Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до закладів вищої освіти, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу).

У 2021 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 01 лютого до 05 березня 2021 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2021 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2021 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2021 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2020 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
добрий день) минулого року складала ЗНО. Але пішла з університету. Чи можна зберегти результат одного із них та скласти заново з двох інших предметів? Щоб подаватися із двома з цього року та з одним з минулого / або заново складати всі три, і якщо з минулого року якийсь із результатів був кращим, залишити його ?
Влад
Для Анна: можна
Коментувати
Софія
Добрий день. Я закінчила 9 класів і переїхала навчатися в Польщу. Мій клас зараз закінчує 11 клас і здає ЗНО. Чи можу я наступного року здати ЗНО, якщо закінчила польський ліцей?
Анастасия Дихтярук
Доброго дня, в 2019 закінчила медичний коледж, ЗНО не здавала, в 2020 набула статусу учасника бойових дій, в 2022 хочу вступати у вищий навчальний заклад, чи потрібно здавати ЗНО і куди потрібно звертатися після реєстрації щоб здати?
Галина
Для Анастасия Дихтярук: так треба. В свій регіональний центр оцінювання
Коментувати
Карина
Чи потрібно складати ЗНО, якщо це третя вища освіта. Школу закінчила у 1999р., першу освіту отримала у 2005 році (магіст), другу освіту отримала у 2011 році (магіст). Коли поступала ЗНО ще не було, сертифікатів не маю.
Андрей
Для Карина: Для поступления в магистратуру Вам сдавать ЕВЭ ("ЗНО по иностранному языку") не нужно, так как у вас уже есть диплом специалиста или магистра. Даже если захотите поступить на специальности 051, 052, 053, 054, 061, 071, 072, 073, 075, 076, 281, 291, 292 Вам также не нужно сдавать ЄФВВ ("Экзамен по специальности в виде ЗНО") - достаточно сдать экзамены в самом вузе по старой советской системе.
Андрей
Для Карина: Но если захочется поступить на бакалавра - то сдавать ЗНО нужно.
Вася
Магіст- часом це не венерична хвороба?
Коментувати
Юля
Доброго дня , я здавала ЗНО в 2013 році чи потрібно перездавати щоб вступити надошкільну освіту .
Галина
Для Юля: У Вас є вже вища освіта чи ні? Якщо Ви вступаєте на ІІ вищу, то вступ за вступними іспитами. А якщо немає, то треба. І ще всте залежить куди. Спеціальність "дошкільна освіта" можна отримати в коледжі, то там ЗНО не обов’язкове, але із ЗНО застосовується підвищувальний коефіцієнт
Коментувати
Оксана
Добрий день, якщо закінчила університет в 2018 (бакалавр), чи можу поступити зараз на другу вищу освіту без зно? (На іншу спеціальність)
Наталія
Здрастуйте! Я Наталія мені 32 роки. Є перспективи на роботі..але для цього потрібна освіта. ЗНО не здавала. Куди можна піти вситися без ЗНО???
Андрей
Для Наталія: Без ВНО можно поступить сейчас в ПТУ или магистратуру при наличии диплома специалиста (магистра).
Коментувати
Маріанна
Доброго дня! Якщо я закінчила школу, провчилася один рік в університеті на бюджеті і вирішила перевступити до іншого вузу на перший курс з відшкодуванням цього року, то чи можу я заново скласти зно? чи мені потрібно йти за цими ж балами, за якими я навчалася цей рік? просто я б хотіла покращити результат і вступити до кращого внз
Влад
Для Маріанна: можеш
Коментувати
Іванна
Доброго дня! Скажіть будь ласка якщо я закінчила 9 класів у 2017 році і є тільки атестат після 9 класу , а більше ніде не навчалась , чи можна здати зно і поступити на навчання заочно ?
Галина
Для Іванна: аби здавати зно треба мати повну середню освіту. Якщо Ви її не маєте, то повинні або повернутись в школу. Або вступати до пту чи коледжу на базі базової середньої освіти, і отримати повну середню освіту там. В школі, доречі можна 10-11 класи закінчити екстерном. А ось в пту чи коледж на заочну форму після 9 класу не приймають
Іванна
А в школу можуть взяти екстерном якщо пройшло вже декілька років?
