Усі вступники в магістратуру у 2023 році складатимуть єдиний іспит

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть єдиний вступний іспит

Усі вступники в магістратуру у 2023 році складатимуть єдиний іспит

У Міністерстві освіти і науки визначили механізм конкурсного відбору до магістратури у 2023 році.

Так, цьогоріч усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Він міститиме два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника).

Окрім того, для вступу на спеціальності шести галузей знань також потрібно буде додатково пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

ЄФВВ передбачене для тих, хто планує навчатися на спеціальностях таких галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».

Вступники на ці спеціальності складатимуть предметні тести за такими блоками: «Економіка та міжнародна економіка, право та міжнародне право», «Облік та фінанси, політологія та міжнародні відносини, психологія та соціологія», «Управління та адміністрування» відповідно до обраної спеціальності.

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий вечір! Чи потрібно складати ЄВІ дітям сиротам? Якщо так, то який бал потрібно набрати?
Галина
Для Ірина: при вступі в магістратуру відсутні пільги. бакалаврат є повною вищою освітою.
Коментувати
Олена
Скажіть будь ласка, якщо є диплом бакалавру чи потрібно здавати зно для вступу до магістратури ?
Галина
Для Олена: не зно, а єві та єфвв. там же написано.
Лан
Для Олена: Так, треба. ЄВІ та ЄФВВ - це і є ЗНО в магістратуру. Просто "ЗНО в магістратуру" - не офіційна назва.
Коментувати
Оля
Коли буде інформація про прохідний бал? Чому так все довго вирішують? Мало інформації про вступ. Хоча на мій погляд, це ЄВІ - дурня. Краще скласти фахові прадмети без англійської мови.
989
Для Оля: як це коли? Він же з’являється за результатами здачі іспиту. Так щороку буває. Ви хіба не бачили як відбувався вступ в попередні роки?
Коментувати
коля
добрий день) як знати в якому закладі буде проходити єві . студент пну. Чи то я сам реєструюся у певний заклад?
989
Для коля: коли запеєструєтесь, Вам потім прийде лист з адресою (так само, як Ви здавали ЗНО). Навіть студенти однієї групи можуть здавати іспит в різний час та в різних місцях
Коментувати
Ольга
Доброго дня) Якщо вже маю диплом магістра, але хочу вступити на магістра за іншою спеціальність, потрібно також складати ЄФІ? Які умови для вступу
Олеся
Припиніть знущатися над українською молоддю у таких жорстоких умовах сьогодення. Над головами літають ракети, руйнують житло, психіку та життя. У вас ще вистачає совісті експерементувати різними формами тестів. За кордоном вимагають мотиваційний лист та диплом бакалавра. Ви ж завантажуєте різними виснажуючими випробуваннями. Така геноцидна політика вже всім набридла. Врахуйте умови для навчання молоді. Вони жахливі, якщо ви цього до цих пір не усвідомили. Диплом бакалавра - це вже показник вступу на магістра. Спростіть систему вступу в такий важкий час ВІЙНИ! НЕВЖЕ У ВАС СКІНЧИЛАСЯ ВІЙНА? Молодь має право на захист від держави. Радимо припинити випробовування, експерименти у такий важкий для всіх час в Україні.
989
Для Олеся: диплом бакалавра не показник того, що студент може навчатись в магістратурі. Може Вас ще й в аспірантуру автоматом зараховувати. Тим більше яким чином буде при мотиваційному листі конкурс на бюджет?
Лан
Для Олеся: Диплом бакалавра - не показник. Але ЄВІ+ЄФВВ - знущання, бо немає ніяких адекватних посібників для підготовки.
Жанн
Золотые слова! Это самое настоящее издевательство!
Коментувати
Йосип
