Про підсумки Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів і конкурсів 2007/2008 навчального року

Наказ МОН № 486 від 31.05.2008 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 486 від 31.05.2008 року

м.Київ

Про підсумки Всеукраїнських
учнівських олімпіад,
турнірів і конкурсів
2007/2008 навчального року

Відповідно до "Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності", затвердженого наказом Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 року № 305, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 серпня 2007 р. №750 і спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України від 6 березня 2008 року №162/22 у 2007/2008 навчальному році були проведені шкільні, районні (міські), обласні (в Автономній Республіці Крим - республіканські, у містах Києві та Севастополі - міські) олімпіади, турніри та конкурси з навчальних предметів, у яких взяло участь понад 3 мільйони учнів.

Заключний IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури, історії, основ правознавства, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької), математики, фізики, хімії, біології з екологією, основ економіки, трудового навчання відбувся з 23 по 29 березня; географії - з 21 по 27 березня, з інформатики - з 5 по 11 квітня 2008 року:

 • з української мови і літератури - у м.Івано-Франківську, у змаганнях взяли участь 119 учнів;
 • з історії - у м.Чернівцях, у змаганнях взяли участь 169 учнів;
 • з основ правознавства - у м.Києві, в змаганнях взяли участь 122 учні;
 • з англійської мови - у м.Миколаєві, в змаганнях взяли участь 123 учні;
 • з іспанської мови - у м.Миколаєві, в змаганнях взяли участь 70 учнів;
 • з німецької мови - у м.Харкові, в змаганнях взяли участь 123 учні;
 • з французької мови - у м.Харкові, в змаганнях взяли участь 122 учні;
 • з математики - у м.Дніпропетровську, в змаганнях взяли участь 175 учнів;
 • з фізики - у м.Вінниці, в змаганнях взяли участь 172 учні;
 • з хімії - у м.Чернігові, в змаганнях взяв участь 161 учень;
 • з біології з екологією - у м.Луцьку, в змаганнях взяли участь 152 учні;
 • з географії - у м.Сумах, в змаганнях взяли участь 172 учні;
 • з інформатики - у м.Львові, в змаганнях взяли участь 140 учнів;
 • з основ економіки - у м.Житомирі, в змаганнях взяли участь 128 учнів;
 • з трудового навчання - у м.Кіровограді, в змаганнях взяли участь 90 учнів.

XVІ Всеукраїнський турнір юних фізиків відбувся у м.Запоріжжі з 1 по 6 квітня 2008 р., в ньому взяли участь 45 учнів.

ХV Всеукраїнський турнір юних хіміків відбувся у м.Львові з 26 по 31 жовтня 2007 р., в змаганнях взяли участь 79 учнів.

Х Всеукраїнський турнір юних математиків відбувся у м.Сумах з 29 жовтня по 3 листопада 2007 р., в ньому взяв участь 71 учень.

Х Всеукраїнський турнір юних винахідників і раціоналізаторів  відбувся у м.Чернігові  з 14 по 19 грудня 2007 р., в змаганнях взяли участь 75 учнів.

Х Всеукраїнський турнір юних істориків відбувся у м.Артемівську Донецької області з 16 по 20 травня 2008 р., в змаганнях взяли участь 153 учні.

VІ Всеукраїнський турнір юних біологів відбувся у м.Каневі Черкаської області з 30 жовтня по 3 листопада 2007 р., в змаганнях взяли участь 68 учнів.

V Всеукраїнський турнір юних правознавців відбувся у м.Харкові з 29 жовтня по 2 листопада 2007 р., в ньому взяли участь 90 учнів.

ІV Всеукраїнський турнір юних журналістів відбувся у м.Сумах з 10 по 14 квітня 2008 р., в ньому взяли участь 92 учні.

ІІІ Всеукраїнський турнір юних географів відбувся у м.Комсомольську Полтавської області з 30 жовтня по 3 листопада 2007 р., в ньому взяли участь 87 учнів.

ІІІ Всеукраїнський турнір юних економістів відбувся у м. Черкасах з 27 по 31 жовтня 2007 р., в ньому взяли участь 113 учнів.

Результати Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів свідчать про високий рівень знань учасників змагань. Більшість учнів успішно впоралися із завданнями, виявили глибоке розуміння законів, теорій, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, обґрунтовувати одержані результати, робити узагальнення та висновки, відстоювати власну думку.

У 2007/2008 навчальному році 43 переможці Всеукраїнських Інтернет-олімпіад взяли участь у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, хімії, фізики, географії, економіки, біології, інформатики понад рейтингову кількість учасників з відповідних областей. Учні показали високий рівень знань: 38 учасників (88,4 %) стали переможцями: 11 учнів нагороджено дипломами І ступеня, 14 - дипломами ІІ ступеня, 13 - дипломами ІІІ ступеня. Досягнуті результати є свідченням високого рівня підготовки учасників, кваліфікованого і якісного проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад.

Загалом у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад найкращі результати показали команди м.Києва, Харківської, Львівської, Донецької, Рівненської, Запорізької областей та Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В організації та проведенні олімпіад і турнірів взяли активну участь учителі, методисти, викладачі, наукові працівники закладів освіти України. Серед вищих навчальних закладів найбільше уваги формуванню покоління майбутніх науковців і практиків для різних галузей суспільного життя приділяється вченими Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна, Львівського національного університету імені Івана Франка, Донецького національного університету.

На підставі рішень оргкомітетів та журі IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів і фінальних етапів турнірів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити підсумки IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, фінальних етапів конкурсів і турнірів (додатки 1-27).

2. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Проаналізувати результати фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів і турнірів, зробити висновки щодо поліпшення організаційного й науково-методичного забезпечення проведення попередніх  етапів цих змагань, відзначити працівників закладів та установ освіти, які провели значну роботу з організації й проведення відповідних інтелектуальних заходів.

2.2. Подати до Міністерства освіти і науки України до 20 липня 2008 року пропозиції щодо нагородження педагогічних працівників і науковців за вагомий внесок в організацію та проведення фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтелектуальних змагань й підготовку їх переможців.

2.3. Спланувати заходи щодо активізації роботи педагогічних колективів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, позашкільних навчальних закладів у напрямку розвитку здібностей та творчого потенціалу учнів, створення сприятливого середовища для самореалізації обдарованої учнівської молоді та надання їй соціально-педагогічної підтримки.

2.4. Сприяти проведенню наукових досліджень з питань навчання і виховання обдарованої молоді, підвищенню рівня професійної компетентності педагогічних працівників, які з нею працюють, розробці нових методик і програм роботи з талановитими дітьми, розширенню мережі відповідних експериментальних закладів.

2.5. У проектах бюджетів відповідних навчальних закладів та установ на 2009 рік передбачити кошти на проведення  інтелектуальних учнівських змагань, відрядження членів оргкомітетів і журі Всеукраїнських учнівських олімпіад,  турнірів,  конкурсів.

3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Завалевський Ю.І.) здійснювати науково-методичне забезпечення роботи з обдарованою молоддю, організацію та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, турнірів і забезпечити участь команд школярів України у міжнародних інтелектуальних змаганнях 2008 року.

4. Ректорам вищих навчальних закладів при здійсненні прийому абітурієнтів у 2008 році для надання пільг відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 25.12.2007 року №1172, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 27.12.2008 року №1413/14680, користуватися цим наказом.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра  Полянського П.Б.

Міністр       І.О.Вакарчук

Гінетова Т.Л.

т.417-85-69

Завантажити: MON_486_08.zip (7.97 Кб.)


31.05.2008

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів