Osvita.ua Законодавство Середня освіта Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2011/2012 - 2012/2013 навчальних роках

Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2011/2012 - 2012/2013 навчальних роках

Наказ МОНмолодьспорт №1068 від 15.09.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№1068 від 15 вересня 2011 року

Про проведення апробації та
моніторингових досліджень якості
навчальної літератури для
загальноосвітніх навчальних закладів
у 2011/2012 – 2012/2013 навчальних роках

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №781 "Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів" та з метою створення умов для оновлення змісту освіти, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів України якісними вітчизняними підручниками, наказую:

1. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.05.2008 №401 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2008 за № 711/15402:

1.1. Розпочати у 2011/2012 навчальному році апробацію:

1.1.1. Підручників для учнів 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які видані за державним замовленням у 2010 та 2011 роках, згідно з додатком 1.

1.1.2. Підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які видані за державним замовленням у 2011 році, згідно з додатком 2.

1.1.3. Підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які видані за рахунок коштів видавництв та у попередні роки не апробувались, згідно з додатком 3.

1.1.4. У кожній адміністративно-територіальній одиниці, зазначеній у додатках 1 – 3, визначити не менше 5 загальноосвітніх навчальних закладів з паралельними класами для проведення апробації підручників різних авторів одним вчителем та забезпечити їх необхідною кількістю примірників підручників, виданих за кошти державного бюджету.

1.2. Надіслати до 01.12.2011 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти інформацію про учасників апробації за формою згідно з додатком 4.

1.3. Здійснювати постійний контроль за організацією і проведенням апробації навчальної літератури. Систематично обговорювати її результати на засіданнях вчених та методичних рад інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних рад навчальних закладів.

1.4. Надіслати до 01.06.2013 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти узагальнені результати апробації підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 – 3, за формою згідно з додатком 5.

2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.):

2.1. Систематично надавати методичну допомогу вчителям, які здійснюють апробацію навчальної літератури.

2.2. Провести у 2012/2013 навчальному році моніторингові дослідження якості підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 – 3.

2.3. Поінформувати видавництва щодо узагальнених висновків апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для її доопрацювання.

2.4. Подати на розгляд колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у ІІ півріччі 2013 року результати апробації та моніторингових досліджень якості підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 – 3.

3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.):

3.1. Забезпечити доставку та відповідне розподілення підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 – 3.

3.2. Організувати для педагогічних працівників, залучених до апробації навчальної літератури, постійно діючі семінари за участю науковців Національної академії педагогічних наук України, працівників інститутів післядипломної педагогічної освіти, авторів підручників, видавців.

3.3. Систематично висвітлювати результати апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури в газеті "Освіта України", фахових науково-методичних журналах та на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б.М.

Міністр       Д.В. Табачник

Освіта.ua
15.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
МОН планує більш ефективно використовувати кошти на НУШ Відомство планує отримати зв‘язок від педагогів і переглянути перелік обладнання для НУШ
В Україні стартував Всеукраїнський тиждень права Метою проведення заходу є ознайомлення молоді з базовими знаннями про свої права
Стереотипи і гендерні розриви необхідно долати, - Гриневич За словами міністра, історичним витоком дискримінації є стереотипи, якими пронизана вся культура
Відповідає міністр: чи має дитина прибирати у школі? За словами Лілії Гриневич, чистота у школі не може залежати тільки від діяльності дитини
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!