Osvita.ua Законодавство Вища освіта Про порядок закінчення 2010/2011 навчального року і проведення державної екзаменаційної та державної підсумкової атестацій у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

Про порядок закінчення 2010/2011 навчального року і проведення державної екзаменаційної та державної підсумкової атестацій у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

Лист МОНмолодьспорт №1/9-459 від 10.06.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№1/9-459 від 10 червня 2011 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій
Вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації

Про порядок закінчення 2010/2011 навчального року і
проведення державної екзаменаційної та
державної підсумкової атестацій
у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє, що закінчення 2010/2011 навчального року і проведення державної екзаменаційної та державної підсумкової атестацій студентів вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації визначені галузевими стандартами підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, Положенням про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 07.07.2010 р. №675, Переліком предметів загальноосвітньої підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку кадрів на основі базової загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 17.06.2010 р. №587, навчальними планами та робочими навчальними планами навчального закладу на 2010/2011 навчальний рік.

Державна підсумкова атестація із загальноосвітніх предметів

Предмети загальноосвітньої підготовки вивчаються у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку фахівців на основі базової загальної середньої освіти, одночасно із дисциплінами освітньо-професійної програми підготовки молодшого спеціаліста під час перших двох курсів. Перелік цих предметів затверджений наказом МОН від 17.06.2010 р. №587.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки у 2011р. державна підсумкова атестація для вступників 2010 р. не здійснюється. Державна підсумкова атестація у 2011р. здійснюється лише для вступників 2009 р.

Інформуємо, що атестати про повну загальну середню освіту замовляються і одержуються вищим навчальним закладом в уповноваженого Міністерством органу після закінчення студентом ІІ курсу (після повного опрацювання програми загальноосвітньої підготовки), починаючи з 2012 року.

Зміст і форми проведення державної підсумкової атестації визначаються  навчальними планами підготовки молодших спеціалістів, затвердженими керівником навчального закладу, загальноосвітній цикл яких відповідає наказу МОН від 17.06.2010 р. №587.

Державна підсумкова атестація студентів, які одержують повну загальну середню освіту у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, проводиться у терміни, передбачені робочими навчальними планами і закінчується під час літньої сесії на ІІ курсі. При складанні розкладу проведення державної підсумкової атестації необхідно передбачити два-три дні підготовки до проходження атестації з кожного предмета.

Перелік предметів, з яких здійснюється атестація, визначаються Положенням про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки, а саме: українська мова (обов’язково), математика або історія України (обов’язково) та один предмет за вибором навчального закладу.

Завдання для атестації розробляються предметними (цикловими) комісіями відповідно до навчальних програм і затверджуються керівником навчального закладу. Предметні (циклові) комісії при складанні завдань можуть використовувати збірники завдань, які підготовлені Міністерством, перелік яких розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

У додаток до атестата про повну загальну середню освіту заносяться усі предмети загальноосвітньої підготовки, які визначені наказом Міністерства освіти і науки від 17.06.2010 р. №587. Результати атестації оцінюються за 12-бальною шкалою відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти і виставляються у графі "Державна підсумкова атестація" та враховуються при визначенні середнього балу атестата.

Підсумкові бали виставляються у додаток до атестата про повну загальну середню освіту на підставі семестрових балів незалежно від результатів атестації.

При визначенні претендентів на нагородження золотою та срібною медалями та їх нагородженні необхідно дотримуватися вимог Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", затвердженого наказом МОН від 13.12.2000 р. №584 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 17.03.2008 р. №186)".

Контроль за правильністю присудження золотої та срібної медалей покладається на Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Державна атестація студента

Важливим елементом реалізації освітньо-професійної програми підготовки молодшого спеціаліста на заключному етапі є державна атестація випускника. Звертаємо увагу керівників вищих навчальних закладів на формування та організацію роботи Державних екзаменаційних комісій у 2010/2011 навчальному році.

Наголошуємо, що якість їх роботи головним чином залежить від компетентності голови і членів комісії, на яких державою покладається відповідальність за об’єктивне і достовірне оцінювання рівня знань випускників. Необхідно залучати у якості голів Державних екзаменаційних комісій  провідних фахівців відповідних галузей, які мають досвід практичної підготовки, до складу комісій – представників державних та недержавних підприємств, установ, організацій - замовників фахівців та представників інших вищих навчальних закладів, у яких готують фахівців з того ж напряму (спеціальності).

Відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 21.10.2010 р. №969/922/216 до складу державних екзаменаційних комісій під час захисту дипломних проектів (робіт) та складання державних екзаменів необхідно включати викладачів з охорони праці.

Додатково повідомляємо, що на виконання зазначеного наказу Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти розроблені навчальні програми дисциплін "Основи охорони праці" та "Охорона праці в галузі" та інформаційний лист керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації від 22.04.2011 р. №1.4/18-1244 щодо порядку введення в дію цього наказу.

Звертаємо увагу на те, що у 2011 р. проведення державної атестації, (захист дипломного проекту (роботи), комплексний державний екзамен) за галузевими стандартами 2009 року здійснюється за спеціальностями, термін підготовки яких два роки, за рештою спеціальностей державна атестація здійснюється за стандартами, затвердженими до 2009 року.

Кваліфікаційна атестація на присвоєння відповідного розряду робітничої професії на певному етапі підготовки молодшого спеціаліста здійснюється вищим навчальним закладом за участю представників підприємств, установ, організацій - замовників фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Перший заступник Міністра       Є.М. Суліма

Освіта.ua
10.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Вступ до вишу 2018: що потрібно знати? Відповіді на найпоширеніші запитання абітурієнтів щодо вступу до вишів на освітній рівень бакалавра
Рейтинг університетів «ТОП-200 Україна» 2018 року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" презентував черговий академічний рейтинг закладів вищої освіти
Вступники, які поїдуть до села, отримають пільги при вступі У МОН сподіваються, що це дозволить покращити рівень освітніх та медичних послуг в селах
КМУ запускає проект стажування студентів у міністерствах Планується, що проект дозволить залучити молодих фахівців до роботи на державній службі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!