Osvita.ua Законодавство Вища освіта Про оплату навчання іноземних громадян

Про оплату навчання іноземних громадян

Лист МОН № 1/9-519 від 30.07.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-519 від 30 липня 2013 року

Керівникам вищих навчальних
закладів І-IV рівнів акредитації

Про оплату навчання іноземних громадян

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства визначається Конституцією України, Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

Відповідно до статті 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Частиною другою статті 4 Закону України "Про вищу освіту" та пунктом 20.3 Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році (далі – Умов прийому), затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05.11.2012 № 1244, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 листопада 2012 р. за № 1902/22214, встановлено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти, крім права на здобуття вищої освіти за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

У той же час, згідно з пунктом 20.2 зазначених Умов прийому, закордонні українці, які отримали направлення на навчання від українських національно-культурних товариств, при вступі до вищих навчальних закладів України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, у тому числі при вступі на навчання за державним замовленням за наявності посвідчення закордонного українця. Вони беруть участь у конкурсі щодо зарахування на таких самих підставах, як і громадяни України.

Крім того, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України на законних підставах, беруть участь у конкурсі для вступу на навчання на місця ліцензованого обсягу, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб, і зараховуються на навчання з оплатою відповідно договору (контракту на навчання) за тими самими умовами, що і громадяни України.

Положення "Про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 5 серпня 1998 року № 1238, не поширюється на іноземців, які постійно проживають на території України і мають право вступу до навчальних закладів нарівні з громадянами України.

Компенсація коштів у вільно конвертованій валюті навчальним закладам України за навчання іноземних громадян рекомендована постановою Кабінету Міністрів України "Про навчання іноземних громадян в Україні" від 26 лютого 1993 року № 136 з метою сприяння здійсненню міжнародних програм у галузі освіти, розвитку навчання на компенсаційній основі.

Додатково повідомляємо, що статтями 14 та 15 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" передбачено, що особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, користуються такими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов’язки, як і громадяни України. Крім того, відповідно до положень статті 4 Закону України "Про вищу освіту" вищеназвані категорії осіб мають рівне з громадянами України право на здобуття вищої освіти.

Перший заступник Міністра       Є.М. Суліма

Освіта.ua
30.07.2013

Популярні новини
Виші отримають рекомендації з акредитації освітніх програм Повідомлення вишів про намір акредитувати освітню програму будуть прийматись у вересні
Міністр: необхідно переосмислити місію українських вишів За словами міністра, університети мають генерувати знання та пропонувати сценарії розвитку
Міжнародний іспит з основ медицини: оцінка експертів Аналіз складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM) студентами медичних університетів
Профспілка обурена ідеями Мінфіну щодо видатків на освіту У профспілці виступили проти ідеї підвищення зарплати вчителів за рахунок їх скорочення
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!