Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України"

Наказ ІІТЗО №327 від 04.11.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

НАКАЗ

№327 від 04 листопада 2011 року

Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу
за темою: "Популярні енциклопедії робітничих
професій в регіонах України"

На виконання Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки, з метою підвищення якості профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, створення умов для свідомого вибору конкретної робітничої професії, підняття престижу суспільно значимих робітничих професій наказую:

1. Провести Всеукраїнський огляд-конкурс за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" (далі – Конкурс) з 1 листопада 2011 р. до 1 серпня 2012 р.

2. Затвердити умови проведення Конкурсу (додаток 1) та склад оргкомітету і журі (додаток 2).

3. Навчально(науково)-методичним центрам (кабінетам) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі у співпраці з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки, молоді та спорту в областях, м. Києві та м. Севастополі забезпечити надходження конкурсних матеріалів до журі Всеукраїнського Конкурсу до 1 червня 2012 р.

4. Відділенню науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти (Паржницький В.В.):

4.1.Забезпечити організаційно-інформаційний та науково-методичний супровід проведення Конкурсу.

4.2.Підвести підсумки Конкурсу до 1 серпня 2012 р.

4.3.Опублікувати матеріали Конкурсу у фахових та періодичних виданнях.

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Терещука Б.М.

Директор       О.А. Удод

Начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту
професійно-технічної освіти       Паржницький В.В.

Додаток 1
до наказу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти
МОНмолодьспорту України

04.11. 2011 р. №327

Умови проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу
"Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України"

1. Загальні положення

Всеукраїнський огляд-конкурс за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" (далі – Конкурс) здійснюється з метою:

 • підвищення якості профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, створення умов для свідомого вибору конкретної робітничої професії, підняття престижу суспільно значимих робітничих професій;
 • виявлення кращих ідей та відповідно творчих колективів методичних служб професійно-технічної освіти в регіонах;
 • створення "Популярної енциклопедії робітничих професій в Україні".

Завдання Конкурсу полягає у:

 • оновленні змісту, форм і методів профорієнтаційної роботи керівниками та педагогічними колективами професійно-технічних навчальних закладів;
 • створенні умов для творчого самовдосконалення, виявлення і підтримки творчих педагогічних працівників, керівників, методистів професійно-технічних навчальних закладів, навчально(науково)-методичних центрів(кабінетів) професійно-технічної освіти у регіонах.

Конкурс є відкритим. Організація проведення конкурсу здійснюється:

 • на І-му етапі - навчально(науково)-методичними центрами (кабінетами) професійно-технічної освіти у співпраці з Міністерством  освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки, молоді та спорту в областях, м. Києві та м. Севастополі;
 • на ІІ-му етапі – відділенням науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2. Організація Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь педагогічні колективи професійно-технічних навчальних закладів і навчально(наукових)-методичних центрів(кабінетів) професійно-технічної освіти у регіонах за номінаціями:

 • Популярна енциклопедія робітничих професій для дошкільного віку;
 • Популярна енциклопедія робітничих професій для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи;
 • Популярна енциклопедія робітничих професій для старших класів загальноосвітньої школи.

2.2. Для організації та проведення Конкурсу на всіх його етапах створюються організаційні комітети та журі, склад яких затверджується керівниками навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі.

2.3. Конкурс проводиться з 1 листопада 2011 р. у два етапи:

 • І-й етап – з 1 листопада 2011 р. до 1 червня 2012 р. – республіканський (АР Крим), обласні, міські (м. Київ та м. Севастополь); на І-му етапі регіональними навчально(науково)-методичними центрами(кабінетами) професійно-технічної освіти формуються популярні енциклопедії робітничих професій за трьома номінаціями;
 • ІІ-й етап – з 1 червня 2012 р. до 1 серпня 2012 р. – Всеукраїнський.

2.4. До журі Всеукраїнського етапу Конкурсу подаються від навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі на участь у ІІ етапі Конкурсу сформовані популярні енциклопедії робітничих професій за трьома номінаціями даного регіону. Перелік робітничих професій в кожній номінації має відповідати тільки тим робітничим професіям, які можна отримати у професійно-технічних навчальних закладах даного регіону.

2.5. Організатори Конкурсу після Всеукраїнського етапу залишають за собою право розміщувати кращі конкурсні роботи у фахових та періодичних освітніх виданнях; збірнику матеріалів Конкурсу; на веб-порталі професійно-технічної освіти із посиланням на автора (колектив авторів, творчий колектив).

3. Конкурсні роботи кожної номінації мають бути систематизовані у алфавітному порядку професій за такими алгоритмами:

3.1. Популярна енциклопедія робітничих професій для дошкільного віку (загальні поняття у віршах, малюнках, світлинах):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • зовнішній вигляд.

3.2. Популярна енциклопедія робітничих професій для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи (загальні поняття, вірші, малюнки, світлини):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • освітня підготовка;
 • перспективи;
 • споріднені професії.

3.3. Популярна енциклопедія робітничих професій для старших класів загальноосвітньої школи (загальні поняття, коротка історія професії, малюнки та світлини навчально-виробничого процесу):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • ринок праці;
 • освітня підготовка (перелік відповідних професійно-технічних навчальних закладів у регіоні);
 • медичні обмеження;
 • вимоги до індивідуально-психологічних особливостей;
 • перспективи;
 • споріднені професії.

4. Конкурсні роботи на Всеукраїнський етап Конкурсу надсилаються в 1-му примірнику на паперовому та електронному носіях українською мовою у текстовому редакторі Word.

У супроводжуючих документах зазначається: назва роботи, ПІБ автора (авторів) та його фото (електронна версія), повна поштова адреса (навчального закладу або установи), контактні телефони.

Роботи на Всеукраїнський етап Конкурсу надсилаються з приміткою "На Всеукраїнський огляд-конкурс "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" не пізніше 1 червня 2012 р. за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України, відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти.

5. Нагородження авторів кращих конкурсних робіт

Регіональні навчально(науково)-методичні центри(кабінети) професійно-технічної освіти та автори (авторські колективи) кращих конкурсних робіт Всеукраїнського етапу Конкурсу нагороджуються відзнаками Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України.

Учасникам Всеукраїнського етапу Конкурсу присвоюється звання "Лауреат Всеукраїнського огляду-конкурсу "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України".

Матеріали конкурсних робіт Всеукраїнського етапу Конкурсу у подальшому будуть вміщені у "Популярну енциклопедію робітничих професій України" та опубліковані у фахових і періодичних освітніх виданнях, збірнику матеріалів Конкурсу та розміщені на веб-порталі професійно-технічної освіти із посиланням на автора (колектив авторів, творчий колектив).

Освіта.ua
04.11.2011

Популярні новини
Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії Опубліковано щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2021 року
Видатки на освіту в 2022 році скоротили на 14 млрд грн Освітня субвенція місцевим бюджетам у 2022 році буде скорочена майже на 11 млрд гривень
Держава гарантує виплату зарплати всім освітянам Освітянам гарантують забезпечення виплати зарплати або збереження середнього заробітку
Випускники вишів не можуть завершити рік достроково Дострокове завершення навчального року неприйнятне для випускників університетів та коледжів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів