Реєстрація е-кабінету без сертифіката НМТ чи ЗНО

Як зареєструвати електронний кабінет вступника без паперових сертифікатів НМТ чи ЗНО

Реєстрація е-кабінету без сертифіката НМТ чи ЗНО

У випускників виникає багато запитань щодо реєстрації електронних кабінетів без паперових сертифікатів НМТ (ЗНО), адже замість них з кінця лютого 2022 року вступники отримували SMS-повідомлення з номером сертифіката та PIN-кодом. Як же зареєструвати е-кабінет без паперових сертифікатів?

Якщо відсутній паперовий сертифікат

У разі відсутності паперового сертифіката НМТ або ЗНО абітурієнту необхідно під час реєстрації кабінету вказати номер, PIN-код та рік видачі сертифіката, що вказані в SMS-повідомленні від Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо вступник зареєстрував кабінет, вибравши опцію, що сертифікат НМТ/ЗНО відсутній, але водночас він отримував SMS-повідомлення від УЦОЯО для складання НМТ, то такий вступник має в електронному кабінеті перейти в блок «Сертифікат НМТ (ЗНО)» і додати туди дані, отримані в SMS-повідомленні від УЦОЯО.

Також вступники можуть при реєстрації е-кабінету вказати, що немає сертифіката НМТ (ЗНО), а потім, після отримання, його додати. У такому разі на початку реєстрації варто обрати позначку «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)» і для додаткової ідентифікації заповнити інформацію про документ, що посвідчує особу, який зазначали під час замовлення документа про освіту. Щоб потім в кабінеті додати сертифікат, необхідно зазначити в блоці «Сертифікат НМТ (ЗНО)» його номер, PIN-код та рік видачі.

Вступ без сертифікатів

Окрім того, вступники можуть подавати заяви до закладів вищої освіти без сертифікатів НМТ (ЗНО), а тільки з мотиваційним листом.

Така можливість існує для вступників виключно на небюджетні конкурсні пропозиції, де перелік спеціальностей дозволяє здійснювати прийом без результатів НМТ (ЗНО).

Вимоги до предметів та коефіцієнтів

Порядком прийому для здобуття вищої освіти було змінено вимоги до предметів та коефіцієнтів у різних спеціальностях, тому до 20 липня 2022 року заклади вищої освіти ще можуть редагувати конкурсні пропозиції на вступ.

З докладною інформацією щодо вимог до кожної спеціальності можна ознайомитися в Порядку прийому (Додаток 4).

Зверніть увагу: якщо для НМТ вагові коефіцієнти предметів на спеціальності визначені Правилами прийому, то для ЗНО попередніх років заклади освіти самі визначають набір предметів та їхні коефіцієнти для тієї чи іншої конкурсної пропозиції.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Добрий день. Підкажіть будь ласка, при реєстрації кабінету видає помилку М 4.2(на базі Баколавр при вступі на Магистра). Номер паспорта громадянина України мабуть не співпадає мабудь. В 2021 році отримував новий паспорт. Що можно зробити?
Анастасія
Доброго дня, підскажіть будь ласка. В мене виникло таке питання при реєстрації електронного кабінету при номері нового паспорта не входило і вибивало помилку, а я спробувала ввести номер старого паспорта і все підтвердилось. Чи є велика біда, що кабінет буде створений на номері старого паспорта?
Оксентюк надія
Добрий день.Маю таке питання. В електронному кабінеті в розділі «сертифікат нмт» вписав пароль та логін (повідомлення від УЦОЯО) , але ще на той момент не мав результатів НМТ. Зараз я їх бачу на інформаційній сторінці ЛРЦОЯ , коли вони з’являться на сайті вступника?
Володимир
Чи можна в електронному кабінеті в розділі «сертифікат нмт» вписати пароль та логін (повідомлення від УЦОЯО), якщо я ще не взяла участь в нмт? Якщо так зробити, то додадуться в електронний кабінет результати нмт після участі в ньому? Чи як це працює?
Oleksii
Чому такі несправедливі умови за квотою 2, для тих хто закінчив коледж чи технікум, під час вступу у 2022 році. Для вступників за квотою 2 на основі 11 класів на бюджет потрібно лише пройти індивідуальну усну співбесіду чи творчий конкурс. А щоб за квотою 2 вступити на бюджет на основі диплома молодшого спеціаліста, обов’язковою умовою є здавання НМТ. Є студенти, які знаходяться на небезпечних територіях і також бажають продовжити навчання за обраною спеціальністю. Але вони мають ризикувати і квота 2 на них не поширюється. Їм цікава саме та спеціальність, яку вони вже здобули у коледжі чи технікумі. Вони бажають розширювати свої знання у вибраній галузі. Особливо ця проблема актуальна для не високоньюктурних спеціальностей, які підтримує держава, і на які щороку є недобір. Для вступників на основі дипломів молодших спеціалістів, та вступників на основі 11 класів, повинні бути рівні умови. Тим більше ті, хто бажає продовжити навчання, більш мотивовані, ніж будь-хто.
Галина
Для Oleksii: які взагалі можуть бути квоти 2 для людей, які навчались в укрвїнському навчальному закладі?! Ця квота може застосовуватись лише до тих, які навчались в орківських школах, і фізично не могли отримати нормальних знань, і відповідно не можуть бути об’єктивно оцінені.
Коментувати