Osvita.ua Вступна кампанія Вступ: найчастіші запитання Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до ЗВО України у 2019 році, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

У 2019 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Оцінки з іноземних мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та 2019 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2019 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2019 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2018 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
15.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Конвалія
Закінчила школу в 2019, поступила на бюджетну форму навчання, але хочу змінити спеціальність і ще раз поступити в 2020, чи можливо ще раз попасти на бюджет?
Галина
Для Конвалія: можливо, але доведеться відшкодувати витрачені на Ваше навчання кошти (якщо напишете заяву провідрахування зараз, то за 2 міс., якщо закінчите 1-й курс і відрахуєтесь за умови вступу на іншу спецвальність, то за 1рік.)
Коментувати
Людмила
Закінчила школу у 1991 році, потім коледж металлургійний, хочу поступати на фармацевтичний факультет чи потрібно мені здавати зно?
Галина
Задавала зно в 2010, провчилася 3 роки в медичному університеті, але не закінчила його. Зараз хочу вступити на заочку. Чи потрібно мені по-новому складати зно?
Галина
Для Галина: Вступати на іншу спеціальність? тоді треба. На ту ж можна поновитись.
Коментувати
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж)?
Agatass
Добрий день) я випускниця 2015 року у місті Харькові, здавала єкстерном, у школі іспити були історія, українська мова та математика. На даний момент я проживаю у зоні Ато, чи можливо поступити у вищі заклади України без здачі зно?
Влад
Для Agatass: https://mon.gov.ua/ua/news/2019-go-osvitni-centri-krim-ukrayina-i-donbas-ukrayina-pracyuvatimut-z-3-chervnya-do-27-veresnya-voni-peredbachayut-sproshenij-vstup-dlya-zhiteliv-nepidkontrolnih-teritorij
842
Для Agatass: Цікаво? А що харківська випускниця 2015 року робить на тимчасовоокупованій території? Коли люди тікали звідти, Ви втікли туди? В рашу вступайте!
Коментувати
Анастасія
Маю сертифікати зно за 2019 з 4 предметами(укр, історія, біологія й англ). Чи можу додатково здавати математику наступного року? І чи зможу вступити до медичного з конкурсними предметами сертифіката 2019(укр, біологія) та сертифіката 2020 (математика) ??
Іван
Для Анастасія: Можете.
Коментувати
Рин
В цьому році не писала ЗНО через хворобу. Якщо здавати ЗНО в наступному році, то треба платити за написання екзамену? Якщо так, то скільки?
Влад
Для Рин: не треба
Коментувати
Оля
Якщо цього року я складаю ЗНО, і мої результати будуть дійсними до 2020 року, то чи зможу я у наступному році скласти ще одне ЗНО з іншого предмету? Цього року я складаю ЗНО з української мови та біології, то чи зможу я у наступному році скласти лише один предмет(хімію)? Чи залишаться мої результати до наступного року(тобто укр.мова і біологія), і чи зможу я доздати ще один предмет, аби вступити у ВНЗ?
Таня
Для Оля: Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2019 року для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати 2018 та 2019 років. Аналогічно, Ваші результати ЗНО 2019 року будуть дійсні до 2021 року, якщо в ЗНО не відбудеться суттєвих змін (так було з ЗНО по англ.мові - ввели аудіювання)
Коментувати
Галина
Як що не має можливості закінчити 11клас і як що піти з школи позакону це можливо ?
Олег
Якщо я закінчив 11 клас в 2018 році і склав ЗНО, але нікуди не поступив, і зараз, у 2019, якщо я хочу вступити до ВНЗ мені потрібно перездавати ЗНО?
Галина
Для Олег: ні. Читайте умови вступу. Там є відповідь на всі питання
Іван
Ні, не потрібно.
Єсипко
Чи потрібно здавати ЗНО якщо є вища освіта за спеціальністю економіст . А Я хочу отримати ще одну вищу освіту ?. Поясніть дякую
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!