Osvita.ua Законодавство Дошкільна освіта Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Лист МОН від 20.08.08 № 1/9-532

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

від 20.08.08 № 1/9-532

Міністру освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
начальникам управлінь освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської міських
державних  адміністрацій

За  попередні  роки, в першу чергу з причин недостатнього фінансування, чимало будівель дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів знаходилися в аварійному та малопридатному до експлуатації стані. Вони нерідко мають низьку естетичну привабливість і невиразний інтер'єр; неупорядковані шкільні території.

Упродовж останніх років Законом України «Про Державний бюджет України» передбачаються субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів, у тому числі на капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво навчальних закладів.

Керівники органів управління освітою, навчальних закладів активізували роботу з залучення благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, спонсорської допомоги підприємств та організацій, що створює передумови для поліпшення не лише матеріально-технічної бази, а й вирішення питання щодо упорядкування інтер'єрів приміщень навчальних закладів. Проте при цьому не завжди дотримуються санітарно-гігієнічні норми облаштування шкільних приміщень.

Зважаючи на зазначене, Міністерство освіти і науки України з метою створення безпечних для здоров'я дітей і підлітків умов навчання та виховання доручає взяти під особистий контроль здійснення заходів, пов'язаних із проведенням ремонтних робіт, облаштуванням приміщень діючих, а також тих, що будуються навчальних закладів.

Необхідно звернути увагу керівників місцевих органів управління освітою, навчальних закладів на безумовне дотримання Державних санітарних правил і норм (ДСанПіН 5.5.2.008-01) "Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організація навчально-виховного процесу", затверджених постановою Державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я України від 14.08.01 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України (лист від 05.06.01 р. № 1/12-1459), якими, зокрема, визначено, що:

- колір поверхні стін, меблів повинен бути жовтим, зеленим або бежевим (матових пастельних тонів);

- стеля, верхні частини стін, віконні рами та двері повинні фарбуватися у білий колір;

- усі полімерні матеріали, які використовуються при будівництві, реконструкції та оздобленні приміщень, настил підлоги, повинні мати позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи;

- навчальні заклади мають бути обладнані системами господарсько-питного і гарячого водопостачання, каналізацією;

- комплектування навчальних класів і кабінетів меблями здійснюється згідно з діючими нормативними документами.

Забезпечити безумовне виконання Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерством освіти і науки України від 20.07.2004 р. № 601 у частині оформлення навчальних кабінетів.

Зокрема, на вхідних дверях кабінету має бути відповідний напис з назвою кабінету. У кабінеті мають бути розміщені постійні експозиції відповідно до його спеціалізації:

- державна символіка;

- інструкція з безпеки праці та пожежної безпеки, правила роботи кабінету;

- портрети видатних учених, письменників, композиторів;

- таблиці сталих величин, основних формул;

- політична карта світу, політико-адміністративна карта України, фізична карта України тощо.

У класних кімнатах початкової школи необхідно розмістити: правила пожежної безпеки та дорожнього руху; класний куточок, де записано правила і обов'язки школярів, правила поведінки учнів, органи самоврядування, відображення життя класного колективу.

Кабінети мають бути обладнані також експозицією змінного характеру:

- виставка кращих робіт учнів;

- матеріали до теми наступних уроків, орієнтовні завдання тематичного оцінювання, державної атестації та незалежного оцінювання;

- додаткова інформація відповідно до навчальної програми;

- матеріали краєзнавчого характеру;

- результати експериментальної та дослідницької роботи учнів;

- результати учнівських олімпіад, конкурсів, турнірів тощо.

Матеріли мають оновлюватися при переході до вивчення нової теми.

Одночасно наголошуємо, що у вересні - жовтні 2008 року необхідно завершити ремонт котелень, систем опалення, завезення необхідної кількості палива та провести утеплення вікон, дверей тощо, задля забезпечення дотримання належного температурного режиму в приміщеннях навчальних закладів упродовж осінньо-зимового періоду 2008-2009 навчального року.

Про вжиті заходи та наслідки проведеної роботи інформувати Міністерство до 1 листопада 2008 року.

Т.в.о. Міністра       П. Полянський

Завантажити: 1_9_532_08-1.zip (8.51 Кб.)


20.08.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Уряд не оприлюднює постанову про зарплати освітян Кабмін зволікає з оприлюдненням постанови «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників»
Пробне ЗНО: учасники подали вже понад 150 тисяч заявок Окрім пробного тесту з української мови, учасники частіше обирають англійську мову і математику
Підготовка вчителів 1-х класів розпочнеться у лютому У лютому 2018 року в Україні розпочнеться підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи
МОН затвердило програму підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів Метою програми є підвищення рівня професійної компетентності вчителів 1-х класів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!