Вступ до магістратури: іспити та основні етапи

Залежно від спеціальності вступнику необхідно надати результати тестів або іспитів

Вступ до магістратури: іспити та основні етапи

У 2022 році залежно від обраної спеціальності вступнику до магістратури буде необхідно надати результати магістерських тестів або іспитів в університеті.

Відповідна норма передбачена Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, що затверджений Міністерством освіти і науки.

Зокрема, цього року для майбутніх магістрів буде проведено магістерський комплексний тест (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей.

Результати іспитів для вступу до магістратури в 2022 році

  • для вступу на бюджет та контракт на спеціальності «Право», «Міжнародне право» – результати магістерського комплексного тесту (МКТ);
  • для вступу на бюджет та контракт на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право») – результати магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) + фахового іспиту у закладі освіти.
  • для вступу на інші спеціальності – результати фахового іспиту закладів освіти (бюджет) або розгляду мотиваційного листа (контракт).

Основні етапи вступної кампанії до магістратури

Реєстрація для складання МКТ та МТНК – з 27 червня до 18:00 18 липня.

Основна сесія МКТ і МТНК – з 10 до 17 серпня, додаткова – з 7 до 10 вересня.

Реєстрація електронних кабінетів – з 1 серпня.

Подання заяв для вступу розпочинається 16 серпня та завершується:

  • 23 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК або МКТ;
  • 15 вересня – для осіб, які вступають на основі результатів МТНК, МКТ або тільки фахового іспиту в закладі освіти.

Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 20 вересня.

Підтвердження бажання навчатись на бюджеті – до 18:00 24 вересня.

Зарахування:

  • бюджет – 25 вересня;
  • контракт – визначається правилами прийому закладу, але не пізніше 30 листопада.

Переведення на вакантні місця – до 10 жовтня.

Буде збережена можливість скористатись спеціальними умовами конкурсного відбору для деяких категорій вступників, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.

Для отримання оперативної інформації про вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
05.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Вітаю! Цікавить інформація щодо заочного навчання на магістратурі Клінічна психологія. Які умови щодо вступу і вартість?
Светлана
Есть ли хоть какая то информация относительно возможности отсрочки от мобилизации до 01.10.2022 для вступників- мужчин старше 18 лет? . Пока нет приказа на зачисление - а это конец сентября - все они подлежат мобилизации не зависимо от стадии своего поступления.( В 2020 году из-за карантина по кодиву давали возможность отсрочки до 1 октября...
Анастасія
Підскажіть будь ласка, я в цьому році отримую диплом бакалавра п ото спеціальності початкова освіта. Хочу вступити до магістратури на спеціальність логопедія, корекційна педагогіка в інший університет, не той, в якому навчалась, в моєму випадку Драгоманова м. Київ. Що потрібно складати? І чи треба складати фахове випробування? Чи можна подати заявку на основі диплому, екзаменів, які складала в університеті. Дякую.
Галина
Для Анастасія: Чому б Вам не зателефонувати в Драгоманова.
Коментувати
Анастасія
Чи можна використати сертифікат з ЄВІ 2021 року для вступу в магістратуру в 2022?
Діана
Чи можна вступати до магістратури "Право" на базі бакалавра "Правоохоронна діяльність"?
Анна
Для Діана: також цікавить, маю диплом бакалавра «середня освіта. Історія та правознавство» чи можна поступати на магістра «Право»?
Коментувати
Anna
чи можна буде використати результати з права тогорічні? а англійськ уздати цього року?
Каріна
Що потрібно здавати при вступі на заочну форму навчання, на магістратуру спеціальність фармація??
Наталия
Скільки заяв можна подавати при вступі в магістратуру на бюджет?і за скількох спеціальностями?
gosik1
для реєстрації на тестування потрібно приходити до будь-якої приймальної комісії чи беде електронна реєстрація?
ДАРИНА
ЧИ МОЖНА ВСТУПИТИ НА МАГІСТРАТУРУ ДИСТАНЦІЙНО, ТОБТО ЯКЩО Я ЗА КОРДОНОМ, АЛЕ ХОЧУ ВСТУПИТИ В УКРАЇНСЬКИЙ ВУЗ?
Марічка
Скажіть бкдь ласка чи потрібно здавати,щоб вступити на иагістратуру заочно(інформаційна справа,бібліотекознавство)здавати якісь іспити,співбесіди тощо?
Марічка
Скажіть будь ласка чи потрібно щоб вступити на магістратуру заочно здавати якісь іспити?
Оксана
Весь світ пропонує украінцям безкоштовні місця в університетах без іспитів, беруть всіх!!! А наше міністерство напридумувало гору барикад, аби вигнати молодь за бугор?!!! Пане Шкарлет, що ви робите?
Лариса
Для Оксана: Напишіть, де Ви бачили, щоб без перевірки знань брали? Навіть у середню школу (10 клас) в Чехії моя дитина здавала математику (іспит на знання рівня мови перенесли на серпень) і з усіх бажаючих українців перший етап пройшла тільки вона. Звичайно, професійні школи відкриті багатьом, ми пішли в гімназію.
Оксана Кроль
Пані Ларисо, жінка запитує про вступ в університет на магістратуру. Туди вступають дорослі люди, у яких є свої діти, своя відповідальність перед іншими людьми (батьками, наприклад), у яких прямо зараз може не бути дому, роботи, є проблеми зі здоров‘ям). Частина з цих людей - чоловіки, які не можуть виїхати закордон. Частина з цих людей щодня «під сиренами» в потенційних регіонах бомбардування. А ви, будучи закордоном, зайшли не у свій чат, висловили свої егоїстичні аргументи і тихенько пішли. Я повністю підтримую думку пані Оксани: пан міністр МОН - найслабша ланка в уряді. Дійсно, понапридумували купу дурниць в період війни, в яких навіть викладачі університетів не можуть розібратися. І головне - навіщо? Ви хочете, щоб останні люди плюнули на це все і виїхали, або назавжди закрили для себе вищу освіту? Кого ви там хочете перевіряти? Ви все зробили, щоб ступінь магістра став нікому не потрібний, а тепер ще щось там перевіряти будете? Гнати вас треба. Все можна було зробити по-людськи.
Коментувати
Лук'янчук Оксана Степанівна
Чи можна одночасно поступати на 1курс контракту на ІТ спеціальність та на магістратуру матеріалознавство, маючи диплом бакалавра матеріалознавство і вчитися на двох спеціальностях?
Анастасія
Для Лук’янчук Оксана Степанівна: можна. Але ІТ маєте вчити за контрактом.
Коментувати
Natalia
Доброго дня, скажіть будь ласка дата проведення основної сесії стосується і до фахового іспиту( Дошкільна освіти), чи тільки для МТНК та МКТ
Ольга
Доброго дня, тобто для вступу на магістратуру для кон’юнктурних спеціальностей необхідно результат МТНК та фаховий іспит. І що входить в МТНК та фаховий іспит?
Лідія
Доброго вечора Цікавить вступ на основі Бакалавра на заочне віділення за спеціальністю 014.10 Трудове навчання
Михайло
Для Лідія: Донбаський державний педагогічний університет
Лідія
Я отримувала в Хмельницькому бакалавра і мені цей учбовий заклад довподоби. А Ви пане Михайло можете вступати куди забажаєте. Бажаю успіху
Тетяна
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій
Коментувати
Ирина
что будет входить в тест для конъюктурных специальностей? Только экзамен по своей специальности или еще логика и англ??
Ангеліна
Для Ирина: українська мова для початку
Коментувати
Nikita
Зараз за кордоном але маю бакалавра з Міжнародного права. Тести будуть онлайн чи офлайн та чи обов‘язково їхати в України щоб їх здати?
Vira Pyshniak
Маю бакалавра українська філологія.Чи можу я вступити на магістратуру на початкову освіту і що потрібно здавати?