Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року

Наказ МОЗ № 2234 від 13.10.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 2234 від 13 жовтня 2021 року

Про введення в дію Рішення оперативного штабу
Міністерства охорони здоров’я України з реагування
на ситуації з поширення інфекційних хвороб,
яким можна запобігти шляхом вакцинації
від 01 жовтня 2021 року

Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07 червня 2019 року № 1319 «Про створення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації» та протоколу № 53 засідання оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року, НАКАЗУЮ:

1. Ввести в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року, що додається.

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, забезпечити організацію виконання Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України – головного державного санітарного лікаря України Кузіна І.В.

Міністр                                            Віктор Ляшко

Додаток
до наказу Міністерства охорони
здоров’я України «Про введення в
дію Рішення оперативного штабу
Міністерства охорони здоров’я
України з реагування на ситуації з
поширення інфекційних хвороб,
яким можна запобігти шляхом
вакцинації від 01 жовтня 2021 року»

РІШЕННЯ
оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування
на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти
шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року

Рекомендувати МОЗ затвердити Позицію НТГЕІ № 27-09/2021-1 (офіційна заява) щодо рекомендації МОЗ стосовно окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні.

Виконавці: Директорат громадського
здоров’я та профілактики
захворюваності МОЗ
Термін: 13.10.2021

Заступник голови Оперативного штабу                    Ігор Кузін

Згідно з протокольним рішенням НТГЕІ від
27.09.2021 року №13

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ)

ПОЗИЦІЯ № 27-09/2021-1
 (офіційна заява)

Щодо рекомендації МОЗ України стосовно окремих питань вакцинації
проти COVID-19 в Україні

Дані рекомендації НТГЕІ стосуються окремих питань вакцинації проти COVID-19 та мають рекомендований характер.

Питання1.

Позиція НТГЕІ щодо одночасного введення вакцин проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб (зокрема вакцини проти грипу):

Вакцини проти COVID-19 можна вводити одночасно з інактивованою вакциною проти грипу під час одного візиту у різні кінцівки або з будь-яким часовим проміжком. Вакцини проти COVID-19 та вакцини проти грипу вводяться в різні кінцівки із зазначенням в медичній документації, в яку кінцівку була введена вакцина проти COVID-19.

Планова вакцинація проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу) проводиться з проміжком у 14 днів з вакцинацією проти COVID-19;

В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини проти інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу) з дотриманням 14-денного інтервалу між введеннями.

Вище зазначені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 та проти інших хвороб не стосуються вакцинації за екстреними показаннями. Вакцинація проти COVID-19 відтерміновується на 14 днів після проведення вакцинації за екстреними показаннями.

У випадку недотримання вказаних рекомендацій, якщо вакцини вводяться з меншим інтервалом часу щодо введення вакцини проти COVID-19, дози вакцин зараховуються.

Питання 2.

Позиція НТГЕІ щодо доцільності вакцинації проти COVID-19 дітей з 12 років незалежно від приналежності до групи ризику.

НТГЕІ наголошує на важливості своєчасної вакцинації дітей проти інфекційних хвороб, вакцинація проти яких передбачена Календарем щеплень.

Клінічні дослідження різних типів вакцин проти COVID-19 для різних вікових груп дітей тривають.

Вакцинація проти COVID-19 дітей, які не відносяться до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення ускладнень, що не відносяться до груп пріоритетної вакцинації, може бути проведена за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

У випадку виникнення дефіциту вакцин проти COVID-19 пріоритетно забезпечити вакцинами проти COVID-19 дітей віком від 12 років та дорослих, які віднесені до пріоритетних груп вакцинації, мають високі ризики тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення серйозних ускладнень від нього.

Враховуючи наявні дані з безпеки та ефективності вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років, а також зростання захворюваності на SARS-CoV-2 серед дітей, рекомендовано проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

Застосування Comirnaty від Pfizer/BioNTech протипоказане у випадку наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини.

Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech необхідно відкласти введення другої дози в серії щеплень COVID-19 до отримання додаткових наукових даних. Особи, у яких в анамнезі був міокардит, не пов'язаний з вакцинацією проти COVID-19, і вони більше не перебувають під наглядом кардіолога, повинні бути вакциновані проти COVID-19.

Рекомендовано відтермінувати вакцинацію проти COVID-19 дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром до отримання додаткових наукових даних.

Вакцина Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років використовується за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

Зважаючи на важливість рутинної вакцинації та необхідність швидкого охоплення вакцинацією проти COVID-19 дітей від 12 років, необхідно дотримуватися  14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 дітям, які підлягають вакцинації, та введенням вакцин проти інших інфекційних хвороб за винятком екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу.

Питання 3.

Позиція НТГЕІ щодо рекомендацій стосовно призначення третьої дози вакцини проти COVID-19 для імуноскомпрометованих осіб.

НТГЕІ наголошує на важливості збільшення рівня охоплення щепленнями проти COVID-19 серед осіб з визначених груп ризику, які підлягають пріоритетній вакцинації, вакцинальним комплексом, що передбачає введення вакцини за затвердженою в інструкції до лікарського засобу схемою.

Наразі необхідно чітко розрізняти поняття додаткової дози вакцин проти COVID-19, які вводяться з ревакцинальною метою для посилення імунної відповіді, що згасає з плином часу, та введення додаткових доз для досягнення кращого захисту імуноскопрометованим особам.

Питання застосування додаткової дози вакцини проти COVID-19 потребує додаткового вивчення для висновків.

Освіта.ua
13.10.2021

Популярні новини
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
Директором УЦОЯО призначено Тетяну Вакуленко Кабінет Міністрів призначив директора Українського центру оцінювання якості освіти
У МОН і ВР оголосили ініціативу з перевірки дисертацій Міністр та голова комітету ВР відмовляться від наукових ступенів у разі плагіату
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів