Популярні новини
МОН планує починати шкільну освіту дітей з 5 років Відомство готове розробити програми для дітей у разі підтримки ідеї шкільного навчання з 5 років
Шмигалю пропонують зустрітися з освітянами За словами освітнього омбудсмена, українська освіта зараз кинута напризволяще
Академія педнаук розроблятиме освітні політики для МОН Одним з пріоритетів спільної діяльності МОН та НАПН стане реалізація реформи НУШ
Освітяни, які працюють на самоізоляції, недоотримують зарплату Здійснення одночасної оплати лікарняного по самоізоляції та дистанційної роботи не передбачене
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, де можна знайти інформацію про порядок атестації практичних психологів загальноосвітніх закладів?
Валя
Добрий день. При переході в інший навчальний заклад зберігається кваліфікація і порядок її проведення?
Лара
Для Валя: згідно з п.3.27 Ваша кваліфікаційна категорія зберігається до наступної атестації.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Якщо в 2016-17 н.р. мені встановлено кваліфікаційну категорію "Спеціаліст вищої категорії". Чи можу я в цьому році позачергово атестуватись на звання "Старший вчитель"?
Сергій
Для Оксана: у Типовому положенні нічого не говориться про терміни щодо присвоєння звань, тому, звичайно, можна...ОДНАК, педагоги можуть писати заяву ЛИШЕ на підвищення кваліфікаційної категорії. Присвоєння звань цілком у компетенції атестаційної комісії ІІ рівня
Сергій
Для Оксана: У Типовому положенні чітко говориться про позачергову атестацію і передбачається, що не раніше як через 2 роки після чергової атестації (1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності. Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.) Так що чекайте два роки.
Лариса
Позачергова атестація через 2 роки з метою підвищення категорії, а до встановлення звання ніякого відношення цей пункт не має. Маєте право на атестацію на присвоєння звання в цьому році.
Коментувати
Яна
ПОясніть будь ласка про атестацію як все проходить...і чого чекати..А то я дуже боюся...
Сергій
Для Яна про все Вас повинна поінформувати адміністрація, а боятися нема чого...в атестаційній комісії ж не вовки)
Коментувати
Анатолій
З директором школи та двома членами атестаційної комісії,конфліктна ситуація,чи можливо перенести атестацію на слідуючий рік в тому що я не довіряю даній комісії.Можливо маються інші пропозиції,шляхи подолання даного питання.Дякую !
Геннадий
Для Анатолій: а в следующем году будет новый директор? Да и члены комиссии не меняются. Проще поменять место работы.
Заступник
Не треба міняти місце роботи, треба атестуватися! Якщо Ви не погоджуєтесь з рішенням атест.комісії І рівня(тобто, шкільної) Ви можете подати апеляцію до атест.комісії ІІ рівня до управління освіти.
Заступник
6.4. Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня. 6.5. Апеляція на рішення атестаційної комісії І рівня подається до атестаційної комісії ІІ рівня. Апеляція на рішення атестаційних комісій І та ІІ рівнів може бути подана до атестаційної комісії ІІІ рівня.
Коментувати
Любов
доброго дня! Я працюю вчителем початкових класів, у березні 2017 р. пройшла курсову перепідготовку "вчитель початкових класів та вихователів груп подовженого дня". У новому навчальному році 2017/2018 за основним навантаженням - вчитель початкових класів отримую заробітну плату за кваліфікаційною категорією "спеціаліст вищої категорї" (атестація 11.12.2013), а як вихователь ГПД за кваліфікаційною категорією "сеціаліст". Чи є це правомірним?
Заступник
Для Любов: 3.25. Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на ВСЕ педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.
Лара
Для Любов та Заступника: учитель початкових класів і вихователь ГПД - це різні посади, а не різні предмети, що викладає один вчитель. Тож згідно з п.3.23 "При суміщенні працівниками педагогічних посад в одному навчальному закладі їх атестація здійснюється з кожної із займаних посад".
Олена
Доброго дня,пояснюють,будь ласка,чи можуть зняти категорію,з 1 на спеціаліст,коли вчасно не пройшов курси,не по своїй вині,не було місць,але в цьому році не атестуєшся
Коментувати
Анна
Доброго дня! Працюю з 2012 року, атест.в2015 році, 2 категорія(позачергово) чи можу астестуватись в цьому році на першу категорію знову позачергово(стаж 5років)?
Світлана
Я працюю вчителем початкових класів, в 2015 році я закінчила Педагогічний Університет та отримала диплом магістра за спеціальністю викладач методики та педагогіки початкового навчання. Скажіть будь ласка чи можу я отримати другу категорію згідно отриманого диплому автоматично. Чи існує такий закон і де його знайти.
Сергій
Для Світлана: за диплом магістра не присвоюють другу категорію...для цього потрібно пройти атестацію
Коментувати
Ira Kleynota
Добрий день. Працюю у школі вчителем спеціалістом з 01.09.2015р. Коли я можу подавати заяву на атестацію.Дякую.
Заступник
Для Ira Kleynota: Для атестації Вам необхідно мати педстаж не менше 3 років на момент написання заяви про позачергову атестацію. Ви можете атестуватися через рік.
Лара
Шановний Заступнику! Перш ніж давати консультації колегам, уважно перечитайте Типове положення. Адже у п.3.18 ясно сказано:"Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після ДВОХ років роботи на займаній посаді". Ви невірно відповіли на запитання Любові від 03.10.17, тепер дезінформуєте іншу колегу...
Коментувати
Іра
Чи можна атестуватись на другу категоряю з спеціаліста із стажем 9 років перескокнувши першу категорвю
Сергій
Для Іра: атестуватися на другу категорію, "перескокнувши першу" неможливо, тому що перша кваліфікаційна категорія присвоюється після другої)) читайте Типове положення...
Коментувати
Валентина
Чи правомірним є рішення атестаційної комісії І рівня клопотати про присвоєння одночасно кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" і звання "викладач- методист". Результати попередньої атестації - присвоєно категорію "спеціаліст першої категорії"
Анатолій
Вчителі фізкультури атестуються у школі.дирекція школи вивчає досвід роботи а у березні місяці виявили факт ,що вчителі працюютьне за програмою яка рекомендована МОН Украхни(1-4 кл.,оновлена програма).Але ,директор школи запевняє все ПРАВИЛЬНО.Ось вам і атестація.
Олег
працюю в школі вчителем 1 категорії, педагогічний стаж 21 рік. Атестацію на вищу категорію не пройшов, підтвердили 1. Чи можна подати апеляцію? Що для цього потрібно?
Заступник
Для Олег: 6.4. Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня. 6.5. Апеляція на рішення атестаційної комісії І рівня подається до атестаційної комісії ІІ рівня. Апеляція на рішення атестаційних комісій І та ІІ рівнів може бути подана до атестаційної комісії ІІІ рівня.
Коментувати
Олена
Працюю в школі педагогом - організатором, педагогічний стаж 27 років, маю вищу категорію, як вчитель-предметник. В цьому році атестувалась як педагог-організатор. Дозволили атестуватися тільки на ІІ категорію. Чи впливає категорія вчителя-предметника та педстаж на категорію педагога-організатора?
Директор
Для Олена:Ні, це дві різні посади, з кожної посади ви атестуєтесь окремо. І ви тепер не вчитель-предметник.
юлия
Доброго вечора!за фахом я вчитель початкових класів, освіта вища. Отримала І кваліфікаційну категорію як вчитель поч. классів і звільнилася. В цьому навчальному році повернулася на посаду-"вчитель трудового навчання". Мені платять,як спеціалісту. Зараз я проходжу спецкурс з трудового навчання,щоб підвищити свій профессійний рівень та зарплатню.Але в бухгалтеріїї ГОРОО запевняють,що необхідно атестуватися як вчителю трудового навчання, самих лише курсів не достатньо для підвищення зарплати. Допоможіть,будь ласка вирішити проблему.
Коментувати
Микола
Микола Працюю старшим майстром ПТНЗ, чи можу атестуватись на присвоєння мені педагогічного звання майстер І категорії
Микола
Для Микола:
Коментувати
Романа
Доброго дня!У 2010 р, я атестувалася як вчитель початкових класів на ІІ категорію. 2011 році була у декретній відпустці2.5роки. Після декрету працюю третій рік і цього року чергова атестація.Мене вирішили проатестувати на підтвердження ІІ катнгорії, спираючись на те, що після декрету я мало працюю. Чи можуть мені присвоїти "спеціаліст І категорії"? Мій стаж 14 років.
людмила
доброго дня! Цього року я атестуюся, як педагог-організатор на І категорію. Крім того, ще атестуюся як вчитель початкових класів (раніше не атестувалася). На яку категорію я повинна атестуватися як вчитель початкових класів?
вячевлав
у мене стажу 4 роки після університету. Я можу атестуватися позачергово в цьому році?
ліля
у 1993 році закінчила педучилище, педагогічний стаж 22 роки, у дошкіллі 7 років, маю вищий тарифний розряд, чи можу атестуватися на звання "вихователя-методиста" чи "старшого-вихователя"
Ольга
У 2009 році була пройдена атестація - І категорія, потім звільнилася і повернулася до викладання у 2016 році. Чи залишається І категорія?