Osvita.ua Законодавство Вища освіта Щодо вступу до ВНЗ на основі ОКР "кваліфікований робітник"

Щодо вступу до ВНЗ на основі ОКР "кваліфікований робітник"

Лист № 1/9-203 від 14.04.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-203 від 14 квітня 2014 року

Керівникам вищих навчальних закладів
всіх форм власності та підпорядкування

Щодо вступу до ВНЗ на основі
ОКР "кваліфікований робітник"

Умовами прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, затвердженими наказом МОН від 29.10.2013 № 1510 передбачено, що вищі навчальні заклади мають право приймати на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника.

Відповідно до постанови КМУ від 3 червня 1999 р. № 956 "Про затвердження Положення про ступеневу професійно-технічну освіту" професійно-технічна освіта має три ступені.

Навчальні плани та навчальні програми кожного ступеня професійно-технічної освіти складаються таким чином, щоб випускники першого ступеня мали можливість продовжувати навчання на другому ступені, а випускники другого ступеня - на третьому.

Навчання на першому ступені завершується кваліфікаційною атестацією і присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається свідоцтво, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Особливістю навчання на першому ступені є те, що від учнів та слухачів не вимагається базової чи повної загальної середньої освіти, а нормативний термін навчання в межах одного року.

Навчання на другому ступені завершується кваліфікаційною атестацією і присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається диплом, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Навчання на третьому ступені завершується кваліфікаційною атестацією і присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду (категорії) та, за умови закінчення відповідного курсу навчання в акредитованому професійно-технічному навчальному закладі, - кваліфікація молодшого спеціаліста і видаються дипломи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, виходячи із основних положень зазначеної постанови лише випускники, які навчалися у професійно-технічних навчальних закладах другого атестаційного рівня і яким присвоєна кваліфікація "кваліфікований робітник" та видано диплом, мають право вступати до професійно-технічного навчального закладу третього атестаційного рівня на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Відповідно випускники, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника і отримали диплом, мають право вступати на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) до вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Перший заступник Міністра       І. Р. Совсун

Освіта.ua
14.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Виші мають затвердити правила прийому до 5 лютого Виші повинні затвердити та розмістити на своїх веб-сайтах власні правила прийому на навчання
Кабінет Міністрів затвердив склад НАЗЯВО У МОН зазначають, що рішення дозволить розпочати роботу агентства найближчим часом
Виші зможуть надавати в оренду свої приміщення Заклади вищої освіти зможуть отримувати додаткові фінансові ресурси від оренди
Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20% З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%, а інших освітян на 9%
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!