Руслана
Так, можна в школу "Оптіма". Я там екстерном закінчила 8 і 9 класи.
Коментувати
Оксана
Доброго дня. Закінчила школу у 1994 році, інститут у 1999 році.Чи потрібно мені здавати ЗНО?
Андрей
Для Оксана: Так как институт окончен в 1999 году - у вас диплом специалиста. Для поступления в магистратуру на другую специальность вам достаточно сдать внутренние экзамены по внеземной мове и специальности в самом вузе. Если вам вдруг захотелось поступать на образовательный уровень бакалавра - тогда ВНО сдавать обязательно. В магистратуру вам поступить гораздо легче будет. Есть сроки обучения для неродственных специальностей 2.5-2 года вместо 1.5 года, если хотите поучиться с программой "компесационного обучения" (часть уч.дисциплин, которые не изучались на бакалаврате).
Антонина
Добрый день. Андрей, можно ли связаться с вами, чтобы узнать об этом подробнее?
Коментувати
Наталя
Добрий день. У 2003 році закінчила 9 клас, а в 2006 ущилище. Чи потрібно для вступу у ВНЗ здавати ЗНО. Дякую.
Андрей
Для Наталя: Нужно сдавать, если собираетесь поступать на образовательный уровень бакалавра. Если просто так - "для себя, чтобы было" - то не надо.
Коментувати
Оксана
Добрий день . В 2010 році закінчила Київський Національний університет харчових технологій. Чи потрібно для отримання другої вищої освіти сертифікат ЗНО?
Галина
Для Оксана: ні
Коментувати
Христина
Доброго дня! Закінчила ЛНУ ім.Івана Франка, у 2017 році, хочу здобувати другу вищу освіту, чи потрібно для цього знову здавати ЗНО чи достатньо буде пред’явити диплом?
Галина
Для Христина: зно не треба. треба вступні іспити
Коментувати
Назар
Таке запитання. Я переїхав в Італію. Закінчив тут університет і маю диплом. В Україні я закінчив тільки 9 класів. Чи потрібно мені здавати ЗНО, чи для чогось все ж знадобиться "євро диплом"
Андрей
Для Назар: Поытаться пройти прецедуру нострификации (признания иностранного документа об образовании), если возникла необходимость переучиться на Украине. А без этого - поступить в ПТУ или вечернюю школу для завершения обучения за 10-11 классы, только потом сдать ВНО и пытаться поступать на бакалавра со сроком обучения 4 года. Займитесь нострификацией - тягонина ещё та, но результат будет оправдан.
Дак
Для Назар: Вечірка? Сто зелених і можна не ходити. Все буде європа.
Коментувати
Іра
Доброго дня .Здала ЗНО в 2020 році . Чи можу поступати в 2021 році , без здачі ЗНО?
Ирина
Здравствуйте, мне 30 лет,хочу поступить высшее,кто выдает документ , что я здала ЗНО, если я не где не учусь?
Мирослава
Доброго дня! У 2017 році я закінчила Комунальний вищий навчальний заклад, і здобула рівень молодший спеціаліст. А тепер 2021 хочу здобути бакалавра заочно, чи потрібно мені здавати ЗНО?
Влад
Для Мирослава: 2 ЗНО + фаховий іспит, але вже знаступного року. Реєстрація на ЗНО вже закінчилася
Коментувати
Аааа
Скажіть чи потрібно здавати зно на 2 вищу освіту якщо перша освіта бакалавр? Скажіть будь ласка дуже треба
Ольга
Доброго дня! Закінчила школу за кордоном,чи зможу вступити у вищий заклад в Україні без ЗНО?
Олена
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, які є варіанти вступу на навчання, якщо людина закінчила школу у 1991 році і більше ніколи ніде не навчалась? Працювала на підприємстві на роботі, яка не потребує спеціальної освіти.
Влад
Для Олена: варіант один. Скласти ЗНО. В цьому році реєстрація на ЗНО закінчилася 5 березня.
Влад
Закінчила 9 класів чи 11?
Коментувати