Osvita.ua Законодавство Вища освіта Керівникам вищих навчальних закладів, Директору ДП «Інфоресурс»

Керівникам вищих навчальних закладів, Директору ДП «Інфоресурс»

Лист МОН № 1/9-420 від 31.07.17 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-420 31 липня 2017 року

Керівникам вищих навчальних закладів

Директору ДП «Інфоресурс»

Керівникам вищих навчальних закладів,
Директору ДП «Інфоресурс»

З метою забезпечення прав вступників в умовах реалізації адресного розміщення державного замовлення просимо Вас:

1. Провести до 22.00 год. 31 липня 2017 року повторну верифікацію присвоєння заявам вступників сільського коефіцієнту у розмірі 1,02. Проведений МОН аналіз свідчить про масові випадки необґрунтованогоприсвоєння сільського коефіцієнту без урахування передбаченої Умовамиприйому вимоги здобуття повної загальної середньої освіти у навчальнихзакладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості у2017 році.

Повторно нагадуємо, що абзацом тринадцятим пункту 5 розділу VII Умов прийому передбачено, що «Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, які здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, у рік вступу, та 1,00 в інших випадках».

У листі МОН від 22 червня 2017 року № 1/9-346 було наголошено, що в розумінні Умов прийому до сільських населених пунктів відносяться села (будь-які) та селища (крім селищ у складі міст та селищ міського типу). Міста, селища міського типу та селища у складі міст та селищ міського типу не відносяться до сільських населених пунктів.

Документом, який підтверджує реєстрацію в сільському населеному пункті є Довідка про реєстрацію місця проживання особи, відповідно до додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 207.

У разі скасування необґрунтовано підтвердженого сільського коефіцієнту просимо повідомити про це вступників засобами телефонного та/або електронного зв’язку. Просимо звернути особливу увагу на присвоєння сільського коефіцієнту вступникам, які будуть зазначені у Звіті про перевірку, які надає програмне забезпечення (оновлення звіту відбувається щогодинно).

Також на сайті Інфоресурсу буде розміщений перелік навчальних закладів, випускникам яких окремі приймальні комісії вкрай сумнівно надали сільський коефіцієнт.

Звертаємо увагу, що приймальна комісія організовує прийом заяв та документів, приймає рішення про допуск вступників до участі в конкурсі (до участі у вступних випробуваннях), невід’ємною складовою якого є врахування сільського коефіцієнту вступників на основі повної загальної середньої освіти. Таким чином, наголошуємо на персональній відповідальності керівників приймальних комісій за недостовірне застосування сільського коефіцієнту в разі можливих недбалості та фальсифікацій. Після завершення вступної кампанії МОН планує провести детальний аналіз практики використання сільського коефіцієнту та дотримання навчальними закладами вимог законодавства.

2. Відповідно до пункту другого розділу VIII Умов прийому: «якщо встановлені в третьому - п’ятому абзацах цього пункту додаткові правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, то приймальна комісія ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів та вносить його до Єдиної бази». Просимо до 20.00 год. 31 липня 2017 року виконати визначення послідовності вступників у рейтинговому списку в таких випадках.

3. Просимо уважно опрацьовувати Звіти про перевірку, які надає програмне забезпечення, до повного вичерпання визначених у них питань.

Заступник міністра         Ю. М. Рашкевич

Освіта.ua
31.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2018 року Освіта.ua презентує результати рейтингу університетів за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus
Освітні документи з окупованих територій є недійсними Освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях, не мають юридичної сили
Вступна кампанія: скільки бюджетників зможуть прийняти виші Оприлюднені дані допоможуть ознайомитись з кількістю місць прийому за держзамовленням
МОН визначило претендентів на дослідження PISA-2018 До переліку претендентів на участь у дослідженні включено близько тисячі освітніх закладів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gleb
Вае наше життя -це числа, а затра саме від них залежатиме доля абітурієнтів....
Gleb
Я вважаю,що це обов’язково потрібно перевірити. Завдяки цьому коефіцієнту бали ЗНО абітурієнтів значно збільшуються та вони підіймаються в списках. І взагалі,чому в цьому році майже кожен другий з сільським коефіцієнтом? По Україні мало випускників, то що ж вони всі з сел? Ще потрібно перевірити бали за МАНи та олімпіади. Погодьтеся,що також несправедливо додавати бали абітурієнту за виграну олімпіаду з економіки чи інформатики,якщо він обрав спеціальність ветеринар чи вчитель історії! Чому в цьому році просто добре скласти ЗНО не достатньо для вступу? Ти спочатку пропустиш вперед людей зі сільским коефіцієнтом, переможців «чесних» олімпіад та МАНів. Обурює також те,що все це робиться« непрозоро», перевірити роботу системи та перегляд балів неможливо. Міністерство освіти, оговтайтесь! Від якості Вашої перевірки залежать долі людей. Чи вистачить Вам часу та совісті зробити конструктивну перевірку,адже навіть одна переглянута заява-це чиєсь справедливо отримане бюджетне місце. Все наше...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!