Як пришвидшити вивчення іноземної мови?

Навряд чи хтось стане заперечувати, що знання іноземної мови, головним чином англійської, на сьогодні є невід'ємною складовою нашого майбутнього

Як пришвидшити вивчення іноземної мови?

Взагалі, знання мови і вміння грамотно її використовувати (не забувайте брати до уваги і свою рідну мову теж!), не просто викликає повагу, це необхідна умова для успішної людини. Ваша грамотність - це ваша візитна картка.

А ви хочете вільно володіти ще хоча б однією іноземною мовою? Напевно, так. Тоді дозвольте запропонувати вашій увазі кілька порад, що допоможуть і на відмінно знати граматику, і вміло використовувати і розширювати свій словниковий запас.

Саме на цьому необхідно зробити акцент, оскільки в школі нас зазвичай вчать «пасивної» англійської, а про практику чомусь забувають. І дуже даремно. Адже навіть маючи цілком пристойний словниковий запас й ідеальне граматичне підґрунтя, все вивчене ще потрібно зуміти вимовити «в потрібний час і в потрібному місці».

Не всі вчителі, на жаль, можуть нам дати таку практику. І на це є цілком об'єктивні причини. По-перше, важко знайти вчителя - носія мови. Не менш важко - такого, який би говорив без акценту, з абсолютно правильною вимовою.

     

Адже наша слухова пам'ять спрацьовує безвідмовно, і потім людина відтворює всі почуті нею помилки. Таким чином ми не звикаємо до правильної вимови слів, а потім, раптом потрапивши до середовища носіїв мови, людина губиться, нічого не розуміючи.

Насправді слухова пам'ять відіграє при вивченні мови дійсно величезну роль. Наукою доведено цікавий факт, що при роботі з короткочасною пам'яттю навіть сприйнята зоровою пам'яттю інформація переводиться до акустичної форми. Більшість людей, запам'ятовуючи, вимовляють фрази про себе. Така більш-менш об'єктивна картина того, наскільки у вивченні мови важливий звук, правильний звук.

Існує дуже приємний і доступний спосіб допомогти собі в цьому питанні. Якщо чесно, вивчення мови, та й у цілому вивчення чогось, цілком на вашій відповідальності. Ніхто до вашої голови, якою б світлою вона не була, не вкладе нові знання, це під силу тільки вам самим, тому і в даному випадку теж не розраховуйте на «автоматичний» результат. Такого не буває.

Займайтеся самовдосконаленням. Практику в англійській мові вам частково можуть замінити, наприклад, фільми або пісні... Напевно в американському кінематографі знайдеться пара-трійка робіт, що задовольняють вашим нехай навіть самим завищеним вимогам кіно-гурмана. Спробуйте дивитися їх на мові оригіналу. Це ж набагато цікавіше.

Перекладач фільму, звичайно, намагався наблизити сенс сюжету до початкового, але ви ж розумієте, що абсолютної ідентичності в цій сфері домогтися вкрай важко. Таким чином, перед вами відкриється приголомшлива можливість побачити і зрозуміти все саме так, як це було спочатку задумано, а не через призму «неперекладних» стійких виразів. Цікаво, погодьтеся?

Варто додати, що моментального результату не буває ні в чому. Ви, можливо, не все зрозумієте з першого перегляду. Бажано переглядати один і той же фільм по кілька разів, поки сенс не стане зрозумілий майже абсолютно точно, пісні слухати постійно, вивчати текст і наспівувати в унісон.

Обирайте те, що цікаво саме вам і що ви готові дивитися чи слухати нескінченну кількість разів (адже це вам необхідно робити). Нехай це буде кіно, яке ви вже бачили, знаєте сюжет і про що йде мова. Краще дивитися фільми з субтитрами: те, що не зможете сприймати на слух, будете читати і запам'ятовувати, як вживаються мовні звороти в реальному житті. Але з часом навчиться відводити очі від написаного і намагайтеся якомога більше слів і фраз вловлювати на слух.

Пісні можна перекладати (ваші улюблені, зрозуміло). І зовсім не обов'язково студіювати кожну строчку зі словником. В Інтернеті зараз достатня кількість сайтів, що на цьому спеціалізуються. Зіставляйте переклади, дивіться і запам'ятовуйте. Це допоможе краще зрозуміти справжній зміст слів і їх вживання в контексті, а не сухий переклад. Слова вчити треба, але краще на конкретних прикладах. Вчіться «живої мови»!

У вивченні допоможе і гарна художня література, в якій ви знайдете масу прикладів вживання слів у мові. Повірте, ви відкриєте для себе дуже багато нового!

І пам'ятайте: мова - це культура, традиції. Вивчаючи її, ви вивчаєте історію, стикаєтеся з прекрасним!

Школа Жизни
28.11.2012

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів