Osvita.ua Бакалавр Вступ: найчастіші запитання Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до ЗВО України у 2019 році, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

У 2019 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Оцінки з іноземних мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та 2019 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2019 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2019 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2018 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
15.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
навачаюсь на першому курсі на платному, чи можу перездати зно щоб поступити на державний і якщо так то як?
Юлия
Маю диплом магістра, хочу отримати 2 вищу (також магістерську), школу закінчила, ще в 2003 році, чи потрібно мені здавати ЗНО?
Анна Орфаний
Подскажите пожалуйста Сдавала зно в 2008г. Закончила институт "специалист ", сейчас хочу поступать в другой вуз га Магистратуру, нужно ли мне сдавать в этом году ЗНО?
Галина
Для Анна Орфаний: Ви хочете ступати на іншу спеціальність? (рівень спеціаліста прирівнений до рівня магістра). Якщо так, то взнавайте у виші. Там треба буде здвати вступні випробування для тих, хто отримав бакалавра за іншою спеціальністю. А вже окремо ЗНО для магістрів.
Коментувати
Бутенко Юлия
Доброго дня,в цьому році закінчую коледж з дипломом молодшого спеціаліста,чи можна вступити на заочне по одному предмету із сертифіката ЗНО???
Галина
Для Бутенко Юлия: якщо вступаєте на ту ж саму спеціальність і вона не відноситься до тих на які потрібна саме 2предмети (наприклад економіка), то звісно можете. Читайте умови вступу.
Коментувати
Катя Поливода
Я закінчую коледж в цьому році. Вчилась на бюджеті і отримувала стипендію всі 4 роки. Чи можу я вступити до вищого навчального закладу на бюджет склавши ЗНО на базі 11 класів та атестату про повну освіту з коледжа?
Галина
Для Катя Поливода: якщо на бакалавра, то можете і ка бюджет і на контракт. Якщо знову в коледж на малодшого спеціаліста (молодшого бакалавра), то лише на контракт
Коментувати
Євген
Доброго дня! Чи потрібно здавати зно для поступлення в коледж після університету.
Галина
Для Євген: якщо на ту ж спеціальність, то має вистачили ЗНО з укр.мови. якщо на іншу спеціальність, то вступ як після 11класу (за ЗНО). Читайте умови вступу.
Коментувати
Олена
Доброго дня! Я хочу перездати зно,поясніть будь ласка які зміни будуть при реєстрації і чи є якісь зміни при самому проходженні тесту(тобто якщо мені наприклад не потрібно оцінки ДПА, то чи потрібно проходити всі завдання)Дякую!
123
Для Олена: це якщо здаєш лише для ДПА, то можна робити не всі завдання, а лише ті, які зараховуються в атестат, а для вступу потрідно всі завдання.
Олена
Щиро дякую!
Коментувати
оля
на ектернатній формі навчання обов язково складати дпа у формі зно для того ,щоб отримати свідоцтво про повну загальну освіту у 2020 році
Hala
Для оля: так. для свіх форм і закладів
Коментувати
Катя
Добрий день.я закінчила школу у 2004 році.мені потрібно здавати зон щоб поступати
Катерина
Добрий день! Я навчаюсь в коледжі на третьому курсі. ЗНО повинна складати в наступному році. Але розумію,що буде важко підготуватись і до ЗНО і до фахових іспитів. Чи можу я в цьому році здати ЗНО,наприклад,з історії, а в наступному українську?
123
Для Катерина: Якщо Ви студентка ІІІ курсу, то мали здавати ЗНО у цьому (2019 році). Ви що ще не отримали свідоцтв про повну середню освіту? Жодних ЗНО при випуску не складають (лише за власного бажання, якщо хочуть вступити на іншу спеціальність).
Коментувати
Конвалія
Закінчила школу в 2019, поступила на бюджетну форму навчання, але хочу змінити спеціальність і ще раз поступити в 2020, чи можливо ще раз попасти на бюджет?
Галина
Для Конвалія: можливо, але доведеться відшкодувати витрачені на Ваше навчання кошти (якщо напишете заяву провідрахування зараз, то за 2 міс., якщо закінчите 1-й курс і відрахуєтесь за умови вступу на іншу спецвальність, то за 1рік.)
Коментувати
Людмила
Закінчила школу у 1991 році, потім коледж металлургійний, хочу поступати на фармацевтичний факультет чи потрібно мені здавати зно?
Галина
Для Людмила: так.
Коментувати
Галина
Задавала зно в 2010, провчилася 3 роки в медичному університеті, але не закінчила його. Зараз хочу вступити на заочку. Чи потрібно мені по-новому складати зно?
Галина
Для Галина: Вступати на іншу спеціальність? тоді треба. На ту ж можна поновитись.
Коментувати
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж)?
Agatass
Добрий день) я випускниця 2015 року у місті Харькові, здавала єкстерном, у школі іспити були історія, українська мова та математика. На даний момент я проживаю у зоні Ато, чи можливо поступити у вищі заклади України без здачі зно?
Влад
Для Agatass: https://mon.gov.ua/ua/news/2019-go-osvitni-centri-krim-ukrayina-i-donbas-ukrayina-pracyuvatimut-z-3-chervnya-do-27-veresnya-voni-peredbachayut-sproshenij-vstup-dlya-zhiteliv-nepidkontrolnih-teritorij
842
Для Agatass: Цікаво? А що харківська випускниця 2015 року робить на тимчасовоокупованій території? Коли люди тікали звідти, Ви втікли туди? В рашу вступайте!
Коментувати
Анастасія
Маю сертифікати зно за 2019 з 4 предметами(укр, історія, біологія й англ). Чи можу додатково здавати математику наступного року? І чи зможу вступити до медичного з конкурсними предметами сертифіката 2019(укр, біологія) та сертифіката 2020 (математика) ??
Іван
Для Анастасія: Можете.
Коментувати
Рин
В цьому році не писала ЗНО через хворобу. Якщо здавати ЗНО в наступному році, то треба платити за написання екзамену? Якщо так, то скільки?
Влад
Для Рин: не треба
Коментувати
Оля
Якщо цього року я складаю ЗНО, і мої результати будуть дійсними до 2020 року, то чи зможу я у наступному році скласти ще одне ЗНО з іншого предмету? Цього року я складаю ЗНО з української мови та біології, то чи зможу я у наступному році скласти лише один предмет(хімію)? Чи залишаться мої результати до наступного року(тобто укр.мова і біологія), і чи зможу я доздати ще один предмет, аби вступити у ВНЗ?
Таня
Для Оля: Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2019 року для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати 2018 та 2019 років. Аналогічно, Ваші результати ЗНО 2019 року будуть дійсні до 2021 року, якщо в ЗНО не відбудеться суттєвих змін (так було з ЗНО по англ.мові - ввели аудіювання)
Коментувати
Галина
Як що не має можливості закінчити 11клас і як що піти з школи позакону це можливо ?
Олег
Якщо я закінчив 11 клас в 2018 році і склав ЗНО, але нікуди не поступив, і зараз, у 2019, якщо я хочу вступити до ВНЗ мені потрібно перездавати ЗНО?
Галина
Для Олег: ні. Читайте умови вступу. Там є відповідь на всі питання
Іван
Ні, не потрібно.
Єсипко
Чи потрібно здавати ЗНО якщо є вища освіта за спеціальністю економіст . А Я хочу отримати ще одну вищу освіту ?. Поясніть дякую
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!