Швидкочитання вчить швидше мислити
PR

Швидкість читання є основним показником усіх інтелектуальних можливостей людини

Швидкочитання вчить швидше мислити

Вікторія Грідасова, керівник школи альтернативної освіти «Альнар», про швидкочитання.

Вікторія, як можна стисло сформулювати, що таке швидкочитання?


Швидкочитання є динамічним або раціональним читанням. За своєю суттю швидкочитання – це навичка читання по вертикалі.

І для чого потрібне швидкочитання людині?


У першу чергу хочу сказати про те, що швидкість читання є основним показником усіх інтелектуальних можливостей людини. Отже, підвищуючи швидкість читання до швидкості читання по вертикалі, ми можемо впевнено говорити про те, що людина збільшила свій потенціал у рази.

Швидкочитання допомагає більше встигати і мати можливість швидше розвиватися. За допомогою навички швидкочитання ми можемо в рази скоріше засвоювати будь-яку необхідну інформацію, читати набагато більше літератури – від художньої до спеціалізованої.

Використовуючи такі прийоми, наскільки можна підвищити швидкість читання?

Швидкість читання по горизонталі гарантовано підвищується мінімум у два рази, а швидкість читання по вертикалі буде залежати від вас і ваших можливостей – тут цифри варто опустити, щоб ви не обмежували свої можливості зазначеною межею швидкості. Людина знайомиться із собою і своїми можливостями у процесі навчання, і максимальна швидкість читання в даному випадку не обмежена. Але якщо говорити про середні показники, то швидкість читання по горизонталі підвищується у 2–6 разів, а швидкість читання по вертикалі складає від 1100 до 4500 слів за хвилину.

Чи всі можуть навчитися швидкочитання і чи всім воно однаково потрібне? Кого ви чекаєте на своїх заняттях?


Будь-яка людина, яка вміє читати, може стати нашим студентом. А нездатен навчитися швидкісного читання тільки той, хто не вміє читати зовсім.

Мені здається, що навичка швидкочитання потрібна не кожному. Цей курс необхідний перш за все тому, хто хоче дуже багато чого навчитись у житті і швидко орієнтуватись у нашому динамічному світі, у шквалі інформації, яка обрушується на людину.

Але для когось більш комфортне звичне сприйняття текстової інформації. Тому нам у першу чергу цікаві люди, які прагнуть до розвитку, роблять реальні кроки для того, щоби збільшити свій потенціал, і, безумовно, намір розвиватися сам по собі робить життя більш ефективним і цікавим.

Вікових обмежень немає. Будь-яка людина, яка пройшла навчання в нашій школі, отримає для себе максимум на цьому курсі.

Як у вашій школі вивчають швидкочитання? Які методики навчання ви використовуєте?


Наш мозок має здатність працювати швидко й активно при швидкості читання 350–450 слів за хвилину. Середня же швидкість читання дорослої людини становить 150–200 слів за хвилину. Це обумовлено навичкою промовляння тексту про себе. Оскільки мовний апарат не встигає за очима, саме він і гальмує сприйняття інформації. Ви можете відзначити таку особливість: коли ви читаєте якесь довге або складне слово і збиваєтеся, промовляючи його про себе, то автоматично повертаєтесь до початку слова, щоби прочитати його правильно. При такому темпі мозок починає «нудьгувати» й відволікатись, він не задіяний повністю, швидко втомлюється, і в результаті читання стає свого роду снодійним, а така робота мозку веде до його регресії.

Унікальність методики полягає в тому, що у процесі практичних вправ мозок максимально включається в роботу. Ми прагнемо відійти від західної системи навчання, звівши до мінімуму теорію й роблячи ставку на практичну частину навчання.

Навчання на нашому курсі – це поетапний перехід з одного рівня на інший.

Спочатку студенти вчаться сприймати слово, рядок, абзац цілком за рахунок розвитку периферійного зору; прибирати промовляння слів про себе; потім ми переходимо на інший рівень уваги; збільшуючи обсяг пам'яті, одночасно задіюючи різні ділянки мозку, що в підсумку призводить до активізації розумових процесів і здатності цілісно сприймати та запам'ятовувати інформацію. Багато шкіл виділяють курси розвитку пам'яті в окремий напрям, ми ж пропонуємо «три в одному».

Як міняється та що отримує людина, яка навчилася швидкочитання?


На поверхні – людина набуває нові навички: швидкочитання, ефективної роботи з пам'яттю та мисленням, концентрації уваги, а на глибинному рівні вчиться спостерігати за собою й самоаналізу.

З людиною відбуваються дивні зміни, тому що вона знайомиться сама із собою, починає себе відкривати, дивується своїм величезним можливостям, тому, що в неї багато чого виходить, і таке відкриття себе дає приголомшливий ефект. Людина стає більш упевненою в собі.

Світ людини змінюється на якісному рівні: вона думає по-іншому, встигає більше і стає іншою – по-справжньому живою, у неї горять очі. Їй стає цікаво жити, вона стає цікавою сама собі!

Швидко мислити, миттєво приймати рішення – це одна з багатьох переваг, які отримують наші слухачі після закінчення курсу.

Курс «Швидкочитання, ейдетика, розвиток пам'яті та уваги» є основою й фундаментом для подальшого розвитку в будь-якому інтелектуальному напрямі: для того щоб вивчати іноземні мови, щоб якісно підготуватись до вступу у ВНЗ, для освоєння нової професії і, звісно ж, щоби більше встигати на роботі й в особистому житті.

Скільки часу потрібно на навчання швидкочитання?


Тривалість курсу-інтенсиву «Швидкочитання, ейдетика, розвиток пам'яті та уваги» – десять днів по три години.

По закінченні курсу ви отримуєте стійку навичку читання по вертикалі, чіпку пам'ять, високий рівень уваги й концентрації. Безумовно, немає межі досконалості, і отримані навички будуть розвиватись, якщо, звісно, ви не збираєтесь переїхати на безлюдний острів, де вам не доведеться працювати з величезними обсягами інформації.

Хотілося б отримати більш докладну інформацію про вашу школу.


Школа альтернативної освіти «Альнар» – професіонал у галузі підвищення особистої ефективності, в якій даються всі інструменти для подальшого розвитку та зростання в різних аспектах життя.

Викладачі мають високу кваліфікацію та великий досвід роботи.

Наша цільова аудиторія – дорослі люди й діти, починаючи з чотирьох років.

Напрями, за якими ви можете пройти навчання:

Скільки коштує курс навчання у вашій школі?

Вартість навчання для дорослих (починаючи із 15-ти років) складає 1800 грн, для дітей – 1500 грн.

Програма лояльності передбачає різні системи знижок, з якими ви можете ознайомитись на нашому сайті http://supermind.com.ua/.

Дерзайте у власному розвитку, друзі!

Розмовляв Павло Петріченко, Освіта.ua

Освіта.ua
28.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів