Osvita.ua Законодавство Вища освіта Щодо конкурсного бала вступників

Щодо конкурсного бала вступників

Лист МОН № 1/9-423 від 01.08.17 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-423 від 01 серпня 2017 року

Керівникам вищих навчальних закладів

Директору ДП «інфоресурс»

Щодо конкурсного бала вступників

Сьогодні оголошено результати адресного розміщення державного замовлення. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12.00 години 05 серпня відповідно до абзацу дванадцятого пункту 1 розділу V Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 1236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за № 1515/29645 (далі - Умови прийому).

При виконанні вимог до зарахування в окремих випадках виникають ситуації, коли надана вступниками інформація не відповідає підтверджуючим документам. Зазвичай це має наслідком відмову в зарахуванні або, навіть, скасування наказу про зарахування, якщо розбіжності виявляються після видання наказу про зарахування, відповідно до пункту 5 розділу XIV Умов прийому.

Враховуючи, що сільський коефіцієнт, передбачений абзацом десятим пункту 5 розділу VII Умов прийому, застосовувався вперше в 2017 році, і для його підтвердження використовувались форми документів, які були запроваджені в законодавстві в останній рік, можуть виявлятись випадки неправильного нарахування цього коефіцієнту. Якщо приймальна комісія відмовила вступнику в нарахуванні сільського коефіцієнту у зв’язку із завантаженням ним в електронний кабінет скан-копії невідповідного документа, то подання нової довідки встановленого зразка не є підставою для перерахування конкурсного бала, оскільки відповідно до Умов прийому вступник мав подати таку довідку у встановлений термін.

Якщо сільський коефіцієнт було нараховано навчальним закладом без належних на то підстав або середній бал атестату виявиться нижчим за врахований при розрахунку конкурсного бала, то при виконанні вимог до зарахування такі випадки мають бути оформлені протокольними рішеннями приймальної комісії. Узагальнений протокол про такі випадки надсилається до 20 серпня 2017 року до Міністерства освіти і науки.

У разі, якщо скорегована в результаті цього величина конкурсного бала перевищуватиме мінімальний бал для рекомендованих до зарахування на загальних умовах на цю конкурсну пропозицію (для осіб, що вступають на загальних умовах) або за мінімальний бал для рекомендованих до зарахування за квотою (для осіб, що вступають за відповідною квотою), то процедура зарахування має бути виконана відповідно до Умов прийому.

У разі, якщо скорегована величина конкурсного бала буде меншою за мінімальний бал для рекомендованих до зарахування на загальних умовах на цю конкурсну пропозицію (для осіб, що вступають на загальних умовах) або за мінімальний бал для рекомендованих до зарахування за квотою (для осіб, що вступають за відповідною квотою), то вищий навчальний заклад надсилає до Міністерства освіти і науки лист з інформацією про такого вступника та його реальний конкурсний бал. Якщо такий вступник матиме достатній конкурсний бал для зарахування за однією з наступних пріоритетностей, то він отримує  відповідну рекомендацію з передачею за нею бюджетного місця (у межах державного замовника), якщо ні, то вступник отримує відмову в зapaxyвaннi, a бюджетне місце повертається в резерв державного (регіонального) замовника.

Заступник Міністра       Юрій Рашкевич

Освіта.ua
01.08.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2018 року Освіта.ua презентує результати рейтингу університетів за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus
Освітні документи з окупованих територій є недійсними Освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях, не мають юридичної сили
Вступна кампанія: скільки бюджетників зможуть прийняти виші Оприлюднені дані допоможуть ознайомитись з кількістю місць прийому за держзамовленням
МОН визначило претендентів на дослідження PISA-2018 До переліку претендентів на участь у дослідженні включено близько тисячі освітніх закладів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!