Чи можна самостійно вивчити англійську мову

Варто повірти у свої сили - не існує людей, абсолютно нездібних до вивчення англійської мови

Чи можна самостійно вивчити англійську мову

Іноземні мови у великій моді. Хто стане це заперечувати? Спрощення формальностей при виїзді за кордон дозволило десяткам і навіть сотням тисяч людей їздити, куди вони хочуть і на скільки хочуть. Деякі знайшли роботу за кордоном або знаходяться у процесі її пошуку. Знання англійської мови стає необхідністю. І ось словники й розмовники, підручники англійської та просто самовчителі, що припадали пилом на полицях книгарень, тепер миттєво розкуповуються, різноманітні аудіокурси англійської мови процвітають, а самі кваліфіковані викладачі беруть за уроки платню в іноземній валюті.

На жаль, далеко не всі охочі вивчати англійську мову внаслідок зайнятості або фінансової незабезпеченості можуть дозволити собі відвідувати платні курси англійської мови й тим більше брати індивідуальні уроки. Вихід один ‑ самостійне вивчення англійської мови. Проте самостійне вивчення англійської, як і будь-якої іншої, специфічне, і протягом навчання часто виникають запитання, які бажано обговорювати та вирішувати із кваліфікованими викладачами. А хто все-таки вирішив почати самостійне вивчення англійської мови, давайте спробуємо відповісти на такі запитання.

  • В якому режимі і як почати самостійне вивчення англійської мови?
  • Як побудувати свій урок?
  • Як оволодіти правильною англійською вимовою?
  • Як і які книги англійською читати?
  • Як запам’ятовувати велику кількість інформації, нові англійські слова та граматику ґрунтовно й з мінімальними зусиллями?
  • Як навчитись розуміти англійську мову й самому оволодіти нею?

Самостійне вивчення англійської мови з нуля

Кожна нормальна від природи людина здатна до засвоєння будь-якої, у тому числі й англійської, мови в будь-якому віці. Не існує людей, абсолютно нездатних до вивчення англійської мови, хоча мовні здібності досить сильно варіюють. Дійсно, одним чомусь англійська мова дається швидше й легше, хоча вони починають вивчення англійської мови з нуля, іншим ‑ повільніше і через силу. Люди, які вважають себе нездатними до вивчення мов, просто не знають, як правильно організувати самостійне вивчення англійської мови та привести це у систему.

Як і в усьому іншому, результат самостійного вивчення англійської мови прямо пропорційний рівню вашого інтересу та завзятості, що витрачається на його реалізацію. У будь-якому випадку, знати англійську мову навіть посередньо ‑ краще, ніж не знати її зовсім.

     

Приступати до вивчення англійської мови можна в будь-якому віці. Поширена думка про те, що дорослому вивчати англійську мову пізно, ‑ помилка. Правда, варто визнати, що у зрілому віці вивчення англійської мови йде не так швидко, проте більш ґрунтовно.

Неможливо переоцінити і значення інтересу при вивченні англійської мови. Інтерес ‑ найважливіша рушійна сила людської діяльності. Завдяки інтересу концентрується увага, створюється багато асоціацій, загострюється сприйняття та полегшується повторення. Те, що привертає та приносить задоволення, ‑ засвоюється без ускладнень і зусиль, легко і природно.

Учні, які займаються за внутрішнім спонуканням, одержують величезне задоволення й від самого процесу вивчення англійської мови, і від результатів. Наявність стійкого інтересу протягом навчання та прояв постійної зацікавленості ‑ неодмінна гарантія успіху.

Саме бажання оволодіти англійською мовою є могутнім мотивуючим чинником, особливо сильним, якщо воно поєднується з пізнавальним інтересом до мови. Проте й бажання, продиктоване не інтересом до самої англійської мови як нового способу спілкування, а якою-небудь іншою метою (наприклад, професійною необхідністю), також дає відмінні результати.

Починаємо самостійне вивчення англійської мови?

1. Перш ніж почати вивчати англійську мову, слід розуміти, що до незаперечного успіху призведе лише така вибрана методика вивчення англійської мови, яка не сприйматиметься вами як тягар і необхідність. Тиск ззовні частіше за все викликає тільки протидію. Чим і чудове самостійне вивчення англійської мови в порівнянні з мовними курсами: тут всі умови диктуєте ви самі. Засвоєння відбувається набагато швидше, якщо учень сам визначає найприйнятніший темп і сам мобілізує енергію.

2. Слід відвести для самостійного вивчення англійської мови певний час дня, краще вранці, якщо ви «жайворонок», або ввечері, якщо ви «сова». Прагніть займатись у визначений час. Займатися слід щодня, у тиждень можна зробити вихідний. Щоденні, хай навіть не дуже тривалі заняття англійською, набагато корисніші за багатогодинний штурм раз на тиждень.

3. Оптимальна тривалість заняття – 60‑90 хвилин на день з обов’язковою 5‑10-хвилинною перервою або без перерви, якщо заняття триває не довше ніж годину. Сюди не повинен включатися час, відведений на запам’ятовування слів. Менше ніж 40-хвилинні заняття малоефективні. До кожного пройденого уроку через деякий час слід обов’язково додавати 15-хвилинне повторення того нового, що було засвоєно.

4. Спроможіться влаштувати комфортні умови для вивчення англійської мови: зручне робоче місце, добре освітлення. Приємне оточення створює відповідний емоційний настрій.

5. У процесі самостійного вивчення англійської мови спирайтесь на всі органи чуття: зір, слух, рух органів вимови та руки. Задійте всі канали входу інформації, поєднуючи їх роботу. Саме тоді засвоєння буде особливо міцним.

Просуваємо самостійне вивчення англійської мови

Застосовуйте свої знання, постійно практикуйтеся при кожній слушній нагоді. Використовуйте для цього перерви у вашій основній діяльності, час, що проводиться у транспорті, час очікування де-небудь. Заповнюйте мовною практикою будь-який вимушено вільний час, хай навіть 10 або 5 хвилин. Не соромтеся тренуватись у розмовній англійській і самі із собою, наприклад, перед дзеркалом.

За наперед наміченим вами планом самостійного вивчення англійської мови обов’язково повторюйте вивчений матеріал. Тільки спеціально організоване повторення забезпечує міцне запам’ятовування!

При вивченні англійської ніколи не змінюйте в бік прискорення ваш оптимальний темп вивчення англійської мови, що усталився за деякий час, оскільки прискорення або тимчасові скачки можуть згодом негативно відбитись на ваших результатах. Ця порада при вивченні англійської відноситься саме до початкового етапу, коли ви починаєте вивчати її з нуля.

У подальшому, у міру засвоєння матеріалу, темп вашого освоєння мови почне поступово зростати. Тут же мається на увазі, що не варто міняти вибрану методику вивчення англійської на півдорозі, кидаючись у крайності та пробуючи все нові й нові інтенсивні методики вивчення мови. Такий перебір методів можна виправдати тільки тоді, коли ви ще не зробили свій вибір і не визначились, яка методика вивчення англійської для вас буде кращою.

Вивчення англійської мови через ігрові моменти

Протягом двох останніх десятиріч методики вивчення англійської, включаючи ігрові ситуації, стали дуже популярними. Гра складає основу інтенсивних методів навчання, так званого способу занурення. У всіх випадках занурення в англійську мову потребує навчання у групі, у спілкуванні з іншими учнями. Проте ігрові моменти можна використовувати і при самостійному вивченні англійської мови. Наприклад, придумайте собі нове ім’я, характерне для країни, мову якої ви вивчаєте; створіть собі новий імідж: рід занять, професію, інтереси, біографію; вживайтесь у створений вами образ. При самостійному вивченні англійської мови думайте про себе зсередини свого персонажа, неначебто ви були їм насправді. Залишайтесь у цій ролі якомога довше, вона дозволить вам по-новому подивитись на себе та свої здібності.

Не соромтесь постійно хвалити себе за досягнуті успіхи. Будьте впевненими у своїх можливостях. І що можете, якщо схочете, піти далі, набагато далі.

І ніколи не упускайте зручної можливості познайомитися з історією, географією, економікою, культурою, мистецтвом і літературою країни, мова якої вивчається. Це один з ефективних способів підвищення власного інтересу при вивченні англійської мови.

www.englishouse.ru
22.07.2013

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Для вивчення англійської мови Вам потрібно розвивати 4 навики: розмовляти, розуміти на слух, читати, писати. Тому я рекомендую Вам наступні ресурси, якими сам користуюся: https://www.duolingo.com – безкоштовна освітня платформа для вивчення іноземних мов. За допомогою цього ресурсу легко засвоювати нові слова і він найкраще підходить для початківців. https://puzzle-english.com/p/1267025 – чудовий ресурс, який підходить, як для початківців, які бажають вивчити англійську з нуля, так і для тих, хто вже розуміє англійську на слух, але хоче підняти свої навики з англійської мови. http://www.bbc.co.uk/programmes/p02pcb2s/episodes/downloads - Збірка підкастів з англійської мови для тих хто не має часу вивчати англійську за комп’ютером. Ви скачуєте собі підкасти на свій смартфон і прослуховуєте їх тоді коли вам зручно. Я сподіваюсь, що ці матеріали будуть Вам корисні і Ви зможете досягти успіху у вивченні англійської мови.
Юлія
Можу допомогти з англійською мовою. Якщо цікаво - вк id84816374
Ілля
хочу вивчити англійську мову. вона допоможе мені пожиттю
Юлія
Для Ілля: Можу допомогти з англійською мовою. Якщо цікаво - вк id84816374
Коментувати
Віра
бажаю вивчити англійську мову самостійно . Це допоможе мені при навчанні в Університеті.
Андрій
Для Віра:
Юлія
Можу допомогти з англійською мовою. Якщо цікаво - вк id84816374
Коментувати