Про затвердження Порядку повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році

Наказ МОН № 630 від 15.07.2022 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 630 від 15 липня 2022 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 вересня 2022 р. за № 1014/38350

Про затвердження Порядку повернення
регіональними центрами оцінювання якості
освіти невикористаної частини коштів,
сплачених за надання послуги з проведення
пробного зовнішнього незалежного
оцінювання у 2022 році

Відповідно до Бюджетного кодексу України, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2015 року № 1277 "Про затвердження положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 року за № 9/28139, та з метою врегулювання питання повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році, що додається.

2. Встановити, що Порядок повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році, затверджений пунктом 1 цього наказу, діє протягом усього періоду повернення коштів, сплачених за послуги з проведення у 2022 році пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

3. Департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків (Ткаченко О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Даниленко С.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр                                                    Сергій Шкарлет

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України                                                  Олексій Вискуб

Міністр фінансів України                                             Сергій Марченко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
15 липня 2022 року № 630

ПОРЯДОК
повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році

I. Загальні умови

1. Цей Порядок визначає механізм повернення регіональними центрами оцінювання якості освіти (далі - регіональний центр) невикористаної частини коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році.

2. Сума, що підлягає поверненню учаснику пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі - учасник), визначається регіональним центром на підставі заяви про повернення коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі - заява). До заяви учасник за наявності додає оригінал або копію квитанції чи іншого платіжного документа, який підтверджує внесення плати за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пробне ЗНО).

II. Порядок та умови повернення коштів

1. Сума коштів, що підлягає поверненню учаснику, повертається з рахунку регіонального центру, відкритого для зарахування власних надходжень бюджетних установ в органах Державної казначейської служби України.

2. Для повернення коштів учасник використовує спеціальний сервіс, розміщений на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти за адресою https://zno.testportal.com.ua/pzno/login (далі - сервіс). Для використання цього сервісу учасник авторизується на ньому, зазначивши такі дані:

1) найменування регіонального центру, якому було сплачено за послугу з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році;

2) логін та пароль доступу до персональної сторінки учасника пробного ЗНО, створеної на сайті відповідного регіонального центру.

3. На сервісі учасник обирає один із варіантів повернення коштів:

  • на особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок;
  • на спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.

Ділити суму коштів для переказу на різні призначення та частини не дозволяється.

4. Для повернення коштів на особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок учасник:

1) зазначає в сервісі: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) отримувача коштів (зазначають повністю); платіжні реквізити отримувача коштів (особисті або іншої фізичної особи) за стандартом IBAN; реєстраційний номер облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер) отримувача коштів;

2) генерує за допомогою сервісу заяву. Для генерації заяви учасник зазначає свої прізвище, ім'я, як було зазначено під час реєстрації для участі в пробному ЗНО;

3) надсилає заяву на визначену регіональним центром електронну адресу (інформація про адресу, на яку повинна бути надіслана заява, зазначається в заяві сервісом під час її генерування).

Зазначений учасником на сервісі та у заяві отримувач коштів повинен бути власником рахунку - особою, яка відкрила рахунок у банку і має право розпоряджатися коштами на ньому.

За бажанням учасник може надати оновлений номер контактного телефону (відмінний від того, що був зазначений під час реєстрації для участі в пробному ЗНО), за яким можна з ним зв'язатися у разі потреби.

5. Якщо отримувачем коштів є фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті, учасник подає заяву до регіонального центру, якому було сплачено за послуги проведення пробного ЗНО у 2022 році, без використання сервісу.

6. Учасник, який бажає здійснити повернення коштів шляхом переказу належної йому суми на спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України, за допомогою сервісу підтверджує згоду на їх переказ, повторно зазначивши свої прізвище, власне ім'я, зазначені під час реєстрації для участі в пробному ЗНО.

7. Підставою для повернення коштів за наданими платіжними реквізитами (переказу на особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок) є факт надходження заяви на електронну адресу регіонального центру.

8. Унесення змін до заяви не допускається. Якщо після генерування заяви учасник виявить помилки в інформації про отримувача коштів та його платіжних реквізитах - він подає заяву на про повернення коштів до регіонального центру, якому було сплачено за послуги проведення пробного ЗНО у 2022 році, без використання сервісу.

9. Український центр оцінювання якості освіти забезпечує можливість формування регіональними центрами реєстрів з інформацією про учасників, які виявили бажання перерахувати кошти на:

  • спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України;
  • особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок з відповідними платіжними даними.

10. Операції з повернення коштів регіональний центр здійснює через орган Державної казначейської служби України, у якому він обслуговується, з відповідного рахунку, відкритого для зарахування власних надходжень бюджетних установ (далі - рахунок регіонального центру).

11. Повернення учасникам коштів регіональний центр здійснює за допомогою сервісів банків України, які дозволяють здійснювати масові виплати. Сума платіжного доручення в такому разі для повернення коштів визначається на підставі заяв учасників та/або реєстрів, які генерує регіональний центр.

Всі зазначені реєстри підписують шляхом накладання кваліфікованої електронної печатки регіонального центру з дотриманням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги".

12. Переказ коштів на підтримку Збройних Сил України регіональний центр здійснює на спеціальний рахунок, відкритий Національним банком України:

  • банк: Національний банк України;
  • МФО 300001;
  • IBAN N UA843000010000000047330992708;
  • код за ЄДРПОУ 00032106;
  • отримувач: Національний банк України.

13. Повернення коштів вважається завершеним в момент зарахування суми платежу на рахунок, зазначений учасником у заяві.

В. о. директора департаменту
фінансування державних і
загальнодержавних видатків                                    Оксана Ткаченко

Освіта.ua
15.07.2022

Популярні новини
Розпочато переведення деяких категорій студентів на бюджет У першому пакеті передбачено переведення на місця державного замовлення 1003 студентів
На бюджетне навчання переведуть 80 тисяч студентів Понад 80 тисяч студентів, що зараз навчаються на контракті, зможуть перейти на бюджет
МОН готується до вступної кампанії за результатами НМТ МОН готує два варіанти проведення вступної кампанії та конкурсного відбору вступників
Прийом до вишів відбудеться в особливому порядку Провести всі етапи підготовки до вступної кампанії у визначені терміни неможливо
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів