Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я”

Постанова КМУ № 269 від 28.03.2023 року

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 269 від 28 березня 2023 року

Про внесення змін до Порядку
здійснення єдиного державного
кваліфікаційного іспиту для здобувачів
ступеня вищої освіти магістр за
спеціальностями галузі знань
“22 Охорона здоров’я”

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 40, ст. 1402; 2021 р., № 84, ст. 5379), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України                             Д. Шмигаль

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2023 р. № 269

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку здійснення єдиного державного
кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти
магістр за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я”

1. Доповнити Порядок пунктом 41 такого змісту:

  • “41. В умовах воєнного стану за бажанням здобувача, який навчається за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я” та перебуває за межами території України, іспит “КРОК”, іспит з англійської мови професійного спрямування проводяться у центрах сертифікаційного тестування у комп’ютерній формі за місцем перебування здобувача.

Центри сертифікаційного тестування для проведення іспиту “КРОК”, іспиту з англійської мови професійного спрямування повинні відповідати таким вимогам:

  • наявність не менше ніж 20-річного досвіду проведення сертифікаційних / ліцензійних іспитів;

здатність незалежно від країни їх розташування забезпечити проведення зазначених іспитів з урахуванням таких вимог: 

  • здійснення ідентифікації здобувача у місці проведення зазначених іспитів на підставі документа, що посвідчує особу;
  • здійснення контролю за наявністю у здобувачів недозволених під час тестування предметів та пристроїв; 
  • організація збереження особистих речей здобувача у спеціально відведеному місці;
  • здійснення відеоспостереження та відеозапису проведення зазначених іспитів;
  • забезпечення неможливості доступу до місця проведення зазначених іспитів сторонніх осіб;
  • забезпечення неможливості самовільної зміни здобувачем свого робочого місця;
  • здійснення під час складання зазначених іспитів постійного контролю за здобувачами;

наявність розгалуженої мережі для проведення зазначених іспитів у різних країнах світу (крім Російської Федерації та Республіки Білорусь), зокрема у Республіці Індія, Королівстві Марокко, Арабській Республіці Єгипет, Федеративній Республіці Нігерія, Ізраїлі, Турецькій Республіці, Йорданському Хашимітському Королівстві, Республіці Гана, Ліванській Республіці, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, Туніській Республіці, Республіці Польща, Республіці Болгарія.

Визначення відповідності центру сертифікаційного тестування встановленим вимогам здійснюється Центром тестування при МОЗ на підставі наданих центром сертифікаційного тестування установчих документів, листів із зазначенням відповідних відомостей, зокрема про встановлену єдину процедуру проведення іспиту незалежно від країни його проведення.

У разі встановлення відповідності центру сертифікаційного тестування встановленим вимогам між Центром тестування при МОЗ та відповідним центром сертифікаційного тестування укладається безоплатний договір про спільну діяльність, в якому визначається координація спільних дій щодо забезпечення проведення іспиту “КРОК”, іспиту з англійської мови професійного спрямування за межами території України.

Розмір вартості складення здобувачем іспиту “КРОК”, іспиту з англійської мови професійного спрямування за межами території України визначається центром сертифікаційного тестування.

Інформація про центр сертифікаційного тестування розміщується на офіційному веб-сайті Центру тестування при МОЗ.

Практичний (клінічний) іспит в умовах воєнного стану проводиться екзаменаційною комісією, яка утворюється у закладі вищої освіти, зокрема у дистанційному форматі.

У разі коли заклад вищої освіти розташований на території, включеній до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, здобувач має право на складення іспиту “КРОК”, іспиту з англійської мови професійного спрямування у закладі вищої освіти, розміщеному на території інших регіонів України.

Міжнародний іспит з основ медицини в умовах воєнного стану не проводиться.”.

2. Пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:

  • “Оплата вартості складення іспиту “КРОК”, іспиту з англійської мови професійного спрямування у центрі сертифікаційного тестування за межами території України здійснюється здобувачем.”.

Освіта.ua
28.03.2023

Популярні новини
В Україні відтепер можна відмовитися від наукового ступеня В Україні створений юридичний механізм відмови від наукового ступеня його власниками
Більшість вишів працює у змішаній та дистанційній формі В Україні спостерігається тенденція відмови від дистанційного навчання на користь очного
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2023 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Плагіат стане офіційною підставою відрахування з вишу Відрахування за факт плагіату буде здійснюватись відповідно до внутрішніх документів вишу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів