Популярні новини
США допоможуть виплатити зарплати українським освітянам До держбюджету України надійшли грантові кошти від США в розмірі 1,25 млрд доларів
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена Атаманова
Погоджуюсь з усіма проблемами вчителя, але не всі педагоги викладаються на 100 відсотків, їм обов’язково потрібна допомога методичного кабінету та самоосвіта!
Сергій
Для Елена Атаманова: Ключове слово "допомога", а зовсім не те, що відбувається сьогодні. Дуже радий, що нарешті на це звернули увагу, а то було таке враження, що воював з цим лише один я. До речі, саме тих педагогів, які викладаються на 100% найбільше відволікають, а тих, хто мало що робив, якраз і найменше чіпають чиновники від освіти: методисти районо, завучі. Саме ці люди показують свою роботу за рахунок чужої праці: чим більше роздадуть всілякої роботи, тим більше (їм так здається) вони виконали свій обов’язок. А те, що таким чином не дають вчителю працювати з дітьми їх мало обходить. До речі, потім той же чиновник, який заважав, прийде з перевіркою результатів. Я вдже двічі клав заяву про звільнення, так уже це дістало. Але надія на краще та на зміни утримала, та ще й дітей було жаль. Тепер, здається, діждався. Хоча побачимо, чим насправді це все скінчиться.
Василь
Цілком з вами згоден. Усю методичну роботу "супер працівники методкабінетів переклали на плечі шкіл і в основному - вчителя Немала частина методистів не є фахівцями відповідних предметів, ніколи не проводили уроків. Сеиінари готуються навчальними закладами, а методисти їдуть на них у ролі КПРС, добре поїдять та ще й сумочку непорожню повезуть додому. Хваляться тими напрацюваннями, які підготували педагоги. Останні у процесі атестації ще й звітують перед ними, бо вони вводять звіти, педчитання навіть не розуміючи, що це таке. Пора уже, щоб методисти звітували перед вчителями і дрижали перед ними. Цю структуру слід ліквідувати і не боятися, що вчитель без них пропаде, бо цього ніколи не станеться. Їхня діяльність призводить тільки до гальмування розвитку вчителя, бо робота останнього за інструкціями ніколи не приводила до творчості. Методичною роботою має займатися безпосередньо навчальний заклад, а для цього потрібні сильні керівники. Шукаймо їх. серед педагогів таких лідерів чимало
Коментувати
1523
Ну, хоть что то позитивное во власти произошло.А то от этих бумаг никому не нужных толку никакого. В этом году с этими бумагами прямо как с цепи сорвались.Методист сидит в кабинете с компьютером и интернетом с накладными ногтями целыми днями чай-кофе у телевизора пьёт и от нечего делать придумывает кучу бумаг. В методкабинете уже шкафы ломятся от этой макулатуры. Не столько тот урок провести, как детей мучишь вопросами- ты размножил, ты распечатал, ты отксерил???Дома после уроков и некогда что то новенькое детям посмотреть,чтобы на уроке рассказать, уже эта документация достала. Обидно,что оно и для дела не нужно, никто из педагогов даже и не заглядывает.С Марией относительно конкурсов согласен на 100%, уже завуч и зам по восп.работе задолбали, то такой конкурс проведи, то такой.Каждый оправдывает своё существование за счёт другого, во вред учебному процессу и знаниям детей. Коллеги, подскажите, относительно решения по оптимизации методкабинетов- это рекомендация или жёсткая команда??
підкажу
Для 1523:Фінансування методкабінетів зменшено в 4 рази. і якщо раніше в законі було сказано, що методичну роботу здійснюють інститути вдосконалення,методкабінети і методоб’єднання вчителів, то тепер слово МЕТОДКАБІНЕТИ вилучили! (закон 1577)
1523
Спасибо за позитивную новость. Хоть меньше головной боли будет.
Коментувати
Vitalia Suhina
У мене пропозиція: нічого не робити а заробітну плату отримувати,доплату і таке інше.Уроки відчитали і додому. Яка критика буде тоді? Хто буде лишнім у ОСВІТЯНСЬКІЙ СІМ"Ї?
1523
Для Vitalia Suhina: Как это ничего не делать- а уроки провести, это разве не работа??По поводу зарплаты- пусть мои враги все за такую зарплату живут, за которую учителя трудятся. Да, мы не сеем, не пашем, работаем в чистоте, теплоте и добре, но моральные нагрузки, а особенно когда большинство детей сами знаете какие, и как они хотят учиться. Раньше хоть боялись выпускных экзаменов, а теперь ЗНО угадал в другой области иногда- и на школу наплевать можно. Думаю, что моральные нагрузки педагога покрепче физических будут.Не зря ещё при СССР, когда после войны страну из руин за пайку хлеба восстанавливали, у учителя была нормальная зарплата, некоторые даже домработниц могли нанимать. Это при Сталине, а наши руководители думают, что они умнее будут.А доплаты- у нас их все отменили, а дирекция зарплату себе добавила по причине экономии фонда оплаты труда. И все проглотили, работать хотим, а в глубинке другой работы нет.
Елена Атаманова
Для Vitalia Suhina: Погоджуюсь!!!!!
Сонце
Для Vitalia Suhina: А щоб уроки провести то готуватися що не потрібно вчителю? Ви. пані, напевно маєте дуже невеликий досвід роботи в школі, тому і такі коментарі пишете.
Коментувати
Дар Дар
"Вимоги окремих керівників щодо зведення діяльності педагога до застосування ним лише традиційної класно-урочної форми проведення занять чи застосування тих чи інших методик е неправомірними й вчитель не зобов’язаний їх виконувати. " Назвіть хоч один правомірний документ, враховуючи бухгалтерський, який здійснить оплату вашої праці. Шановні розумні вчителі всі ці листи -це відволікання від обговорення проекту концепції розвитку і реформ освіти.
1523
Для Дар Дар: Думаю,что это письмо очень важно,особенно для рядовых педагогов. Может, в Вашей школе нет такого, но у нас на эту рутину много времени уходит.Администрация (завуч,методист) оценивает не сам урок, как дети отвечают, какая подготовка, а как у тебя эта вся бумажная составляющая выполнена, каким шрифтом, параметры страницы и .т.п, постоянно совещания по этому вопросу проводят. Проблема в том, что у нас нет чётких критериев по оформлению этих бумаг. Команды меняются через неделю.А это всё время отбирает, средства, да и ненужность этого более всего убивает. Оказывается, первое письмо было ещё 27.05.2014 года, а нас завуч с методистом мучила этой ерундой вплоть до 30 декабря. Вот так исполняются указания Министерства.К сожалению,я только увидел эту информацию сегодня, поэтому меня переполняют эмоции, думаю,коллеги-педагоги меня поймут. Теперь можно хоть аргументированно отстаивать свои позиции относительно этих бумаг, планов и т.д.
Дар Дар
teacher
Коментувати
актинилава
А каждое утро у нас в школе каждый учитель должен дежурить по школьном автобусе, отправка в 6.20, в котором часу должен встать учитель,а потом еще и все уроки отчитать и назад отправить автобус с учениками домой,где это прописано, в каком документе?
Шиншилла
Для актинилава: Нигде не прописано! Это администрация свою работу спихивает на учителя. За безопастность - доехал-не доехал - отвечает высшее руководство, а не учитель с мизерной зараплатой. Ему и в классе работы хватает, то у вас директор идиет.
Коментувати
Мария
Для Вчитель- сентябрь - ноябрь - проведение различных конкурсов, дурниров , МАНей - подготовить надо от 5 до 10 учеников. Когда это делать? Правильно, во время уроков. Что делают остальные ученики - правильно, не учатся. потом учитель по быстрячку догнал программу, все рады и счастливы, только от такой деятельности ни пользы ни радости- одни неучи получаются. А то что образование никому не нужно - факт. Интересный вопрос- в бюджет собрали 110% денег в виде налогов. школа - госучреждение- финансируется по остаточному принципу, впрочем как и медицина. Врачам правда всегда принесут презент. На эти статьи бюджета денег нет . Куда делись деньги , почему не хватает денег учителям и врачам - РАЗВОРОВАЛИ главы ОДА и приближенные тела.
1523
Для Мария: Вам ещё повезло, у нас это продолжается целый учебный год, а не два месяца в году.
Коментувати
alla_chernec@mail.ru
Дякую за таку постанову. Нарешті зглянулись на вчителів. А як дивиться Міністерство освіти і науки України на те, що у Смілі вчителів щомісяця заставляють писати заяву на відпустку без збереження заробітної плати, аргументуючи тим, що не вистачає грошей у бюджеті. У кінці року - не вистачає і на початку, також не вистачає?
Мария
Для [email protected]:
Коментувати
іаненко валентина гаврилівна
коли цей лист буде у школах і які заходи вживатимуться до його виконання
1523
Для іаненко валентина гаврилівна: Думаю,что это письмо сразу же отправляется в каждое учебное заведение, но завучи и методисты не спешат информировать рядовых преподавателей о позитивных новшествах. Я со многими коллегами сегодня общался, так они не в курсе этих изменений. У нас завуч свою лучшую подругу на эту должность поставила, всё время только чаи-кофе гоняют, и кости всему коллективу перемывают. Бывает, нужно посоветоваться, так что одна, что вторая- один ответ- смотрите в интернете.В тот террариум лишний раз зайти не хочется, не то, что советоваться .Конечно, сопротивляться они сильно будут. Наша завуч сказала,что у всех педагогов из зарплаты часть вычтет, и методкабинет будет содержать, если государство не хочет. Во многих уч.заведениях методист- это пугало для педагогов, так что администрация в них заинтересована.Так что советую коллегам самим в своём кругу это письмо обсудить, не надеяться, что нам под фанфары это наши руководители объявят.
Шиншилла
Верно, не спешат:) Но я слежу за трендами и реформами в образовании. Наш директор что-то промямлил по поводу этой вказивки, все нарочно перекрутил, в результате чего все поняли так, что научной деятельностью все таки должны заниматься, а то школа в антирейтинг упадет)
Татьяна Манойлова
А наш дир. сказала, что таких документов отдел образования им не доводил, а на сайте МОН- мало ли чего еще напишут))))))Здорово, правда????
Коментувати
Тетяна
Хто може підказати: чи можуть даним листом керуватися вихователі дошкільних навчальних закладів (дитсадочків)?
іаненко валентина гаврилівна
Для Тетяна: Для іаненко валентина гаврилівна:
Illya Olefir
і для дошкільників також. Написано: керівникам навчальних закладів, тобто і дошкільних, педпрацівникам, тобто і вихователям.
Коментувати
УЧИТЕЛЬ
Как хорошо! Давно пора у этих проклятых бюрократов. дармоедов и бездельников отнять кусок сладкий- издеваться над учителями, превращать их в тупое и исполнительное быдло. Молодцы в Министерстве. всю эту прогнившую и разжиревшую наглую свору ещё и разогнать нужно. Пусть идут и пашут. Зажрались уже , разжирели на государственных и народных харчах- ни черта не делают- только бумаги штампуют. А деньги какие им огромные платят! Разгоните все эти районо, гороно, курсы последипломной переподготовки- которые ничего не дают. А деньги отправьте на развитие и поддержку промышленности страны. А эти бездельники и чьи-то протеже- пусть идут и работают. Хватит жрать за чужой счёт и портить воздух!
Родители
Для УЧИТЕЛЬ: Ох, не хотелось бы, чтобы к нашим детям в класс заходил такой учитель... От каждого вашего слова веет лютой ненавистью... Кто обидел-то вас? И что вообще нужно было сделать чтобы человек прямо на изнанку вывернулся??? Это ужасно!!! Поберегите себя!
Вчитель
Для Родителя, Ваши слова -это слова не родитея, а зажравшегося бюрократа, который желает только командовать, лучше бы занимался своими чадами, а не учил как их учить.
украинка
Для Родители: дык вы (родители) + работники разных контролирующих органов и довели рядового учителя до такого состояния! вы, как родители, лучше бы контролировали своих чад, а не учителей.
Коментувати
вчитель
Які звіти здає вчитель у нашій школі: 1 раз в рік - відомості про дітей мікрорайону, звіт про роботу класного керівника, 1 раз на місяць - інформація про віиявлення жорстокого поводження з дітьми у сімях, інформація про зміни у соціальному паспорті класу (якщо змін немає, все рівно заповнений бланк з позначнами "без змін"), інформацію про кількість відсутніх у класі (всього, за хворобою, без поважних причин - дні/уроки), звіт про проведення заходів по попередженню правопорушень ( не менше три на місяць, вказати кількість присутніх та хто запрошений), табель обліку харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО. А в цей час - уроки, уроки фактично бех підручників, класне керівництво, факультативи (чому тільки через годину після уроків - окрема тема), МАН, оліміпади, різноманітні конкурси, методична робота, робота з батьками. А ви про календарне планування та поурочні плани - це просто дрібниці. така ж як і наша заплатня.
Анна
Для вчитель: Ви,мабудь, не вчителем працюєте, а тим самим бюрократом, яки вчить нас пряцювати, в той час, як сам ніколи не працював в школі простим вчителем і не працював з % успішності, не готував папочки, портфоліо та друковані роботи. Так що Ідіть працювати простим вчителем а переліковуйте звіти , бо того що ви згадали і так збагато, не говорячи, що школа має тільки навчати, а не збирати "досьє" на родини та батьків, бо інші структури освіти працюють тільки з тим матеріалом, який надаємо ми.
Коментувати
Frosya
Люди, а в когось із Вас вимагають проведення політінформацій? Чи ця вимога існує тільки в одній школі України.
міла
Для Frosya: у нашій такі самі вимоги
Алла
теж проводити треба(((
Frosya
Кожного тижня о 8.20?
Коментувати
Олег
І що може змінити ще один бюрократичний папірець? Невже не зрозуміло, що нічого не зміниться до тих пір, поки існують нікому не потрібні методичні кабінети та інститути післядипломної освіти? Такі листи лише активізують методичне військо.
міла
Для Олег: а що зробили вчителі,щоб змінити правила гри
Марина
нічого а як можна проводити реформи з чинушами які при Януковичу виганяли вчителів по рознарядках на мітінги , примушували виписувати партійну газету ВРЕМЯ РЕГІОНОВ ХАРЬКОВЩИНИ. і єслі не підписалися різні чинуші з шкіри лізли щоб вислужитися перед владою . Що творила ця зграя бандюків - це страшне . РОНО треба давно розпустити тому що крім циркулярів ця кантора нічого не може . Де в світі РОНО збтрає відомості про те що виписав вчитель з періодики, підтвердь квитанцією, скільки учнів не прийшло до школи і чому 7 примушують писати роботи МАН в кількості 10 % від кількості старшокласників . Треба мабуть називати прізвища цих П,,,, Країна повинна знати своїх" героїв"
соня
У кожного вчителя є посадова інструкція, де передбачено всі його обов язки. Все, що "зверху", можна не виконувати. Але давайте говорити правду, шановні колеги. Ми самі дозволили зневажати нами, нашою особистою і громадською позицією. І не треба звинувачувати міськвно, райвно і, тим паче, РМК. Ми самі в цьому винуваті, бо якщо хтось з колективу пробував боротися, то решта покірно мовчала і чемно збирала інформацію про дітей мікрорайону( а це робота органу місцевого самоврядування), про пресу, про неблагополучні сім ї і т.д. і т.п. Тому не треба виливати свій гнів на людей, які теж виконували не зовсім непотрібну роботу. Давайте не виплюскувати разом з водою дитя з корита. Гнів- не порадник. І не відкидаємо той факт, що багатьом "вчителям" треба допомога зі сторони. Марино, проведіть аналіз свого тексту. Надто багато помилок як для вчителя.