Добрий день. Чи вже відомі дати проведення ТЗНК? Які документи треба подавати? Куди?
Діана
Тобто як я розумію, то немає ніяких прикладів ЄФВВ для різних галузей, який буде цього року? А як вибачте готуватися?) я ж не на картах таро вчуся)
Х
Діано, ваше порівняна з таро дуже влучно описує ситуацію. Мені те ж цікаво)
Коментувати
Дарья
Підкажіть будь ласка, чи тести ЄФВВ на галузі 05 Економічні та соціальні науки і 07 Управління і адміністрування різні? і якщо так, то чи є можливість здати обидва? Буду вдячна за відповідь.
благослови Вас Господь
Для Дарья: Тести різні, але можна здавати декілька ЄФВВ
Коментувати
Олександр
Не розумію сенсу додавати ще й ТЗНК коли вже отримав того ж бакалавра. Сенс перевіряти "здатність до навчання" людини з неповною вищою освітою...:/ Розумію це для абітурієнтів на рівень бакалавра, але не так... Тим паче МОН, закривши виїзд студентам іноземних ВНЗ, (що порушує Конституцію України навіть у воєнний стан) тільки намагається закрити приховати свої провали в освіті. Застаріла програма в університетах, неякісне викладання, постійне підвищення ціни на навчання, немотивовані та некваліфіковані викладачі.( з власного досвіду навчання в українському ВНЗ) Зате вимоги для вступу все ускладнюють...
Alex
Для Олександр: якщо Ви так опираєтесь на західну освіту, то там бакалавр це не "неповна освіта", а просто ступінь, до чого Ви це пишете "неповна вища" ?)) Це застарілий термін яким Ви оперуєте і ще кажете що наша освіта застаріла))
Олександр
Перш ніж писати про "застарілі терміни" прочитали б закон.???? Неповна вища освіта - це закінчене повноцінне навчання, тривалість якого становить чотири роки. Після нього випускнику видається найперший диплом і присвоюється ступінь бакалавра. Згідно Закону України про вищу освіту бакалвр - неповна вища освіта. Програма наших університетів застаріла і я кажу це не з пустих слів, адже сам зараз навчаюсь в українському ВНЗ. Отримати досвід навчання в іноземних закладах не мав змоги отримати, але там освіта якісніша. Особливо якщо брати Великобританію, США та Німеччину.
Бандерівець
Для Олександр: В українському законодавстві вже давно вилучено поняття про неповну та повну освіту. Ступені залишені. Але так, як класифікатор не оновлений, то на гідну роботу треба диплом магістра
Коментувати
Юлія
Доброго дня, в мене таке питання, якщо в мене є бакалавр з економіки, чи можу на магістра я піти на якусь технічну спеціальність? Чи все ж таки спочатку треба отримати бакалавра з технічної спеціальності?
Роман
Для Юлія: Для технічних спеціальностей стандарти вищої освіти вимагають для вступу базову освіту з тієї ж чи суміжної спеціальності. Та й як Ви уявляєте собі навчання на іншій спеціальності магістратури без базової підготовки? От наприклад, як на Вашу думку, чи зможе навчатися у магістратурі з економіки людина, яка не вивчала базові дисципліни з економіки? Ви можете отримати бакалавра з тієї технічної спеціальності за скороченою програмою (т.з. друга вища освіта) і вже після цього вступити до магістратури.
Alex
Так можете, у нас в КНУ м. Кривий Ріг, магістра з гірничих наук здобували люди з бакалавром в області музики)) Так само, я здобуваю зараз MA in English на основі диплома інженера)
Thursday
Для Юлія: Теоретично можна, а практично — хіба що на контракт
Коментувати
Александров
Є якась інформація, як вступати тим, хто знаходиться на окупованій території та не має можливості виїхати? Куди не звернусь - у відповідь «дистанційно екзаменів немає». Як так ? Я розумію, що ТЗНК у 2022 році здавали у спеціальних центрах, а в цьому році здавати ЄВІ ТА ЄФВВ, а що робити студентам які тут? Так багато інформації для школярів і квот, а для абітурієнтів до магістра - тиша. Дуже прикро. Навіть на контракт не хочуть брати.
