Про оплату завідувачу закладу дошкільної освіти за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців

Лист МОН № 1/11-2363 від 07.04.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/11-2363 від 07 квітня 2021 року

Про оплату завідувачу закладу
дошкільної освіти
за години
заміни вихователя, що тривала
не більше двох місяців

(Витяг)

У Міністерстві освіти і науки розглянули запит щодо оплати завідувачу закладу дошкільної освіти за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців, та інформуємо.

Стосовно порушених у запиті питань повідомляємо, що при заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців, провадиться погодинна оплата праці відповідно до пункту 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція). Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Відповідно до пункту 91 Інструкції керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники закладів дошкільної освіти можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень.

Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв’язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті Інструкції, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Читайте також: Щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти.

Отже, положення пункту 91 Інструкції дозволяє керівним працівникам закладів освіти вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, керівникам закладів дошкільної освіти виконувати роботу вихователів у цьому ж закладі, а не встановлює умови оплати праці за години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників.

Заступник Міністра                  В. Рогова

Освіта.ua
07.04.2021

Популярні новини
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
Якими будуть тести НМТ у 2023 році Вступна кампанія буде проведена за результатами національного мультитесту
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів