Більшість українців не володіє іноземними мовами

Згідно з результатами дослідження TNS лише 18% українців володіють англійською на рівні вище середнього

Більшість українців не володіє іноземними мовами

Згідно результатів он-лайн дослідження TNS, 89% опитаних респондентів вивчали англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Громадська ініціатива Україна Speaking.

Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності громадян спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра “Європейці та їхні мови” показують, що більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською.

Найкраще, за даними EF English Proficiency Index, серед європейських країн англійську знають у Швеції (70,94% населення), Нідерландах (70,58%) та Данії (70,05%).

Однією з цілей мовної політики ЄС є оволодіння кожним європейським громадянином двома іноземними мовами на додаток до їх рідної мови.

«Українці, у свою чергу, розуміють необхідність знати мови – 2/3 респондентів запевнили, що планують їх вивчати. Найбільш популярною серед іноземних мов є англійська – її планує вивчати половина опитаних, а 97% хотіли б щоб її вивчали діти», - зазначають в Україна Speaking.

“Левова частка українців не володіють найважливішим інструментом інтеграції в європейське співтовариство - іноземними мовами. Сьогодні вперше за багато років перші особи України, президент, прем'єр-міністр більшість членів уряду і парламенту, так чи інакше, володіють іноземними мовами. Але цього мало. Знання іноземної мови має стати нормою для всіх громадян,” – коментує результати дослідження народний депутат та засновник ініціативи GoGlobal Мустафа Найєм.

Знання іноземних мов відкриває людям низку нових можливостей. Більше половини респондентів вважають, що іноземна мова може забезпечити для них та їхніх дітей можливість вільного спілкування з іншими людьми. Водночас 43% вважають, що знання іноземної дозволяє отримати більш оплачувану роботу в Україні.

В Україні знання іноземної мови все частіше стає однією із обов’язкових вимог при прийомі на роботу. За даними рекрутингового порталу rabota.ua, у 12% вакансій, розміщених на сайті, зазначено вимогу знання англійської мови.

Вже на початку наступного року в рамках національної програми вивчення та популяризації іноземних мов Україна Speaking ініціатива GoGlobal реалізують соціальну інформаційну кампанію, метою якої буде стимулювання українців до вивчення іноземних мов. Для забезпечення інструментів вивчення мов буде створена веб-сайт, що акумулюватиме можливості платного та безкоштовного вивчення іноземних мов, розмовних клубів, кіносеансів мовою оригіналу, стажувань за кордоном тощо.

Крім того, вже зараз ініціатива GoGlobal спільно з Британською Радою в Україні реалізує проект “Вчителі англійської – агенти змін”, метою якого є перекваліфікація вчителів англійської мови.

Довідка

Дослідження проводилося компанією TNS для Національної ради реформ. Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 27.11.2015 – 02.12.2015. Географія дослідження - вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту. Рівень володіння іноземною мовою оцінювався за шкалою від 1 (володію на елементарному рівні) до 10 (володію досконало). Рівень володіння розділявся ініціативою GoGlobal з такими критеріями: рівень нижче середнього: від 1 до 5, середній рівень: 5-7, вище середнього рівня 7-10.

Освіта.ua
17.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Л
А ми так "плачемо,плачемо", але "англійською". Хочу знати "папуаську", бо рідну солов’їну вже "не потрібно". СОРОМ!!!!!
007
А много англичан и американцев владеют украинским или русским? Почему то эта информация не изложена. Европейцам (коренным) же пора учить не английский а арабский
salka
для Додиа: ...чтоб Хозяину новому удобно было...
Dodia
А навіщо всім володіти нею? Що від того зміниться? Краще жити станемо, чи двір сам по собі буде підмітатись, якщо двірник буде володіти англійською?
Володимир Дехтяр
Для Dodia: Якщо знаєте 300 слів і більше можна отримати візу, якщо сусіди позичать гроші ... :)
Володимир Дехтяр
Для Dodia: А після нового року безвізовий режим. Землю без людей краще купляють.
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ
Більшість українців не знає рідної мові - ось де біда...
007
Для ВЧИТЕЛЬ: .... беда для учителя украинского.
Олекса Позняк
Для 006: москалику номер твій шостий
Коментувати
я владею.
Иностранным. В совершенстве. РУССКИМ------------------------------
УКРАЇНЕЦЬ
Для я владею.: Мову ВОРОГІВ теж потрібно знати для кращої боротьби з ними...
теж українець
З такими українцями і ворогів не треба. Очі розкрийте, самі собі вороги, раз країну розвалили. З себе не пробували почати?
когда завуч,что забирала ВСЕ ЗАМЕНЫ СЕБЕ, рассказывала:"с себя надо начинать"
Для теж українець: в душЕ поднимался реальный РЖАЧ.Так и сейчас,по прочтении Ваших слов.ЭТО вы скажите тем,кто заводы на металл порезал,продал и стал УСПЕШНЫМ человеком в этой нищей стране.А МНЕ не надо подобное заявлять,просто потому что те,кто начинает с себя,делает это МОЛЧА,а те,кто ЗАЯВЛЯЕТ другим,как правило живёт НЕ на учительскую зарплату и ЧТО это знать не знает-ведать не ведает.Поэтому ПОПРИДЕРЖИТЕ подобные заявления для УСПЕШНЫХ людей,поднявшихся за СЧЁТ краж-обмана-мыльных пузырей
Коментувати