Про добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп

Лист ІМЗО № 22.1/10-810 від 22.06.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-810 від 22 червня 2022 року

Національна академія наук України

Національна академія педагогічних наук України

Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Заклади дошкільної, загальної середньої, професійної
(професійно-технічної), вищої та післядипломної
педагогічної освіти

Про добір кандидатур до складу предметних
(галузевих) експертних комісії та експертних груп

Шановні колеги!

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2022 року № 162 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2020 року № 1512», у зв’язку із внесенням змін до Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2020 року № 931, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2020 року за № 1119/35402, а також відповідно до листа Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України від 14 червня 2022 року № 4/1268-22 Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» оголошує добір/додатковий добір членів предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп (далі - Комісії), уповноважених проводити експертизу та приймати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам. Перелік назв Комісій додається.

До складу Комісій, що затверджуватиметься відповідним наказом Міністерства освіти і науки України, можуть входити наукові та науково-педагогічні працівники, викладачі закладів професійної (професійно-технічної) та післядипломної педагогічної освіти, вчителі та методисти, перекладознавці та перекладачі, психологи, фахівці в галузі інформаційних технологій, представники інститутів громадянського суспільства тощо.

Членами Комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання для проведення цієї експертизи.

При цьому до складу Комісій не можуть входити автори підручників (у тому числі електронних), гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців (виробників, постачальників), близькі особи зазначених осіб, коло яких визначено законодавством, та особи, які мають конфлікт інтересів.

Кандидати до складу Комісій повинні мати: відповідну фахову освіту, як правило, науковий ступінь та/або вчене звання (для наукових та науково-педагогічних працівників), досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності не менше п’яти років у відповідній сфері, знати науково-методичні та психолого-педагогічні вимоги щодо викладання предметів, методик та технологій навчання й виховання, володіти навичками проведення експертизи.

Особи, які виявлять бажання бути членами Комісій, повинні до 01 серпня 2022 року зареєструватися, заповнивши анкету кандидата за покликанням та прикріпивши до неї такі документи:

1) сканкопії письмової заяви (написаної власноручно або з використанням комп’ютерної техніки із проставленням власноручного підпису) про бажання особи бути членом Комісії та/або експертної групи (зразок розміщено за покликанням);

2) мотиваційного листа щодо бажання бути членом Комісії;

3) письмової згоди на обробку персональних даних (зразок розміщено за покликанням).

Кандидат може також подати додаткові документи щодо професійної компетентності, досвіду роботи і ділової репутації (рекомендації, наукові публікації тощо).

Кандидатури до складу Комісій можуть бути рекомендовані науковими установами, закладами освіти, інститутами громадянського суспільства, організаціями роботодавців тощо.

Привертаємо увагу, що особам, які станом на сьогодні є членами Комісій, не потрібно заповнювати анкету та прикріплювати вищенаведені документи.

Просимо поінформувати установи та заклади освіти щодо можливості участі їх фахівців у роботі зазначених Комісій.

Додаток: Перелік назв предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп, до складу яких оголошується добір/додатковий добір членів на 2 стор.

Т. в. о. директора                        Юрій Завалевський

Освіта.ua
22.06.2022

Популярні новини
У Держбюджеті відновлять субвенцію на НУШ До Державного бюджету на 2023 рік буде повернута освітня субвенція на НУШ
Майже 2 млн школярів навчаються дистанційно У МОН зазначають, що усе більше учнів повертається до очної та змішаної форм навчання
МОН деталізує інформацію про контингент учнів МОН проведе збір індивідуальних даних учнів для розподілу освітньої субвенції на 2023 рік
МОН визначено перелік навчальної літератури для шкіл  Міністерством освіти складені переліки навчальної літератури та навчальних програм
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів