Osvita.ua Законодавство Вища освіта Щодо надання роз'яснень

Щодо надання роз'яснень

Лист МОН № 27-89 від 18.07.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 27-89 від 18 липня 2018 року

Керівникам закладів вищої освіти

ДП «Інфоресурс»

Щодо надання роз'яснень

На підставі поточного моніторингу вступної кампанії та аналізу звернень, які надходять від вступників та закладів вищої освіти, Директорат вищої освіти і освіти дорослих надає наступні роз'яснення.

1. Відповідно до діючої процедури після подання вступником електронної заяви можливість зміни середнього балу має заклад, який першим обробив заяву. Враховуючи те, що при розрахунку конкурсною балу в усіх заявах одного вступника повинен використовуватись однаковий середній бал атестату, то коригування середнього балу першим закладом призводить до блокування у інших закладів можливості встановити статус «Допущено», про що цi заклади отримують відповідне повідомлення при спробі змінити статус заяви.

Для уникнення помилки необхідно внести у конкурсний показник «Середній бал документа про освіту» відкоригований середній бал додатка до атестату, значення якого вказується у повідомленні або у звіті «Зміни в середньому балі документів про освіту».

2. З метою надання можливості вступникам, які мають право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти, але подали електронні заяви, для реалізації цих прав Директорат вищої освіти і освіти дорослих не заперечує проти додання приймальними комісіями відповідних категорій вступу до електронних заяв таких вступників. Відповідне корегування електронних заяв повинно відбуватись на підставі особистої заяви вступника та після перевірки документів, які дають право на спеціальні умови.

Звертаємо увагу, що створення такими вступниками електронною кабінету не є перешкодою для подачі паперових заяв та не є підставою для відмови у прийнятті документів.

3. Відповідно до Умов прийому іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України. Зауважуємо, що ця категорія вступників, у разі отримання документа про повну загальну середню освіту в Україні, має право на складання зовнішнього незалежною оцінювання та подачу електронних заяв через електронний кабінет. Для підтвердження свою статусу вступникам цієї категорії необхідно надавати до приймальних комісій документи, які підтверджують їх право на постійне проживання в Україні. Такі документи можуть надаватись вступниками особисто або шляхом надсилання сканкопії на електронну пошту приймальної комісії.

Нагадуємо, що здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

4. Вступники, у яких прізвище у документі, що посвідчує особу, та сертифікаті ЗНО відрізняється від вказаною в атестаті про повну загальну середню освіту мають технічну можливість подання електронних заяв.

У разі отримання таких електронних заяв заклади освіти повинні здійснити корегування прізвища в картці фізичної особи в ЄДЕБО.

Для цього вступник надсилає закладу освіти звернення з доданням сканкопії документа, що посвідчує особу, документа, на підставі якого здійснено зміну прізвища, сертифіката ЗНО та документа про повну загальну середню освіту.

Після корегування прізвища заява такого вступника може бути допущена до конкурсного відбору.

Генеральний директор                       Олег Шаров

Освіта.ua
18.07.2018

Популярні новини
Президент підписав закон про вдосконалення вищої освіти Закон створює умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти
Концепція реформи управління закладами вищої освіти Концептуальні засади реформування публічного фінансування та управління закладами вищої освіти
Зміни у сфері вищої освіти: основні положення Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти
Умови прийому до вишів - 2020: основні тези Документ встановлює правила проведення вступної кампанії та є обов'язковим для вишів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!