Про дотримання антикорупційного законодавства

Лист МОН № 1/15571-22 від 21.12.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/15571-22 від 21 грудня 2022 року

Департаментам (управлінням) освіти і науки ОДА

Департаменту освіти і науки виконавчого органу

Київської міської ради (Київської міської державної
адміністрації)

Про дотримання антикорупційного
законодавства

Шановні колеги!

У зв’язку із численними зверненнями щодо наявності чи відсутності потенційного, реального конфлікту інтересів повідомляємо.

Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) безпосередній керівник або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади, якому стало відомо про конфлікт інтересів підлеглої йому особи, зобов’язаний вжити передбачені цим Законом заходи для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи.

Поняття потенційного та реального конфлікту інтересів визначено у абзацах дев’ятому та тринадцятому статті 1 Закону.

Заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено статтями 28–36 Закону.

Крім того, 21.10.2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) оновило Методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції (далі – Методичні рекомендації).

Оновлені Методичні рекомендації доповнено низкою правових позицій, серед яких:

  • наявність/відсутність конфлікту інтересів під час реалізації повноважень з оплати праці (преміювання, встановлення надбавок) (п.п. 14.1.6 п. 14.1 розділу 14);
  • конфлікт інтересів у керівника, у якого в підпорядкуванні працюють близькі особи (п.п. 2.2.1 п. 2.1 розділу 2);
  • конфлікт інтересів у особи при прийнятті рішень щодо свого керівника (п.п. 2.2.1 п. 2.1 розділу 2);
  • конфлікт інтересів у керівників закладів освіти, які працюють в цих же закладах за сумісництвом (п.п. 14.1.4 п. 14.1 розділу 14);
  • конфлікт інтересів при спільній роботі близьких осіб (п.п. 14.1.1. п. 14.1 розділу 14);
  • обмеження спільної роботи близьких осіб (п. 14.7 розділу 14).

Також Національне агентство розробило тест, який допомагає встановити наявність або відсутність у особи конфлікту інтересів. Тест може пройти будь-яка особа, яка має сумніви щодо наявності в неї конфлікту інтересів, і отримати відповідь на своє питання.

Методичні рекомендації та тест на виявлення конфлікту інтересу розміщені у відкритому доступі на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланнями:

1) https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/Metodychni-rekomendatsiyi-vid-21.10.2022-13.pdf

2) https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/Metodychni-rekomendatsiyi-vid-21.10.2022-13.pdf.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз’ясненням до Національного агентства. У разі, якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.

Таким чином, з метою забезпечення неухильного дотримання вимог Закону та запобігання вчиненню корупційних правопорушень з подальшим притягненням до відповідальності працівників сфери освіти просимо, зазначену в цьому листі інформацію, довести до відома підпорядкованих підприємств, установ, організацій.

Окремо доводимо до відома, що Міністерство освіти і науки України (далі – Міністерство) здійснює повноваження органу управління та забезпечує виконання заходів передбачених Законом України «Про запобігання корупції» виключно до підпорядкованих закладів освіти, що перебувають у сфері управління Міністерства.

З повагою
Заступник Міністра                                              Олександр Костюченко

Освіта.ua
21.12.2022

Популярні новини
НМТ та повітряна тривога: пам’ятка учасника Як вплине оголошення тривоги на проведення тесту та якими мають бути дії учасника НМТ?
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
НМТ 2023: алгоритм роботи з мультитестом в аудиторії Як працювати з онлайновим сервісом тестування під час проходження національного мультитесту
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів