Популярні новини
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Школи напередодні канікул проведуть заходи з безпеки учнів  Перед початком канікул учителі мають провести заходи з учнями щодо їхньої безпеки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нина
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста на аттестацию «высшая категория» обязательно ли выпуск научных статей? И какие критерии есть обязательными,а как е нет. Спасибо
Павлович
Для Нина: Відповідно пункту 4.6. Положення про атестацію: Кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії" присвоюється працівникам, які відповідають вимогам, встановленим до працівників з кваліфікаційною категорією "спеціаліст першої категорії", та які володіють інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовують та поширюють у професійному середовищі; володіють широким спектром стратегій навчання; вміють продукувати оригінальні, інноваційні ідеї; застосовують нестандартні форми проведення уроку (навчальних занять); активно впроваджують форми та методи організації навчально-виховного процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів; вносять пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Про наукові статті тут щось є? Немає.
1
Поширювати власний інноваційний досвід необхідно обов’язково: наукові статті - одна з форм поширення, можливо також публікувати методичні розробки, проводити семінари, виступати на МО, вести власний блог чи сайт, результативно брати участь у творчих конкурсах, які проводять ОІППО, фахові журнали, можливо також представити сертифікат про публікацію в серйозних інтернет-виданнях, не плутайте зі сміттєвими файлообмінниками, які за нікчемний сертифікат збирають ваші матеріали і заробляють бабло на рекламі за відвідування сайту
Коментувати
Лана
Доброго дня)) Скажіть,будь ласка,чи атестується асистент вчителя???
Ірина
Доброго дня!я 4 місяці перебувала на лікарняному( з 6 вересня по 2 січня). Атестаційної комісія буде засідати в березні. В січні мене попросили написати заяву про перенесення атестації на рік. В Положенні в пункті 3.10 зазначено, що засідання комісії може проводитися і при відсутності працівника у зв’язку з тривалою хворобою. Підкажіть , будь ласка, як правильно вчинити в цьому випадку? Все ж таки мені можуть підвищити кваліфікацію цього року без моєї присутності?
Катерина
Доброго дня! Я маю повну вищу технічну освіту і педагогічний стаж 12 років(працювала майстром виробничого навчання в ліцеї).Атестувалася як педагогічний працівник. Чи маю я право працювати у загальноосвітній школі без педагогічної освіти, але з педагогічним стажем?
1
Для Катерина: 4.10. Педагогічні працівники з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, які до набрання чинності Законами України “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту” працювали й продовжують працювати у навчальних та інших закладах не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту. Тобто,якщо ви були прийняті на роботу в ЗОШ до набрання чинності вище вказаних Законів - маєте право, якщо хочете влаштуватись зараз - вас не візьмуть, бо це незаконно, потрібна педосвіта. Якщо ви працювали і атестувалися як майстер виробничого навчання, це не дає права працювати в школі, бо там такої посади не існує в штатному розписі. Шукайте міжшкільні навчально-виробничі комбінати, технікуми або ПТЛ. Або здобувайте педосвіту прискорено за 2-3 роки, бо у вас вже є вища освіта.
Коментувати
Леся
Доброго дня! Згідно нового Закону України "Про освіту", який набрав чинності 28.09.2017 не передбачає такої структури як відділ освіти. Скажіть, будь ласка, чи буде надалі працювати атестаційна комісія ІІ рівня? Якщо так, то при якій структурі? На сьогоднішній день Положення про атестацію педагогічних працвників чинне, чи означає це, що у 2017-2018 році атестаційна комісія ІІ рівня працюватиме, як раніше, при відділі освіти?
1
Для Леся: цього року працюватиме. Далі змінять Типове положення
Коментувати
Марина
Доброго вечора. Маю диплом вчителя української мови та літератури, соціального педагога. Працювала в школі вчителем 1 рік, потім - 12 років вихователем в садочку . Отримала 1 кваліфікаційну категорію вихователя ДНЗ. З вересня 2017 працюю соціальним педагогом у школі як молодий спеціаліст (11розряд) соціальним педагогом. Чи зберігається категорія при переході з садочка у школу? У відділі кадрів говорять, що ні.
Ірма
Доброго дня. В цьому році мала аттестоваться на підтвердження вищої категорії, але відклала атестацію у зв’язку з навчанням у магістратурі.Закінчу навчання у 2019р.Чи маю я проходити атестацію тоді? Чи моя Магістратуру може бути мені зарахована як чергова атестація?
Лара
Для Ірма: так, маєте (п.3.21). Закінчення магістратури не може бути зараховано як чергова атестація.
Тетяна
Відстрочена до закінчення навчання, а не зарахована.
Коментувати
оксана
закінчила універ в 2012 році. Працювала в одній школі з 01.02.2016 по 04.09. 2017р., перейшла в іншу школу з 05.09.2017 (посада не змінилась). В якому році можу атестуватись
Лара
Для оксана: 01.02.2018 року Ваш стаж складатиме 2 роки. Тож, згідно з п..3.18, у жовтні 2018 р. маєте право подати заяву до атестаційної комісії, якщо вважаєте, що відповідаєте вимогам щодо кваліфікаційної категорії "спеціаліст другої категорії". Атестуватися зможете весною 2019 року.
Володимир Мініч
Заява до атестаційної комісії пишеться лише на позачергову атестацію. Тут заклад освіти має просто внести в списки на атестацію.
Коментувати
Неля
Чи можуть встановити 11 розряд в ДНЗ, якщо освіта середня спеціальна( початкова освіта) ?
Наталія
Дякую за віповідь.І ще одне запитання, чи зможу я атестуватися в 2020р.,якщо на курсах підвищення кваліфікації була в 2016р.
Лара
Для Наталія: так, зможете. (п.1.8)
Коментувати
Наталія
Працюю з 2015р цього року не подала заяву щодо пазачергової атестації Чи можна подати зараз,адже в положенні вказано ,що тільки до 10 жовтня.
Лариса
Для Наталія: ну якщо в положенні сказано до 10.10, а атестація проходить згідно положення, то можна чи ні? Звичайно, що НІ!!
Коментувати
Світлана
Маю диплом вчителя історії і прцювала 28 років вчителем історії і маю диплом вчителя поч. клласів(с.о.,педучилище). Як вчитель історії я маю вищу категорію і звання вчитель-методист. В минулому році, в звязку з переїздом я перейшла на викладання в поч. класи,а в цьому році знову перейшла до іншої школи. В 2016 році я повинна була атестуватися. коли тепер я повинна атестуватися і чи єбережеться моє звання. Працюю вчителем поч. класів.Вчителем поч.класів працювала 15 років з1975 по 1987р.
Олександр
Доброго дня!!! Підкажіть що робити якщо вчитель з хімії проводить уроки російською мовою (діти 7-х класів- російську чули по ТВ). згідно якого документа можна її заставити вивчити та викладати державною мовою.
Павлович
Для Олександр: Закон "Про освіту" говорить: мовою викладання в школі є українська. "Стаття 7. Мова освіти 1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова."
Коментувати
Ірина
Скажіть будь ласка маючи вищу освіту і 8 років стажу на яку категорію маю право атистуватися? Чи можна зразу на першу?? Дякую!!
serj
Для Ірина: на ІІ
ліна
На відповідність займаній посаді!!! Навчіться грамоти "атистуватись"? !
Коментувати
Людмила
Перша освіта-учитель початкових класів (педучилище), друга освіта -педініверситет (зарубіжна література). Знову повертаюся в початкову школу.Яка буде оплата праці?
1
Для Людмила: згідно встановленої категорії? Якщо не атестувалась - спеціаліст. Згідно Типового положення ви можете мати • вчителі початкових класів – повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта, початкове навчання або які мають дві освіти, одна з яких – вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України “Про освіту” (у редакції Закону України від 23.03.96 № 100/96-ВР) – середня спеціальна освіта) (далі – неповна вища освіта) або вищу педагогічну з цієї самої спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (далі – базова вища освіта) та повну вищу педагогічну освіту за іншим фахом;
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, де можна знайти інформацію про порядок атестації практичних психологів загальноосвітніх закладів?
Валя
Добрий день. При переході в інший навчальний заклад зберігається кваліфікація і порядок її проведення?
Лара
Для Валя: згідно з п.3.27 Ваша кваліфікаційна категорія зберігається до наступної атестації.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Якщо в 2016-17 н.р. мені встановлено кваліфікаційну категорію "Спеціаліст вищої категорії". Чи можу я в цьому році позачергово атестуватись на звання "Старший вчитель"?
Сергій
Для Оксана: у Типовому положенні нічого не говориться про терміни щодо присвоєння звань, тому, звичайно, можна...ОДНАК, педагоги можуть писати заяву ЛИШЕ на підвищення кваліфікаційної категорії. Присвоєння звань цілком у компетенції атестаційної комісії ІІ рівня
Сергій
Для Оксана: У Типовому положенні чітко говориться про позачергову атестацію і передбачається, що не раніше як через 2 роки після чергової атестації (1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності. Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.) Так що чекайте два роки.
Лариса
Позачергова атестація через 2 роки з метою підвищення категорії, а до встановлення звання ніякого відношення цей пункт не має. Маєте право на атестацію на присвоєння звання в цьому році.
Коментувати
Яна
ПОясніть будь ласка про атестацію як все проходить...і чого чекати..А то я дуже боюся...
Сергій
Для Яна про все Вас повинна поінформувати адміністрація, а боятися нема чого...в атестаційній комісії ж не вовки)
Коментувати
Анатолій
З директором школи та двома членами атестаційної комісії,конфліктна ситуація,чи можливо перенести атестацію на слідуючий рік в тому що я не довіряю даній комісії.Можливо маються інші пропозиції,шляхи подолання даного питання.Дякую !
Геннадий
Для Анатолій: а в следующем году будет новый директор? Да и члены комиссии не меняются. Проще поменять место работы.
Заступник
Не треба міняти місце роботи, треба атестуватися! Якщо Ви не погоджуєтесь з рішенням атест.комісії І рівня(тобто, шкільної) Ви можете подати апеляцію до атест.комісії ІІ рівня до управління освіти.
Заступник
6.4. Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня. 6.5. Апеляція на рішення атестаційної комісії І рівня подається до атестаційної комісії ІІ рівня. Апеляція на рішення атестаційних комісій І та ІІ рівнів може бути подана до атестаційної комісії ІІІ рівня.
Коментувати