Коментувати
Діма
Треба конкретно вказати, які звіти потрібно подавати. Малювання до 7 кл., а конкурси малювати требують до 18 років.І від’єднати освіту від районної державної адміністрації і від остальних, що невідносяться до освіти. А підчинятися і назначати директорів від Департаменту освіти області та освіти району.
Тала
Это все мелочи. Почему в письме ничего не говорится о действительно лишней, опасной и унизительной работе учителей, такой как сбор информации о детях микрорайона?
Семен Мухін
Якби у нашій освіті це дійсно виконувалося... Тоді було би добре. А поки категорії даються наближеним до дирекції - ці закони зяцянка.
соня
Для Семен Мухін: Шановний, Ви читали Концепцію розвитку освіти до 2025 року? Ось там дійсно прописано кріпосне право для нас. Все буде залежати від того, чи ви "угодні " директору чи ні. А попробуєте щось не так сказати або, боронь Боже, не так подивитись, контракту вам не бачити. А ви на методистів ополчились... Не рий ямку, сам впадеш!
Коментувати
Наталья
Господи!!! Неужели это все правда!!! Наконец-то!!!! Еще бы отменить массу всяких конкурсов...бобреняток, левеняток, лисяток, рисуночков для налоговой...рассказиков для....обязаловочки((( Все это можно и нужно, но в меру, не по принуждению, а пожеланию. И в скольки (2, 3 -10???) разнообразных конкурсах учителя с учениками должны принять участие? Или во всех??? ...чтобы аттестацию пройти??
соня
Для Наталья: Не хочу вас розчаровувати, але навряд нас залишуть в спокої. Чули? Тепер і новостворене міністерство "правди" буде опікуватися освітою. Готуйтесь до нових конкурсів.
методист
Ризикну вступити в полеміку. Думаю, що лист в цілому "правильний", проте вряд чи він змінить систему, яка будувалась роками і роками ж спотворювала і своє призначення, і свою суть і життя педагогів. Абсолютно згідна з колегами, бо пройшла школу і досі є вчителем. Проте тільки тоді учителя не заставлятимуть проходити мікрорайон, коли цим займатиметься той, хто ПОВИНЕН ПО ЗАКОНУ! Якщо методичний кабінет став для учителів "пугалом", то такий може і варто розігнати, проте у всьому світі є так звані інформаційно-методичні центри для учителів, батьків і дітей. Достатньо зняти з ММК ті невластиві функції, які "делегує" міськуо і методист тільки подякує, і не тільки вчителі мають отримати ліцензії на роботу , а й методисти також. Крім того, вказані вище листи розраховані на вмотивованих учителів з досвідом. А як щодо випускників університетів, які ніколи конспект не писали... Нехай бере відразу друковану основу і самостійно обирає форми, методи і технології ? Я за реформи однозначно! Проте...
Учитель
Шановні колеги ! Я за те, щоб учителя вивільнити від непотрібної писанини. Але ви всі знаєте, молодого вчителя, який починає працювати потрібно навчити і конспект писати, і план складати, і структуру уроку розібрати. На жаль вузи не готують студентів до безпосередньої роботи з учнями. В школі вчителі знайомляться і з інноваціями в освіті, вивчають досвід колег... З коментарів виходить, що це не потрібно. Прикро, але з таким відношенням до фахового рівня педагогів, ми можемо втратити те, що маємо. Уявіть молодого вчтеля, який починає працювати: десь списав конспект уроку, купив роздрукований календарний і з цим " надбанням" пробує провести " урок". Чим винні діти? Думаймо і про них. Я проти формалізму і лишніх звітів і паперів, але те, що молодого вчителя потрібно навчити основ роботи в школі, і тільки згодом дати йому можливість творити, а не навпаки. Таке враження від коментів, що над освітянами тільки знущаються.
Коментувати