Osvita.ua Законодавство Позашкільна освіта Про організацію оздоровлення вихованців інтернатних закладів влітку 2012 року

Про організацію оздоровлення вихованців інтернатних закладів влітку 2012 року

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-394 від 23.05.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-394 від 23 травня 2012 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Про організацію оздоровлення
вихованців інтернатних закладів
влітку 2012 року

Відповідно до статей 27, 28 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 12.04.2012 № 464 "Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 році" звертаємо увагу на посилення контролю щодо створення безпечних умов для оздоровлення та відпочинку вихованців інтернатних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Оскільки діти зазначеної категорії, як правило, оздоровлюються в оздоровчих закладах, за кордоном, необхідно особливу увагу приділити питанням збереження життя та здоров’я дітей, попередженню дитячого травматизму, нещасних випадків, самовільному виходу дітей за територію оздоровчого табору тощо. Для цього в оздоровчих таборах повинні створюватися безпечні умови для проживання, харчування, медичного обслуговування дітей з належним дотриманням санітарно-гігієнічних умов відповідно до вимог законодавства.

Під час проведення екскурсійних поїздок необхідно керуватися рекомендаціями, визначеними у листі МОН від 27.04.2010 № 289 "Щодо організації екскурсійних поїздок" під час перевезення залізничним транспортом організованих дитячих колективів до місць оздоровлення – Постановою Головного державного санітарного лікаря на залізничному транспорті України  від 12.04.2010 № 150-ЦСАН "Про гігієнічні вимоги до умов перевезення залізничним транспортом організованих дитячих колективів".

У випадках перевезення групи дітей (не більше 15 дітей) до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку необхідно забезпечити відповідальну особу, яка їх супроводжує. На кожну групу від 30 до 45 дітей додатково призначається один медичний працівник. Особи, які супроводжують дітей під час їх перевезення до або з місця оздоровлення та відпочинку, перебувають у відрядженні та несуть персональну відповідальність за життя і здоров’я дітей до передачі їх працівникам відповідного дитячого закладу.

Перед відправленням груп дітей на оздоровлення та відпочинок з особами, які супроводжують дітей під час їх перевезення, проводиться інструктаж з техніки безпеки. Відповідальність дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за життя і здоров’я дітей настає з моменту передачі дітей за списками особами, які їх супроводжували, керівникам цих закладів. Вважаємо за доцільне вирішувати питання перебування в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку представника школи-інтернату під час оздоровлення груп дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливу увагу звертаємо на проведення з дітьми застережливої, профілактичної роботи щодо шкідливого впливу тютюнопаління, алкоголю та наркотиків, а також з питань щодо здорового способу життя, недопустимості самостійного виходу за територію оздоровчого табору тощо.

Органам управління освітою різного рівня необхідно забезпечити контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, від діяльності яких в значній мірі залежить результативність літньої оздоровчої кампанії.

Про оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців інтернатних закладів, просимо подати узагальнену інформацію Міністерству до 10.09.2012 р. за формою (додаток 1).

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Освіта.ua
23.05.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Навчальні заклади отримали перші результати ДПА УЦОЯО визначив результати ДПА з семи предметів за рівень повної загальної середньої освіти
МОН: експертиза підручників виявила факти дискримінації Більшість українських дітей не можуть знайти у підручниках віддзеркалення себе
У МОН анонсували початок роботи пришкільних таборів У відомстві очікують, що влітку пришкільні табори працюватимуть на базі 60% шкіл
В Україні з‘явиться інститут освітнього омбудсмена Планується, що омбудсмен захищатиме права учасників навчального процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!