Про затвердження Методичних рекомендацій

Наказ МОН № 1344 від 10.12.2021 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1344 від 10 грудня 2021 року

Про затвердження Методичних рекомендацій

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 5 Формули розподілу видатків державного бюджету на вищу освіту між закладами вищої освіти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1146 "Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності", НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо використання формули розподілу між закладами вищої освіти видатків споживання загального фонду державного бюджету на підготовку здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в закладах вищої освіти приватної форми власності, що додаються.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Вітренка А.

Міністр                               С. Шкарлет

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
10 грудня 2021 року № 1344

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо використання формули розподілу між закладами вищої освіти видатків споживання загального фонду державного бюджету на підготовку здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в закладах вищої освіти приватної форми власності

1. Заклади вищої освіти приватної форми власності можуть розраховувати показники витрат для підготовки одного здобувача вищої освіти певної освітньої програми за державним замовленням в розрізі складових, визначених пунктом 3 Методики розрахунку орієнтовної середньої вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 р. № 346.

2. У разі, якщо заклад вищої освіти приватної форми власності зарахував на навчання за державним замовленням здобувачів вищої освіти, рекомендується подати Міністерству освіти і науки України (далі - МОН) розрахунок витрат для підготовки одного здобувача вищої освіти певної освітньої програми, курсу (року навчання) та форми здобуття освіти за державним замовленням (без витрат на виплату академічної стипендії, на соціальне забезпечення для надання державних пільг та гарантій окремим категоріям учнів, студентів). Зазначений розрахунок витрат не може перевищувати звичайний розмір оплати за навчання (звичайної ціни), передбаченого в договорах між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, за навчання здобувачів вищої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб тих самих (або аналогічних з відповідним обґрунтуванням у разі відсутності здобувачів на тих самих) освітньої програми, курсу (року навчання) та форми здобуття освіти.

3. МОН затверджує обсяг фінансування закладу вищої освіти приватної форми власності на підставі поданих даних та кількості відповідних здобувачів. При цьому розрахунок витрат для підготовки одного здобувача вищої освіти певної освітньої програми, курсу (року навчання) та форми здобуття освіти за державним замовленням (без витрат на виплату академічної стипендії, на соціальне забезпечення для надання державних пільг та гарантій окремим категоріям учнів, студентів) враховується в межах розрахункового максимуму, визначеного пунктом 4 цих рекомендацій.

4. Розрахунковий максимум витрат для підготовки одного здобувача вищої освіти певних рівня вищої освіти, форми здобуття освіти та спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) (РМВsfr) визначається на підставі даних розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти державної форми власності, що належать до сфери управління МОН, на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності в поточному році:

,

де ФДi - обсяг фінансування, що складається з фінансування стабільної діяльності та фінансування, що надається залежно від показників діяльності, на відповідний рік, після корегування з урахуванням мінімального і максимального рівнів фінансування освітньої діяльності закладу вищої освіти на відповідний рік;

РКi - розрахунковий контингент здобувачів вищої освіти, які навчалися на умовах державного замовлення у попередньому році;

Ir - індекс рівня вищої освіти;

If - індекс форми здобуття освіти;

Is - індекс спеціальності;

i - порядковий номер закладу вищої освіти від 1 до n;

n - кількість закладів вищої освіти державної форми власності, що належать до сфери управління відповідного державного замовника та у відповідному році здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення.

5. Обсяг фінансування закладу вищої освіти приватної форми власності на навчальний рік надається на період з 1 вересня по 31 серпня наступного календарного року. Відповідні асигнування плануються в поточному та наступному календарному році пропорційно кількості місяців (4 : 8) та виплачуються у відповідності з державним контрактом. Обсяг фінансування для освітніх програм з тривалістю (залишком тривалості) менше одного року надається на відповідну кількість місяців з пропорційним розподілом між календарними роками.

Генеральний директор
директорату фахової передвищої,
вищої освіти                                        О. Шаров

Освіта.ua
10.12.2021

Популярні новини
Лісовий і Бабак синхронно визнали себе ненауковцями Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР очікувано відмовилися від «наукових ступенів»
В Україні відтепер можна відмовитися від наукового ступеня В Україні створений юридичний механізм відмови від наукового ступеня його власниками
Більшість вишів працює у змішаній та дистанційній формі В Україні спостерігається тенденція відмови від дистанційного навчання на користь очного
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2023 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів