Про затвердження Порядку та умов погодження Міністерством освіти і науки України пропозицій обласних, Київської міської державних адміністрацій щодо використання коштів освітньої субвенції на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професій

Наказ МОН № 497 від 10.04.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 497 від 10 квітня 2020 року

Про затвердження Порядку та умов
погодження Міністерством освіти і науки
України пропозицій обласних,
Київської міської державних адміністрацій
щодо використання коштів освітньої субвенції
на оснащення закладів загальної середньої
та професійної (професійно-технічної) освіти, що
забезпечують здобуття повної загальної
середньої освіти, обладнанням для навчальних
кабінетів і
SТЕМ-лабораторій у 2020 році

Відповідно до частини четвертої статті 103 Бюджетного кодексу України, абзацу четвертого пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 110-р «Деякі питання фінансування у 2020 році оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок та умови погодження Міністерством освіти і науки України пропозицій обласних, Київської міської держадміністрацій щодо використання коштів освітньої субвенції на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій у 2020 році, що додаються.

2. Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра                  Любомира Мандзій

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
10 квітня 2020 року № 497

Порядок та умови
погодження Міністерством освіти і науки України пропозицій обласних,
Київської міської державних адміністрацій щодо використання коштів
освітньої субвенції на оснащення закладів загальної середньої та
професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують
здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для
навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій у 2020 році

1. Ці Порядок та умови визначають у 2020 році особливості використання коштів освітньої субвенції, передбачених додатком 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1109 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік» (далі - субвенція), на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій, механізм погодження Міністерством освіти і науки України пропозицій обласних, Київської міської держадміністрацій щодо використання субвенції (далі - Порядок).

2. Установити, що оснащення обладнанням для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій здійснюється у державних та комунальних закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти (далі – заклади освіти):

  • заклади спеціалізованої освіти наукового профілю;
  • заклади освіти з кількістю 10-11 класів - 6 і більше;
  • опорні заклади освіти з кількістю 10-1 1 класів - 4 і більше;
  • заклади освіти з кількістю учнів у 5-11 класах 600 і більше;
  • опорні заклади освіти, з кількістю учнів у 5-11 класах 200 1 більше;
  • заклади професійної (професійно-технічної) освіти з кількістю учнів, що здобувають повну загальну середню освіту, 400 і більше.

Оснащення закладів освіти здійснюється відповідно до типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій.

Оснащення закладів освіти обладнанням для SТЕМ-лабораторій, здійснюється із розрахунку 1- 5 SТЕМ-лабораторій на м. Київ, одну область, з яких не більше 1 - у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, у разі якщо вони відповідають умовам, визначеним абзацом сьомим пункту 2 цього Порядку, та здійснюють підготовку кваліфікованих кадрів за пріоритетними галузями економіки.

3. Під час визначення закладів освіти для оснащення обладнанням для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій враховуються загальна кількість учнів у закладі, освітні програми, що реалізує заклад, наявне матеріально-технічне забезпечення.

4. Обласні, Київська міська державні адміністрації (далі - держадміністрації) здійснюють придбання обладнання для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій шляхом централізованої закупівлі та розподіляють його між закладами освіти.

5. Держадміністрації протягом місяця з дня набрання чинності наказом Міністерства освіти і науки України від 10 квітня 2020 року № 497, яким затверджено цей Порядок, надсилають до МОН листи з пропозиціями, сформованими за поданням органів управління у сфері освіти держадміністрації, за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов.

6. У пропозиціях держадміністрації розміщують заклади освіти за пріоритетністю.

7. До листів з пропозиціями щодо придбання обладнання для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторій, додається перелік обладнання, яке планується закупити для кожного із зазначених у пропозиціях закладу освіти.

8. Для розгляду пропозицій МОН утворює комісію.

Персональний склад комісії затверджується наказом МОН.

Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки.

Формою роботи комісії є засідання, що проводяться за необхідності.

Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.

Засідання комісії є правоможним, якщо в її роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.

Рішення комісії приймається більшістю голосів її затвердженого складу, оформляється протоколом, який підписується головуючим на засіданні та секретарем. На підставі рішення комісії МОН видає відповідний наказ, який доводиться до відома держадміністрацій листом.

Підготовку матеріалів для розгляду комісією, складення та оформлення протоколів засідань комісії здійснює секретар комісії, який є працівником МОН і бере участь у засіданнях комісії без права голосу.

Генеральний директор
директорату шкільної освіти                         Андрій Осмоловський

Освіта.ua
10.04.2020

Популярні новини
Учнів 4 та 9 класів офіційно звільнили від ДПА Скасування державної підсумкової атестації відбувається вже вчетверте поспіль
Мінімальний поріг НМТ нижчий за поріг вгадування, – міністр Поріг тестових балів за виконання блоків мультитесту, є нижчим за поріг вгадування
Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР Засвоєння випускниками шкіл знань перевіряється під час ДПА, а не вступних іспитів
Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр Парламент найближчим часом має затвердити презентовану МОН модель вступу до вишів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів