Щодо коштів на забезпечення проведення дистанційного навчання

Лист МОН № 1/9-496 від 31.08.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-496 від 31 серпня 2020 року

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Щодо коштів на забезпечення
проведення дистанційного навчання

Міністерство освіти і науки України інформує, що, за даними Державної казначейської служби, станом на 01 січня 2020 р. залишки коштів освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів склали 5257 097,7 тис. грн, у тому числі, 1901231, тис. грн, що мають цільове призначення відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1106-р та № 1109-р.

За січень-липень 2020 року обсяг освітньої субвенції, який був перерахований Державною казначейською службою до місцевих бюджетів, склав 49 513 975,5 тис. гривень.

Так, станом на 01 серпня 2020 р. залишки освітньої субвенції та кошти, які не використані протягом січня-липня, становили 8 590 394,2 тис. гривень.

Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6, визначено, що залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів, зазначених у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України.

Перелік напрямів, на які насамперед необхідно спрямовувати залишки освітньої субвенції, не є вичерпним.

З огляду на те, що протягом 2020/2021 навчального року в Україні будуть з'являтись «червоні зони» епідемічної небезпеки поширення СОVID-19, в яких навчання буде переводитись у дистанційний формат, Міністерство освіти і науки рекомендує місцевим органам виконавчої влади, в першу чергу, використовувати зекономлені кошти на забезпечення проведення дистанційного навчання, зокрема на оновлення матеріально-технічної бази та навчального обладнання закладів освіти, преміювання вчителів, встановлення їм надбавок за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність і напруженість у роботі тощо.

Також звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам місцеві органи виконавчої влади мають право передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам.

Т. в. о. Міністра                            Сергій Шкарлет

Освіта.ua
31.08.2020

Популярні новини
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті
Опубліковано рейтинг шкіл України 2020 року Сайт Освіта.ua склав рейтинг шкіл України за результатами зовнішнього оцінювання випускників шкіл 2020 року
Вчителі зможуть не оцінювати учнів з деяких предметів Учителі зможуть оцінювати учнів з деяких предметів за принципом «зараховано»/«не зараховано»
У МОН визначили, як оцінювати учнів 3-4-х класів НУШ Метою рекомендацій є визначення підходів та вимог до оцінювання результатів навчання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Освіта
Про які залишки йде мова? НУШ, "Спроможна школа"ільні автобуси, обдаднання для харчоблоків ще в роботі. ФЗП? Ще 4 місяці треба виплачувати з/п.
освітянин
Кошти потрібні вже вчора. А залишки освітньої субвенції можна використовувати тільки в наступному році!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!