Про забезпечення виконання наказу МОН від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами)

Лист МОН № 1/3407-23 від 09.03.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/3407-23 від 29 березня 2023 року

Керівникам департаментів
(управлінь) освіти і науки
обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Про забезпечення виконання наказу МОН
від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами)

Шановні колеги!

Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року № 1001 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2022 року № 870 «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи)» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 23 грудня 2022 року № 1167) та з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 та 6 класів Нової української школи, що можуть видаватися за кошти державного бюджету:

  • заклади загальної середньої освіти здійснюють вибір підручників і передають результати вибору в електронній формі до органів управління у сфері освіти територіальних громад, яким вони підпорядковані, з 27 березня до 03 квітня 2023 року;
  • органи у сфері освіти територіальних громад узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими їм закладами освіти, та надсилають узагальнені результати вибору до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій у порядку, встановленому законодавством, 04 квітня 2023 року;
  • департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій узагальнюють результати вибору органів управління у сфері освіти територіальних громад та надсилають узагальнені результати вибору до ІМЗО в порядку, встановленому законодавством, з 05 до 06 квітня.

Надсилаємо інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників з кожної назви підручника у комплекті з проєктом обкладинки для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти (додаток 1).

Привертаємо увагу керівників органів управління освітою та закладів освіти, що кількість підручників для здобувачів освіти має співпадати з кількістю учнів у відповідних класах.

Окрім цього, наголошуємо, що забезпечення підручниками, виданими за кошти державного бюджету, викладання курсів за вибором, факультативів не здійснюється.

Просимо посилити контроль за визначенням потреби у підручниках, а також призначити відповідальну особу за забезпеченням виконання вищезазначеного наказу у департаменті (управлінні) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій. Інформацію про відповідальну особу за формою, що наведено у додатку 4, необхідно надіслати до 15 березня 2023 року до ІМЗО на електронну адресу: 2018.imzo@gmail.com.

Додатки:

1. Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників з кожної назви підручника у комплекті з проєктом обкладинки для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти на 7 арк.

2. Графік онлайн-презентацій авторських концепцій підручників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи) на 4 арк.

3. Зразок оформлення результатів вибору підручників для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти у комплекті з проєктом обкладинки на 1 арк.

4. Зразок надання інформації про відповідальну особу в департаменті (управлінні) освіти і науки обласної, Київської міської державних адміністрацій за забезпечення виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами) на 1 арк.

З повагою
Т. в. о. Міністра                                          Віра Рогова

Освіта.ua
09.03.2023

Популярні новини
Школам пропонують розробляти власні освітні програми Кожен заклад загальної середньої освіти може розробити власну освітню програму
Вартість утримання 1 учня різниться у громадах у 19 разів Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня
У школах можуть ввести вивчення правил дорожнього руху У парламенті зареєстрована ініціатива щодо вивчення правил дорожнього руху в закладах освіти
Учителям доручили запобігати поширенню руху «Рьодан» МОН висловлює занепокоєння щодо поширення агресивної субкультури серед підлітків
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів