Про проведення XXI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Лист МОН № 1/19299-21 від 09.11.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/19299-21 від 11 листопада 2021 року

Департаменти (управління освіти і науки
обласних, Київської міської державної адміністрації

Заклади післядипломної педагогічної освіти

Про проведення XXI Всеукраїнського
конкурсу учнівської творчості

На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерством культури і мистецтв України, Державного комітету у справах сім'ї та молоді від 29 серпня 2003 р. № 585/529/875, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003 р. за № 779/8100, XXI Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!», (далі — конкурс) проводиться у чотири етапи з 01 листопада 2021 року до 25 лютого 2022 року.

До розгляду у конкурсі приймаються роботи на тему: «Заради честі, миру і майбутнього України» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення», що раніше не подавалися до участі в інших наукових і Творчих конкурсах регіонального та державного рівнів, присвячені українським добровольцям, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Епіграфом до творчих робіт пропонуємо слова української поетеси Ольги Калини: «...Своє життя поклали на ваги, І не вагались жодної хвилини. Злякалися, спинились вороги. І ми сьогодні маєм - Україну!».

Просимо організувати проведення І-ІІІ етапів конкурсу у визначені Положенням строки.

Творчі роботи переможців ІІІ етапу конкурсу у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення» (по 5 робіт у кожній номінації) у друкованому та електронному варіантах приймаються до 10 лютого 2022 року за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, Інститут модернізації змісту освіти, каб. 214, тел. (044) 248-18-13; e-mail: obdarovani.iitzo@ukr.net

У конкурсних роботах має бути висвітлено таке явище, як «феномен добровольця», притаманне українському народу. Прикладом цієї національної риси є Запорізька Січ - воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів, легіон Українських Січових Стрільців, що також формувався виключно на добровольчих засадах задля втілення заповітної мрії про незалежність України. У роботах може бути описано патріотизм та героїзм, самовідданість та відвага, вірність українському народу сучасних добровольців патріотів, які першими відчули відповідальність і стали на захист нашої держави.

Роботи з історії повинні носити дослідницький характер із обов'язковим залученням оригінальних джерел (джерела усної історії, архівні матеріали, матеріали періодики, мемуари, щоденники, кіно-фотодокументи тощо) та складатися зі вступу, у якому автор обґрунтовує мету свого дослідження; основної частини, у якій розділи повинні мати назву та обов'язкове логічне завершення структурних компонентів основної частини; висновку; списку використаних джерел та літератури.

До усіх творчих робіт з історії обов'язково додаються тези-анотації (короткий зміст роботи) обсягом до 2 сторінок. Конкурсна робота може бути виконана одним або кількома авторами. Наставниками юних дослідників можуть бути вчителі, викладачі, керівники гуртків тощо.

Творчі роботи з літератури на вказану тему можуть бути за вибором автора різноманітними за жанром. Поетичні доробки учнів подаються у довільній формі.

Тексти творчих робіт з історії роздруковуються на папері формату А4, шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал полуторний. Обсяг 15-25 сторінок. Поля: ліве – 30 мм, нижнє і верхнє — по 20 мм, праве – 10 мм. Сторінки рукопису послідовно нумеруються, починаючи з обкладинки і до останньої сторінки. Список літератури наводиться в кінці тексту в алфавітному порядку.

Разом з роботами необхідно надіслати на вказані вище адреси заявку на участь у XXI Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості згідно з додатком.

Заступник Міністра                              Віра Рогова

Освіта.ua
09.11.2021

Популярні новини
Вибір підручників для 5 класу НУШ триватиме до 29 травня З 24 до 29 травня школи мають здійснити вибір та передати його результати в електронній формі
Свідоцтва випускників школи зберігатимуть рік після війни Невидані документи випускників про освіту школи зберігатимуть 1 рік після завершення воєнного стану
Документи випускників зможуть отримати довірені особи Довіреність має бути посвідченою нотаріально або керівником установи чи органу місцевого самоврядування
МОН доручило розпочати прийом учнів до шкіл Міністерство освіти і науки доручило організувати прийом заяв про зарахування до шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Добрий день! Чи є шанс відправити роботу власне до Міністерства? Чи потрібно обов’язково проходити відбір в областях? Якщо так, то як це зробити? Дуже вже хочемо взяти участь. Дякуююююю
Ольга Хоменко
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, де взяти додаток, щоб заповнити заявку? Якщо це поезія, повинно бути 5 робіт однієї дитини?
Лариса
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, за якою формою заповнюються заявки? Чи можна у вільній формі надіслати заявку?