Щодо фінального етапу VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів

Лист ІІТЗО №14.1/10-163 від 23.01.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

№14.1/10-163 від 23 січня 2012 року

Ректорам (директорам) інститутів
післядипломної педагогічної освіти

Щодо фінального етапу
VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів


Повідомляємо, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.08.2011 №976 "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році" з 6 по 10 квітня 2012 року на базі Сумської гімназії № 1 (директор Бондарева К.І.) відбудеться фінальний етап VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів. Командні інтелектуальні змагання будуть проведені згідно з вимогами "Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 №1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за №1318/20056.

Завдання, що пропонуються для першого (міжшкільного) та фінального етапів змагань, подано в додатку.

Отримати інформацію щодо умов проведення VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів та подати заявки на участь у фінальному етапі змагань можна за тел. (044) 248-18-13, Пясецька Людмила Іванівна, методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ, вул. Урицького, 36), е-mail: obdarovani@iitzo.gov.ua, або в м. Сумах за тел. (0542) 22-17-45, Бондарева Катерина Іванівна, директор гімназії № 1, (м. Суми, вул. Засумська, 3), (0542)36-22-37, Павловська Лариса Миколаївна, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації, е-mail: sumy005@gmail.com.

Директор       О.А. Удод

Додаток до листа
Інституту інноваційних технологій
і змісту освіти
23.01.2012 №14.1/10-163

Завдання
VІІI Всеукраїнського турніру юних журналістів

1. Відомий журналіст минулого століття Валерій Аграновський сказав: "Добре пише не той, хто добре пише, а той, хто добре думає". Як ви розумієте ці слова й чи погоджуєтеся з ними? Наведіть приклади "добре написаних" і "добре продуманих" журналістських матеріалів.

2. Для чого потрібні жанри журналістики? Адже інформація ЗМІ "живе" дуже короткий час, – чи варто вдаватися до різноманітності жанрів? Чи маєте ви якийсь улюблений жанр? Якщо так, – чому саме цей жанр? Свою відповідь обґрунтуйте.

3. Ви працюєте в міській молодіжній газеті й маєте п′ять "свіжих" подій: 1) конкурс студентських команд КВК, який відбудеться завтра; 2) засідання обласного прес-клубу за темою "Молодіжна політика в області: проблеми та перспективи", що відбудеться сьогодні; 3) від’їзд дітей-сиріт на канікули до Італії, що відбувся вчора; 4) загальноміський флеш-моб як протест проти куріння, оголошений на сьогоднішній вечір; 5) презентація нової книги поезій відомого місцевого автора, що відбудеться завтра. Які події ви використаєте для висвітлення у наступному числі газети, що виходить післязавтра? Які жанри оберете для висвітлення цих подій? Обґрунтуйте.

4. Журналістське розслідування в Україні: чи достатньо воно використовується журналістами; які проблеми в галузі журналістського розслідування існують? Назвіть матеріал-розслідування з місцевої або загальноукраїнської преси, що найбільше вам сподобався.

5. Є цікава людина, про яку ви хочете розповісти. Який жанр ви оберете, аби створити її портрет? Що потрібно, аби цей портрет вийшов виразним?

6. Потрібно терміново поставити в номер інформацію, але вона – російською мовою, в той час, як ваше видання – українське. Оперативно та якісно  зробіть переклад інформації.

7. Уявіть, що ви – прес-секретар якоїсь громадської організації. Ви вважаєте, що вам треба провести прес-конференцію. Переконайте, що це справді потрібно. Що ви зробите для проведення заходу?

8. Бліц-опитування: коли й для чого воно використовується в журналістиці? Проведіть у залі змагань турніру актуальне для присутньої аудиторії бліц-опитування.

9. Що таке ексклюзивне інтерв’ю? Чи може воно бути написане з прес-конференції? Як треба готуватися до ексклюзивного інтерв’ю?

10. Після публікації в газеті вашого матеріалу, в якому ви критично висвітлили роботу міського дозвільного центру для молоді, до редакції дзвонять і вимагають спростування. Які ваші дії? Що потрібно, щоб уникнути подібних ситуацій? Як чинне законодавство України захищає журналістів від подібних випадків?

11. Експеримент у журналістиці. Правомірність та етика.

12. Ви маєте зробити вибір щодо подальшої роботи. Це – місцева студія телебачення, якою володіє відомий олігарх і яка проводить його політику. Це видання, засноване міською радою. Це – приватний тижневик, який позиціонує себе як незалежний, але має кошти на видання, які дають невідомі засновники. Це – газета громадських організацій, яка існує на грантові чи благодійні кошти, тому має їх нерегулярно. Вибір обґрунтуйте.

13. Вам дають можливість створити телепередачу про вашу школу. Для цього потрібно пройти конкурс сценарних заявок. Яку заявку подасте ви, аби перемогти в цьому конкурсі?

14. Інформація, взята вами із сайту однієї зі структур, цікава для ваших читачів і може бути використана в газеті. Але вона потребує редакційної правки. Зробіть таку правку у фрагменті, запропонованому журі. Поясніть її.

15. Розробіть етичний кодекс учасника ТЮЖ. Обґрунтуйте вашу позицію.

Освіта.ua
23.01.2012

Популярні новини
Випускників можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО Профільний комітет розгляне рішення про можливе звільнення випускників від  ДПА у формі ЗНО 
Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру Міністерством освіти і науки розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру
Школи мають розробити внутрішню систему якості Українські школи мають сформувати внутрішню систему забезпечення якості освіти
COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН Захворювання, отримане під час виконання вчителями професійних обов'язків, не є професійним
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів