Про результати контрольних заходів щодо використання бюджетних коштів у професійно-технічних навчальних закладах

Наказ МОН № 283 від 01.04.2008

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

01.04.2008 № 283

Про результати контрольних
заходів щодо використання бюджетних коштів

у професійно-технічних навчальних закладах

Органами державної контрольно-ревізійної служби впродовж 2007 року проведено ревізії використання бюджетних коштів, виділених на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах; інформатизацію та комп'ютеризацію, забезпечення сучасними технічними засобами з природничо-математичних i технологічних дисциплін, фінансування яких здійснювалося за бюджетними програмами щодо підготовки робітничих кадрів.

Контрольними заходами були охоплені видатки у 788 професійно-технічних навчальних закладах, підпорядкованих Міністерству освіти i науки України, за 2005 - 9 місяців 2007 року в cyмi понад 3,1 млрд. грн. Загалом виявлено фінансових порушень на 681,8 млн. грн., що становить майже 22% від загальної суми отриманого навчальними закладами бюджетного фінансування та власних надходжень. Із загальної суми, фінансові порушення, що призвели до втрат pecypciв, становлять 36,2 млн. грн. (у т.ч. недоотримано доходів - 12 млн. грн., таких що призвели до збитків - 24,7 млн. грн.).

Причиною наявних недоліків був ряд негативних тенденцій в здійснені регіональними органами управління освітою контролю за реалізацією державної програми „Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах", що, у свою чергу, призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів на 18,9 млн. грн., з яких 4,3 млн. грн. витрачено на оплату праці працівників та стипендії учням.

243 професійно-технічними навчальними закладами допущено незаконне списання основних засобів на суму 1,9 млн. грн., а в 216 виявлено їx нестачу на суму 0,4 млн. грн.

За результатами проведених контрольних заходів з питань реалізації бюджетної програми інформатизації та комп'ютеризації навчальних закладів та установ виявлено також ряд фінансових порушень. Зокрема, через використання навчальними закладами отриманої в межах реалізації бюджетної програми комп'ютерної техніки не за цільовим призначенням використано основних засобів на 328,6 тис. грн., з них закладами Одеської області - на 80,4 тис. грн., Харківської - на 75,1 тис. грн., Дніпропетровської - на 64,8 тис. грн., Хмельницької - на 37,4 тис. грн. Контрольними заходами з питань використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних i технологічних дисциплін за 2006 piк (КПКВ 2211040) виявлено фінансових порушень на 3,6 млн. грн., з них таких, що призвели до втрат pecypciв - 0,7 млн. грн.

Відшкодовано i поновлено незаконних видатків та усунено інших фінансових порушень на 600,3 млн. грн., або 88% від загальної суми виявлених. Матеріали ревізій 386 професійно-технічних навчальних закладів передано до правоохоронних органів. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 777 oci6, звільнено з посади - 7 посадових oci6. За результатами розгляду матеріалів перевірок прийнято 600 розпорядчих документів.

3 метою недопущення порушень фінансово-господарської діяльності та усунення недоліків за результатами перевірки Головним контрольно-ревізійним управлінням України за період 2005 - 9 місяців 2007 року наказую:

1. Miністру освіти i науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти i науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

  • Довести аналітичну довідку ГоловКРУ „Про результати контрольних заходів за державними програмами щодо підготовки кадрів у закладах професійно-технічної освіти, інформатизації та комп'ютеризації професійно-технічних та вищих навчальних закладів, забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами з природничо-математичних i технологічних дисциплін" (додається) до відома навчальних закладів регіону, проаналізувати та обговорити на засіданнях колегій та педагогічних рад стан роботи щодо фінансово-господарської діяльності та реалізації бюджетної програми „Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах", запобігання правопорушень та посадових зловживань.
  • Вжити невідкладних заходів щодо усунення зазначених у аналітичній довідці порушень та недоліків, винних у їx допущенні притягнути до відповідальності згідно з чинним законодавством.
  • Посилити контроль за раціональним i цілеспрямованим використанням бюджетних коштів, попередити керівників навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти про їx персональну відповідальність.
  • Підготувати необхідні матеріали та подати їx для узагальнення та внесення на розгляд експертної кадрової комісії Міністерства освіти i науки України щодо вжиття дисциплінарних заходів впливу до керівників ПТНЗ  за грубі порушення фінансово-господарської дисципліни.

2. Контрольно-ревізійному сектору (Миргородський В.Л.), департаменту економіки та фінансування (Куліков П.М.), з метою покращення фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів забезпечити дієвий контроль за дотриманням фінансової дисципліни навчальними закладами та установами професійно-технічної освіти, розглянути зазначене питання на колегії  МОН 24.04. 2008 року.

3. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.) проаналізувати стан підготовки робітничих кадрів в професійно-технічних навчальних закладах за видами економічної діяльності. З урахуванням результатів аналізу внести відповідні пропозиції для формування державного замовлення на прийом учнів у 2008 році.

4. Розмістити цей наказ на веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

5. Контроль за  виконанням цього наказу покласти на директорів департаментів економіки і фінансування Кулікова П.М. та професійно-технічної освіти Десятова Т.М.

Міністр       І.О. Вакарчук

Завантажити: MON_283_08.zip (6.69 Кб.)


01.04.2008

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
У МОН і ВР оголосили ініціативу з перевірки дисертацій Міністр та голова комітету ВР відмовляться від наукових ступенів у разі плагіату
МОН впровадить реформи для порятунку вищої освіти МОН реалізовуватиме комплекс реформ, спрямованих на порятунок вищої освіти
Пільги та конкурси при вступі містять високі корупційні ризики  Справедливий доступ до вишів залишається однією з проблем, що пов'язана з корупційними ризиками
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів