Osvita.ua Вступна кампанія Вступ: найчастіші запитання Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до ЗВО України у 2019 році, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

У 2019 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Оцінки з іноземних мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та 2019 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2019 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2019 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2018 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
15.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Як що не має можливості закінчити 11клас і як що піти з школи позакону це можливо ?
Олег
Якщо я закінчив 11 клас в 2018 році і склав ЗНО, але нікуди не поступив, і зараз, у 2019, якщо я хочу вступити до ВНЗ мені потрібно перездавати ЗНО?
Галина
Для Олег: ні. Читайте умови вступу. Там є відповідь на всі питання
Іван
Ні, не потрібно.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!