Osvita.ua Законодавство Середня освіта Про навчальні плани у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах на 2013-2014 навчальний рік

Про навчальні плани у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах на 2013-2014 навчальний рік

Лист МОН № 1/9-587 від 29.08.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-587 від 29 серпня 2013 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
департаменти  (управління) освіти і науки
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Про навчальні плани у спеціальних
загальноосвітніх навчальних закладах
на 2013-2014 навчальний рік

Відповідно до звернень обласних органів управління освітою щодо робочих навчальних планів на 2013-2014 навчальний рік для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів повідомляємо.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2013 № 144, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.03.2013 за № 410/22942, затверджено нові Державні санітарні норми і правила "Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів". Пунктом 9.8 зазначених норм і правил встановлено, що при визначенні гранично допустимого тижневого навантаження на учня спеціального загальноосвітнього навчального закладу мають враховуватися години, передбачені для фізичної культури.

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я (лист від 17.06.2013 № 04.04.44-16/1082/17544) така норма визначена на основі інформації Державної установи "Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва НАМН України" щодо загального рівня захворюваності дітей з особливими освітніми потребами, який у 1,5-3,6 рази вищий, ніж у їх однолітків у загальноосвітніх навчальних закладах. Хронічні захворювання мають усі учні з особливими освітніми потребами, кількість дітей з множинною хронічною патологією зростає за роки навчання у 2,1-4,1 рази.

Оскільки Державні санітарні правила і норми є обов’язковими до виконання та керуючись нормою, встановленою пунктом 16 Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 р. № 848, щодо можливості перерозподілу між освітніми  галузями до 15 відсотків навчального часу, визначеного інваріантною частиною Базового навчального плану, Міністерство листом від 08.08.2013 № 1/9-539 доручило обласним органам управління освітою привести робочі навчальні плани у відповідність до вищезазначених Державних санітарних норм і правил.

Ураховуючи, що інваріантна складова Типових навчальних планів для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів обов’язково включає години корекційно-розвиткових занять, спрямованих на реалізацію освітніх галузей, та які не входять у гранично допустиме навантаження, спеціальні навчальні заклади мають право при формуванні навчальних планів перерозподіляти години на вивчення предметів інваріантної складової у сторону зменшення, не більше ніж у два рази, у порівнянні з показниками Типових навчальних планів. При цьому, вилучення з навчального процесу предметів інваріантної складової не допускається.

Заступник Міністра       Б. М. Жебровський

Освіта.ua
29.08.2013


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Уряд просять відмінити облік дітей вчителями Тисячі вчителів та завучів щороку складають незрозумілі списки дітей шкільного віку
У МОН узгодили мовні поправки до закону Мовні поправки до 7 статті законопроекту «Про освіту» зареєстровані у Верховній Раді України
Гриневич: політика МОН - зміцнити українську мову Відбулася зустріч міністра з активістами з приводу поправок у проекту закону «Про освіту»
В Україні досі не всі школи підключені до опалення У багатьох школах та дитячих садках держави опалювальний період досі не розпочато
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!