Про проведення ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Лист МОН № 1/12288-22 від 18.10.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/12288-22 від 18 жовтня 2022 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської військових адміністрацій

Керівникам закладів післядипломної
педагогічної освіти

Заклади вищої освіти

Про проведення ХІІІ Міжнародного
мовно-літературного конкурсу
учнівської та студентської молоді
імені Тараса Шевченка

Шановні колеги!

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» у 2022/2023 навчальному році відбудеться  ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Згідно з Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, конкурс проводиться для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, зокрема, ліцеїстів військових ліцеїв, у чотири етапи (з жовтня по березень), для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів і курсантів закладів вищої освіти усіх форм власності – у три етапи (з листопада по березень).

Конкурс буде проведено відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні».

Урочистості з нагоди початку ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудуться 20 жовтня 2022 року в м. Луцьк. Радимо в цей день провести в закладах освіти І етап конкурсу відповідно до чинних нормативно-правових актів.

Для проведення конкурсу утворюються оргкомітети та журі. Завдання для першого етапу конкурсу готуються відповідними закладами освіти, у яких він проходить, для другого та третього етапу – закладами післядипломної педагогічної освіти.

Звертаємо увагу, що розробники зобов’язані підготувати завдання для кожної категорії учасників конкурсу за віком і напрямком навчання (гуманітарного і негуманітарного) та забезпечити їх конфіденційність до моменту оприлюднення.

Творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, що сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко.

Також необхідно розробити критерії оцінювання творчих робіт. Критерії мають охоплювати специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість конкурсантів.

При проведенні Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка слід керуватися пунктом 1 статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту».

Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, крім фінального, визначаються в кількості 30% від загальної кількості учасників відповідного етапу змагань.

Нагадуємо, що заявки на участь у ІІ та ІІІ етапах конкурсу заклади професійної (професійно-технічної) та вищої освіти подають до регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.

Рекомендуємо дати проведення кожного етапу конкурсу, крім фінального, визначати самостійно.

Додаткову інформацію щодо проведення конкурсу можна отримати за тел. (044) 248 18 13, відділ роботи з обдарованою молоддю Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

З повагою
заступник Міністра                                     Віра Рогова

Освіта.ua
18.10.2022

Популярні новини
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Школам пропонують розробляти власні освітні програми Кожен заклад загальної середньої освіти може розробити власну освітню програму
Вартість утримання 1 учня різниться у громадах у 19 разів Утримання шкіл з малою наповнюваністю зумовлюють зростання видатків на одного учня
У школах можуть ввести вивчення правил дорожнього руху У парламенті зареєстрована ініціатива щодо вивчення правил дорожнього руху в закладах освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів