Щодо особливостей організації освітнього процесу під час карантину

Лист МОН № 1/9-176 від 25.03.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-176 від 25 березня 2020 року

Керівникам закладів фахової
передвищої освіти

Щодо особливостей організації
освітнього процесу під час карантину

У зв'язку із запровадженням на всій території України з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та враховуючи наказ Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 інформуємо про наступне.

На період карантину керівники закладів фахової передвищої освіти, що належать до сфери управління МОН, зобов'язані забезпечити організацію освітнього процесу шляхом використання технологій дистанційного навчання, неухильно дотримуючись при цьому положень чинного законодавства.

При цьому можливе використання наступного механізму організації освітнього процесу.

1.Керівником закладу фахової передвищої освіти затверджується наказ про організацію освітнього процесу у певному закладі фахової передвищої освіти (далі - Заклад) на період карантину, де зазначаються викладачі та інші працівники, які мають педагогічне навантаження згідно із затвердженими у встановленому порядку тарифікаційними списками та можуть забезпечити проведення теоретичного навчання та семінарських, практичних занять у дистанційному режимі. Цим же наказом встановлюється графік (розклад) занять у дистанційному режимі на період карантину у розрізі днів тижня, годин, академічних груп, засоби доступу здобувачів до навчальних матеріалів, засоби зворотного зв'язку між здобувачами освіти та тими, хто проводить заняття у дистанційному режимі, заходи моніторингу освітнього процесу, що здійснюватимуться завідуючими відділень, заступниками керівника та керівником Закладу тощо.

2. Оплата праці викладачів, інших працівників, які виконуватимуть навчальне навантаження у дистанційному режимі, а також інших викладачів, які не використовуватимуть технології дистанційного навчання під час карантину, здійснюється у розмірі заробітної плати працівника, затвердженого йому у тарифікаційному списку на поточний навчальний рік та з урахуванням визначених законодавством умов.

3. Кожен викладач або інший працівник, який здійснює навчання відповідно до вищезазначеного наказу, індивідуально веде облік проведених ним занять за встановленою у Закладі формою.

4. Після завершення карантину:

1) навчальне навантаження, виконане викладачами та іншими працівниками у дистанційному режимі, обліковується у формах звітності 3-2 і 3-2(1) як фактично виконане за відповідний період часу;

2) навчальне навантаження, затверджене у тарифікаційних списках і невиконане під час карантину, виконується викладачами та іншими працівниками шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, з урахуванням годин, що виконані в дистанційному режимі, та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог. Облік навчального навантаження та оплата праці вищезазначених працівників здійснюється у звичайному режимі.

Засновникам та керівникам інших закладів фахової передвищої освіти рекомендуємо врегульовувати питання організації освітнього процесу під час карантину із використанням цих рекомендацій.

Заступник Міністра                       Єгор Стадний

Освіта.ua
25.03.2020

Популярні новини
В Україні реорганізують мережу коледжів і підрозділів вишів МОН пропонує припинити діяльність відокремлених структурних підрозділів вишів
МОН підтримує скасування відстрочки для деяких студентів У МОН кажуть, що вступ до вишу не має бути формальністю для отримання дозволів
Бюджетне навчання у майбутньому стане грантовим Гранти на навчання не покриватимуть повну вартість здобуття освіти в університеті
В Україні зменшать навчальне навантаження на викладачів вишів У ВР зареєстрований законопроєкт, який зменшує навчальне навантаження працівників
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Чи оплачується сесія працюючим студентам - заочникам під час дистанційного навчання?
Марія
https://petition.president.gov.ua/petition/89718 підписуйте і поширюйте! Вони просто знущаються з нас, піднімаючи зараз вартість.. Це петиція про зменшення вартості навчання на період карантину!!! Поширюйте серед студентів в чатах.. треба об’єднатись, щоб нас почули!
Професор
А ще було б чудово якби Викладачі мали змогу займатись наукою і викладанням, тобто своїми обов’язками , а не роботою адміністрації- розробкою акредитаційних документів та ліцензій!! Мова про Національний транспортний університет!!
Сіромах
Для Професор: це робить гарант програми, він професор чи доцент
Коментувати
Наташа
Дуже чудово, коли турбуються про зарплату викладачам, але чому ніхто не цікавиться,де брати кошти (студентам) під час карантину? Можливо я щось прогавила, та такої інформації нажаль не знайшла. Було б непагано,аби знизили хоча б на 20% плату.