ВІG
Для Александров: Дистанційно і не буде) Лише надіятись, що відкриють спец. центри. Але все залежить від МОН (яке вже зadoвbalo) та їх дій.
Коментувати
Марія
Маю диплом магістра архітектури. Хочу поступати на магістра на дизайн (на контракт). Де я можу почитати про такі умови вступу?
Роман
Для Марія: Зараз, на жаль, ніде. Бо МОН ще не оприлюднило офіційно зареєстрований Порядок прийому, і тому заклади освіти ще не можуть затвердити свої правила прийому і Вам їх повідомити. Ви можете подивитися Порядок прийому, який поданий МОН для реєстрації у Мінюст, але до офіційної реєстрації у ньому ще можуть бути зміни.
Коментувати
Сергій
Доброго дня Якщо я планую вступати на магістратуру в 2023 на контракт, якій повинен бути мінімальний прохідний бал ЄВІ
Наталія
А які умови вступу в магістратуру на основі диплому спеціаліста? Чи треба також складати єві?
благослови Вас Господь
Для Наталія: ще не опубліковані остаточні умови вступу. Якщо диплом спеціаліста здобувався за державні кошти, то згідно закону України "Про вищу освіту", другий освітній ступінь здобувається винятково за кошти фізичних/юридичних осіб. У цьому разі попередньо планували впровадити умову вступу як мотиваційний лист і все.
Коментувати
Мария
А можно примеры всех этих тестов ! Я например не понимаю весь этот алгоритм ( Надо получается несколько экзаменов сдавать
Valya
Скажіть, будь ласка, а якщо я здавала ЄВІ раніше, чи можна використати результати ЄВІ за 2021 рік?
благослови Вас Господь
Для Valya: ні, адже програма ЄВІ цьогоріч інша (іноземна + компетенції). Це б означало, що теперішні випускники у нерівному становищі відносно випускників попередніх років.
Коментувати
Андрій
Якщо я вчився на іншій спеціальності в магістратурі, а тепер хочу поступити ще раз, на спеціальність "Право", то мені також треба здавати ЄВІ і ЄФВВ??
Галина
Для Андрій: Ви знаєте, що вступ в магістратуру на спеціальність "право" можливе лише для тих, хто має диплом бакалавра за цією спеціальністю?
Коментувати
Ігор
Мені одному не зрозуміло, за яким принципом поділяють предметні блоки для ЄВФФ? У програмах цих іспитів вони позначені тільки парами, наприклад "політологія і міжнародні відносини". То що, студентам доведеться вчити лише одну пару предметів з блоку, чи весь блок? Якщо доведеться вчити весь блок, то це буде рівноцінне самогубству
Mister Х
Для Ігор: ЄФВВ*. Але іноді й самому хочеться сказати ЄВФФ, бо адекватних слів немає. Судячи з усього, то вони обираються по основних дисциплінах, які на думку МОН, мають бути. Але МОН не враховує, що кожен ЗВО має свою програму, яка часто відрізняється. І ЄФВВ майже завжди реально рівноцінне самогубству або іншим психічним травмам. Юристи чи не щороку скандали влаштовували щодо ТЗНК та права. Ось на психологію треба ЄФВВ з психології та соціології, але походу декому у магістратуру — зась. Ось у моєму універі на психології було, як психологія, так і соціологія, а дехто, хто вчився в іншому — соціології взагалі не було. А ще можна помітити в тесті з психології та соціології елементи статистики, а статистику мало де вчили. Тем відносно небагато. Їх реально вивчити за 3 місяці, маючи рекомендовані джерела попри, усе навантаження в універі. Суттєва проблема — немає рекомендованих джерел, бо в одних — одне, а в — інших — інше (навіть на одне банальне запитання)
Коментувати
Анна
Скажіть будь ласка чи буде дійсний сертифікат МКТ 2022 для вступу на магістратуру з права у 2023?
Андрій
Для Анна: ні
Коментувати