23 до 28 липня, зарахування на бюджет — не пізніше 12:00 8 серпня.

8. Однією з умов для зарахування всіх вступників є укладання договору про надання освітніх послуг між закладом фахової передвищої освіти та вступником (за участю батьків або законних представників — для неповнолітніх вступників), зокрема при вступі на бюджет. У разі зарахування на контракт додатково укладається договір між закладом освіти та фізичною або юридичною особою про відповідні фінансові зобов’язання.

Пропозиції до проєкту Умов можна надсилати до 19 жовтня на скриньку shykova@mon.gov.ua

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОЄКТ

Освіта.ua
20.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
не згодна в корені, про яку корупцію можна говорити, якщо діти вступають на "молодшого бакалавра" до коледжу?! Вам знайомий рівень освіти випускників шкіл?
Александр
Для Викладач: При чем здесь "рівень освіти". Я говорю о лазейках которые допускает закон при поступлении.
Коментувати
Александр
Уважаемые авторы проекта закона! Обратите внимание на норму для поступления выпускников на базе 11 классов, Вы опять предлагаете ввести экзамены, как альтернативу ЗНО. То-есть у кого есть деньги на взятки могут вообще не "заморачиваться" на подготовку к ЗНО, и опять "решать" проблемы с директорами и людьми работающими в приемных комиссиях. Имеем на лицо явный факт "коррупционной составляющей".