Щодо атестації вчителів початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію

Лист МОН № 1/9-690 від 15.12.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-690 від 15 грудня 2020 року

Місцевим органам виконавчої влади та
органам місцевого самоврядування,
керівникам закладів освіти, головам
атестаційних комісій, вчителям
початкових класів

Щодо атестації вчителів початкових
класів, які успішно пройшли сертифікацію

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників і закладів освіти з питань атестації вчителів початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію (далі - педагогічні працівники), інформуємо.

Наразі порядок присвоєння кваліфікаційної категорії педагогічним працівникам визначено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за № 1255/18550 (далі - Типове положення).

Відповідно до частини четвертої статті 38 та частини сьомої статті 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) керівник закладу загальної середньої освіти зобов'язаний сприяти проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Згідно з правовою позицією, відображеною, зокрема, в листі Міністерства юстиції України від 26.12.2008 № 758-0-2-08-19 «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії», у разі існування суперечності між актами, прийнятими різними за місцем в ієрархічній структурі органами – вищестоящим та нижчестоящим, застосовується акт, прийнятий вищестоящим органом, як такий, що має більшу юридичну силу.

З огляду на зазначене накази Міністерства і нормативні документи, затверджені ними, застосовуються лише в тій частині, що не суперечать Закону.

3 урахуванням викладеного вище атестаційним комісіям при проведенні атестації у 2020/2021 навчальному році необхідно приймати заяви педагогічних працівників, подання яких передбачене Типовим положенням, та присвоювати вчителям відповідну кваліфікаційну категорію або підтвердити наявну вищу категорію в рамках проведення чергової/позачергової атестації.

Привертаємо увагу до того, що успішне проходження вчителем початкових класів процедури сертифікації (підтверджене відповідним сертифікатом) є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії без надання ним жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов'язаних із вивченням діяльності такого педагогічного працівника.

З повагою
Т. в. о. Міністра                                   Сергій Шкарлет

Освіта.ua
15.12.2020

Популярні новини
Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Добрий день! Підкажіть будь ласка, як правильно оформити аестаційний лист педагогічного працівника, який успішно пройшов сертифікацію і подав заяву на позачергову атестацію?