УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
НАКАЗ
№ 33 від 11 травня 2022 року
Про затвердження Загальної
характеристики національного
мультипредметного тесту 2022 року
Керуючись Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 27 квітня 2022 року № 392 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 травня 2022 року за № 487/37823, з метою створення передумов для належної організації процесу розроблення та конструювання національного мультипредметного тесту 2022 року, своєчасного інформування учасників тестування про структуру, час виконання, кількість і форми завдань, уключених до національного мультипредметного тесту, схем нарахування балів за їх виконання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Загальну характеристику національного мультипредметного тесту 2022 року, що додано.
2. Відділам змісту суспільно-гуманітарних (Карпова Світлана) та природничо-математичних (Новікова Світлана) навчальних предметів під час розроблення та конструювання національного мультипредметного тесту 2022 року використовувати Загальну характеристику, затверджену пунктом 1 цього наказу.
3. Відділу інформації та комунікації з громадськістю (Клименко Ірина) забезпечити розміщення на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти Загальної характеристики, затвердженої пунктом 1 цього наказу.
4. Контроль за виконанням пункту 2 цього наказу залишаю за собою.
5. Контроль за виконанням пункту 3 цього наказу покласти на заступника директора Вакуленко Тетяну.
Додаток: Загальна характеристика національного мультипредметного тесту 2022 року на 2 арк. у 1 прим.
В. о. директора Валерій Бойко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти
11 травня 2022 року № 33
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАЦІОНАЛЬНОГО
МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 2022 РОКУ
Зміст національного мультипредметного тесту визначено Програмами зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20-32: 1914 рік – початок ХХІ століття) здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки Украйни від 04 грудня 2019 року № 1513.
Загальна кількість завдань тесту - 60.
На виконання тесту відведено 120 хвилин.
Національний мультипредметний тест містить три блоки:
Кожен блок містить по 20 завдань.
Тест містить завдання трьох форм:
1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді.
Блоки: українська мова 1-4; історія України 1-15.
Завдання має основу та чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний.
Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця тестування вибрав/ла, позначив/ла відповідь, а також підтвердив/ла свій вибір.
Блоки: українська мова 5-15; математика 1-14.
Завдання має основу та п'ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний.
Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця тестування вибрав/ла, позначив/ла відповідь, а також підтвердив/ла свій вибір.
2. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»).
Блоки: українська мова 16-20; історія України 16-20.
Завдання має основу та інформацію, позначену цифрами і буквами.
Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами (цифри від 1 до 4) та буквами (букви від А до Д). Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця тестування вибрав/ла, позначив/ла відповідь, а також підтвердив/ла свій вибір.
Блок: математика 15-18.
Завдання має основу та інформацію, позначену цифрами і буквами.
Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеного цифрами (цифри від 1 до 3) та буквами (букви від А до Д). Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця тестування вибрав/ла, позначив/ла відповідь, а також підтвердив/ла свій вибір.
3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю.
Блок: математика 19-20.
Завдання мас основу та передбачає розв'язування задачі.
Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця тестування, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав/ла, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь і підтвердив/ла її.
Схеми нарахування балів за виконання завдань національного мультипредметного тесту:
Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюють у 0 або 1 бал:
2. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») з
3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю оцінюють у 0 або 2 бали:
Увага!
Під час виконання завдань блоку з математики кожному учаснику тестування буде надано можливість користуватися довідковими матеріалами в електронному вигляді та паперовою чернеткою.
Розв'язання завдань у чернетці не перевіряють і до уваги не беруть.
Максимальна кількість балів, що можна набрати, правильно виконавши всі завдання національного мультипредметного тесту з блоку
Заступник директора Валерій Бойко
Освіта.ua
11.05.2022
Facebook |
Twitter |