![]() |
Стандарт вищої освіти за спеціальністю «Агроінженерія» для другого (магістерського) рівня вищої освіти |
Агроінженерія — спеціальність рівня «магістр»
Стандарт вищої освіти України за спеціальністю «Агроінженерія» для другого (магістерського) рівня вищої освіти, затверджений і введений в дію наказом Міністерства освіти і науки № 965 від 10 липня 2019 року.
Знайти заклади освіти, що проводять підготовку фахівців за спеціальністю «Агроінженерія» можна на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» за наступним посиланням.
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ОТРИМАНИХ НАВИЧОК
Об’єкти професійної діяльності випускника
Механізовані технології, технологічні процеси та системи машин з виробництва, первинної обробки, зберігання і транспортування сільськогосподарської продукції; процес ефективного використання машин та засобів механізації, методи проведення наукових досліджень в агропромисловому виробництві.
Цілі навчання
Підготовка фахівців, здатних удосконалювати і розробляти нові механізовані енергозберігальні, екологічно безпечні технології виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції.
Теоретичний зміст предметної області
Поняття, концепції, теорії, що є основою для розробки перспективних технологій, машин і засобів механізації в агропромисловому виробництві.
Методи, методики та технології (якими має оволодіти здобувач вищої освіти для застосовування на практиці)
Методи та методики дослідження технологій, технологічних процесів, режимів роботи машин і засобів механізації агропромислового комплексу.
ОБСЯГ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Обсяг освітньо-професійної програми становить 90 кредитів ЄКТС.
Обсяг освітньо-наукової програми становить 120 кредитів ЄКТС.
Мінімум 35% обсягу освітньої програми має бути спрямовано на здобуття загальних спеціальних (фахових) компетентностей за спеціальністю, визначеною Стандартом вищої освіти.
ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ВИПУСКНИКА
Інтегральні компетентності
Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у галузі агропромислового виробництва та у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.
Загальні компетентності
Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
Знання та розуміння предметної області та розуміння аспектів професійної діяльності.
Здатність приймати обґрунтовані рішення.
Здатність працювати в команді.
Здатність спілкуватися іноземною мовою.
Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності
Здатність розв’язувати складні управлінські задачі та проблеми в сфері сільськогосподарського виробництва.
Здатність здійснювати наукові та прикладні дослідження для створення нових та удосконалення існуючих технологічних систем сільськогосподарського призначення, пошуку оптимальних методів їх експлуатації.
Здатність застосовувати методи теорії подібності та аналізу розмірностей, математичної статистики, теорії масового обслуговування, системного аналізу для розв’язування складних задач і проблем сільськогосподарського виробництва.
Здатність використовувати сучасні методи моделювання технологічних процесів і систем для створення моделей механізованих технологічних процесів сільськогосподарського виробництва.
Здатність застосовувати сучасні інформаційні та комп’ютерні технології для вирішення професійних завдань.
Здатність розв’язувати задачі оптимізації і приймати ефективні рішення з питань використання машин і техніки в рослинництві, тваринництві, зберіганні, первинній обробці і транспортуванні сільськогосподарської продукції.
Здатність проектувати й використовувати мехатронні системи машин і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.
Здатність проектувати, виготовляти і експлуатувати технології та технічні засоби виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції.
Здатність використовувати методи управління й планування матеріальних та пов’язаних з ними інформаційних і фінансових потоків для підвищення конкурентоспроможності підприємств.
Здатність прогнозувати і забезпечувати технічну готовність сільськогосподарської техніки.
Здатність організовувати процеси сільськогосподарського виробництва на принципах систем точного землеробства, ресурсозбереження, оптимального природокористування та охорони природи; використовувати сільськогосподарські машини та енергетичні засоби, що адаптовані до використання у системі точного землеробства.
Здатність до отримання і аналізу інформації щодо тенденцій розвитку аграрних наук, технологій і техніки в сільськогосподарському виробництві.
Здатність використовувати сучасні принципи, стандарти та методи управління якістю, забезпечувати конкурентоспроможність технологій і машин у виробництві сільськогосподарських культур.
Здатність використовувати нормативно-законодавчу базу з метою правового захисту об’єктів інтелектуальної власності, які розробляються та знаходяться в господарському обігу.
Здатність гарантувати екологічну безпеку у сільськогосподарському виробництві.
Здатність комплексно впроваджувати організаційно-управлінські і технічні заходи зі створення безпечних умов праці в АПК.
НОРМАТИВНИЙ ЗМІСТ ПІДГОТОВКИ
Володіти комплексом необхідних гуманітарних, природничо-наукових та професійних знань, достатніх для досягнення інших результатів навчання, визначених освітньою програмою.
Розробляти енергоощадні, екологічно безпечні технології виробництва, первинної обробки і зберігання сільськогосподарської продукції.
Знати, розуміти і застосовувати норми законодавства, що стосуються професійної діяльності.
Викладати у закладах вищої освіти та розробляти методичне забезпечення спеціальних дисциплін, що стосуються агроінженерії.
Приймати обґрунтовані управлінські рішення для забезпечення прибутковості підприємства.
Приймати ефективні рішення стосовно форм і методів управління інженерними системами в АПК.
Планувати наукові та прикладні дослідження, обґрунтовувати вибір методології і конкретних методів дослідження.
Створювати фізичні, математичні, комп’ютерні моделі для вирішування дослідницьких, проектувальних, організаційних, управлінських і технологічних задач.
Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та сучасні інформаційні технології для вирішення професійних завдань.
Приймати ефективні рішення щодо складу та експлуатації комплексів машин.
Застосовувати методи мехатроніки для автоматизації в АПК.
Проектувати конкурентоспроможні технології та обладнання для виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до вимог споживачів та законодавства.
Здійснювати ефективне управління та оптимізацію матеріальних потоків.
Забезпечувати роботоздатність і справність машин.
Впроваджувати системи точного землеробства, машини і засоби механізації та вибирати режими роботи машинно-тракторних агрегатів для механізації технологічних процесів у рослинництві.
Створювати і оптимізувати інноваційні техніко-технологічні системи в рослинництві, тваринництві, зберіганні продукції і технічному сервісі.
Здійснювати управління якістю в аграрній сфері, обґрунтовувати показники якості сільськогосподарської продукції, техніки та обладнання.
Застосовувати багатокритеріальні моделі прийняття рішень у детермінованих умовах та в умовах невизначеності під час вирішення професійних завдань.
Забезпечувати охорону інтелектуальної власності.
Розробляти і реалізувати ресурсоощадні та природоохоронні технології у сфері діяльності підприємств АПК.
Розробляти заходи з охорони праці в сфері сільськогосподарського виробництва відповідно до чинного законодавства.
ДЕ НАВЧАТИСЬ
Знайти заклади освіти, що проводять підготовку фахівців за спеціальністю «Агроінженерія» можна на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» за наступним посиланням.
Укладено на підставі стандарту вищої освіти України за спеціальністю «Агроінженерія» для другого (магістерського) рівня вищої освіти, затверджений і введений в дію наказом Міністерства освіти і науки № 965 від 10 липня 2019 року.
Освіта.ua
19.07.2019