Англійська з носіями мови: плюси й мінуси

На скільки важливо мати у програмі навчання години спілкування з носіями англійської

Англійська з носіями мови: плюси й мінуси

Реаліями нинішнього етапу розвитку суспільства стали міжнародні відносини, регулярні та міцні контакти із зарубіжними партнерами, спілкування за допомогою Інтернету – міжнародного інформаційного ресурсу. Англійська мова стабільно перетворюється на мову міжнародного спілкування. Її популярність і затребуваність фахівців, які вільно нею володіють, незмінно зростають.

Вільне володіння передбачає можливість правильно розуміти англійську мову й коректно висловлюватись не тільки письмово. При виборі курсів або шкіл англійської мови основним параметром є не тільки кваліфікація викладачів, а й наявність у програмі певної кількості годин спілкування з носіями мови. Не варто разом з тим робити ставку тільки на них і вибирати курси, де викладають тільки носії мови, оскільки в такому спілкуванні є як плюси, так і мінуси.

Плюси навчання на курсах, де викладання ведуть носії мови

Спілкування з носіями мови – це можливість з перших хвилин зануритись у досліджувану культуру країни. Ще один фактор – невимушеність. Це означає, що спроби розмовляти з носієм англійської вашою рідною мовою проваляться. Він не зрозуміє вас, а це вже мотивація для того, кого навчають, змиритись і прагнути якомога швидше почати розмовляти англійською.

Починаючи спілкуватися з англомовним викладачем-носієм мови, кожний студент відразу отримує потужний стимул для подальшого прогресу у своїх заняттях. Відчувши радість від того, що його розуміють не просто викладачі, а англомовні люди, студенти роблять різкий ривок у навчанні.

     

Спілкування з носіями мови дозволяє випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Це свого роду стресова ситуація, яка загострює всі почуття, здібності та можливості. Саме так починають розмовляти чужою мовою люди, які випадково опинилися за кордоном без спеціальної підготовки. Розмовні заняття миттєво виявляють сильні та слабкі сторони студента, рівень його знань, а також ті моменти, які слід доопрацювати.

Комунікативна методика, а саме так називається спосіб вивчення англійської шляхом спілкування з носієм мови, не буває нудною. Моделюються будь-які ситуації – побутові, міські, офісні, особисті, виробничі. Це захоплює набагато більше, ніж традиційні методи навчання. Ефективність проявляється в тому, що студенти відразу починають не тільки розмовляти, але навіть думати англійською мовою.

Носій мови на практиці може легко пояснити не тільки, як розмовляють, а і як НЕ розмовляють англійською, і студент при цьому може бути впевнений у правильності своєї підготовки. Без такого розмовного навчання, як правило, спілкування далі будується шляхом «калькування» з рідної мови: побудови речень, уживання епітетів, використання крилатих виразів і так далі.

При спілкуванні з носіями мови у студента з'являється справжній, правильний акцент. Від домішки рідної мови, звісно, повністю позбутися вдається далеко не всім, але виявити не носія мови стає куди складніше. Це часто відіграє серйозну роль при обговоренні робочих чи особистих моментів із представниками різних країн.

З викладачем-носієм мови швидше виникають контакт і розкутість, знімаються психологічні бар'єри, забуваються зазубрені мовні штампи.

Студентам у цьому випадку легко дається лексика. У них з'являється здатність швидко вникати в розмову та влитися в неї. При цьому не доводиться замислюватись над тим, чи вірно вони вжили вираз, побудували фразу, тому що все це освоєно на практиці і без стандартного зазубрювання стало звичним.

Негативні моменти вивчення мови з її носієм

Коли мову вивчають за традиційними методиками, викладачі не особливо багато уваги приділяють постановці вимови, але при цьому студенти освоюють серйозний граматичний пласт. Відмовлятись від традиційних методів не можна. Не кожен носій мови, який здатний працювати за комунікативною методикою, є досвідченим лінгвістом, виявиться талановитим викладачем і дасть собі раду зрозуміти менталітет учнів.

Підводні камені такого обмеженого навчання очевидні. Це відноситься навіть до тих носіїв мови, які мають диплом викладача та володіють рідною мовою своїх студентів. Як правило, вони не можуть пояснити фонетичні особливості вимови звуків, а тому не виправлять її у студентів, які не мають здібностей до мов. Таких людей чимало. Вони зустрічаються навіть серед тих, хто вже кілька років проживає в англомовному середовищі й вільно розмовляє англійською.

Перш ніж починати спілкуватися з носіями мови, необхідно отримати базові теоретичні знання. Зворотний процес, тобто спочатку накопичення лексики, а потім вивчення основ граматики, може призвести до незворотних негативних результатів, тобто рівень володіння залишиться тільки розмовним, що в багатьох випадках неприпустимо.

Спілкування з носіями мови слід вибирати на тій стадії навчання, коли треба якісно підвищити вже досягнутий мовний рівень. При нульовому рівні підготовки студента воно може бути й зовсім марним, оскільки основна маса таких викладачів не має спеціальних знань у галузі лінгвістики й не володіє в належній мірі рідною мовою учнів.

Таким чином, заняття з носієм мови рекомендується починати приблизно на середньому рівні підготовки лише для того, щоб:

  • безпосередньо дізнатися про культуру поведінки представника іншої країни;
  • покращити вимову;
  • досягти розуміння вживання неформальних оборотів мови;
  • подолати мовний бар'єр.

Носій мови, або традиційне навчання

Після певної стадії вивчення англійської, почавши розуміти письмову мову і самостійно писати, кожен студент переходить на вивчення розмовної мови. Ніхто не буде сперечатися з тим, що в мовному середовищі це відбувається швидше, але найчастіше такі комунікативні уроки перетворюються на клуб за інтересами, тобто носій мови приїжджає в Україну, щоби просто заробити гроші, не піклуючись про результати своєї діяльності. Це cвідчить про те, що слід ретельно підходити до вибору курсів, де пропонуються заняття з носіями мови.

Вибираючи такі курси, варто поцікавитися, чи є у викладачів сертифікат. Найпрестижнішими серед міжнародних вважаються сертифікат CELTA і Trinity TESOL. Важливий і викладацький стаж носія мови. Бажано відвідати одне з його занять, щоби зробити вірні висновки.

Багато фахівців у галузі лінгвістики схиляються до того, що навчання в талановитого, досвідченого українського викладача, який відмінно володіє англійською мовою, набагато ефективніше, ніж пряме спілкування з носієм мови, який не має спеціальної підготовки і відповідної освіти. Із цим складно погодитись повністю. Швидше слід вибирати курси, де програми побудовані грамотно й комплексно.

Спілкування з носіями мови корисне для отримання навичок сприйняття мови на слух. Ще більш корисним буде спілкування із представниками різних регіонів і соціальних груп. Це особливо важливо для тих, хто вже володіє мовою на просунутому рівні, але має певний психологічний бар'єр. У будь-якому випадку, вибір завжди залишається за майбутнім студентом.

Освіта.ua
16.01.2014

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія156гр
Це чудово, що школярі зараз мають зможу вивчати іноземну мову з носіями мови! Гадаю, що це один з найкращих та найефективніших варіантів!
Віталій
Общение с носителями английского в Харькове: http://preply.com/kharkov/angliyskiy-s-nositelem-yazyka
native speaker
Викладач носій мови (США) у Львові native-speaker.wix.com/lviv-english-teacher
Коментувати