Правила вступу на контракт у 2023 році

Вступ на контракт відбувається на підставі НМТ, або творчого конкурсу, або мотиваційних листів, або співбесід

Правила вступу на контракт у 2023 році

Відповідно по Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти, вступ на контракт у 2023 році може відбуватися на підставі національного мультипредметного тесту, або творчого конкурсу у закладі вищої освіти, або на підставі розгляду мотиваційних листів, або індивідуальних співбесід в залежності від спеціальності.

Тільки результати співбесіди або розгляду мотиваційних листів використовуються для конкурсного відбору вступників на контракт зі спеціальностей, що визначені переліком спеціальностей, яким надається особлива державна підтримка.

Особливості подання заяв

Під час подання заяв на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції вступники обов'язково зазначають один з таких варіантів: 

  • «Претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у разі неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням»;
  • «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».

Під час подання заяв на небюджетну конкурсну пропозицію вступники попереджаються про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення, відповідно в заявах мають зазначити:

  • «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».

Конкурсний бал

Конкурсний бал для вступу на контракт на основі повної загальної середньої освіти або ступеня молодшого бакалавра визначають заклади вищої освіти самостійно.

Але він не може бути менше ніж 120 балів для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація».

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Строки вступної кампанії

Реєстрація заяв на участь у співбесідах та творчих конкурсах для вступу виключно на контракт здійснюється  до 18:00 25 липня 2023 року.

Співбесіди та творчі конкурси для таких абітурієнтів проводяться до 31 липня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих до зарахування на контракт на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції здійснюється не раніше 09 серпня.

Зарахування вступників-контрактників відбувається не пізніше ніж 30 серпня.

Переведення на бюджетні місця

Вступники, зараховані на контракт, за певних умов можуть бути переведені на вільні бюджетні місця.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за контрактом, відбувається не пізніше 18 серпня.

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
03.04.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дана
Доброго дня підскажіть чи потрібна присутність батьків при укладанні договору чи може бути і бабуся
Ольга
Така ситуація: абітурієнт подав заяву на відкриту пропозицію (з пріоритетом), в якій є лише 3 контрактних місця, але на цій спеціальності є ще небюджетна пропозиція. Чи можливо вступити на контракт на цю спеціальність, якщо не подав заявку на контракт виключно?
Олександр
Доброго дня. Допоможіть з питанням, якщо я зараз військовослужбовець строкової служби, чи можу я подати завяку на вступ до університету? Та якщо після зарахування, чи можу я звільнитися від служби?
Тая
Доброго дня. Підкажіть,будь ласка ,якщо ми подали документи в один ВНЗ, на контракт, то в інші вже не можемо?
Леся
Добрый день, поясніть будь ласка , для чого зараз дзвонять з універу і просять принести орігінали документів для подачі заявки на контракт? Є різниця коли подать на контракт саме документи на бумагі до 23.08 або чекати після 29 .08 і якщо рекомендовано тоді вже подавати документи? Разове зарахування не по балам , а по тим хто принесе бистріше документи?
Анна
На контракт це так працює, хто швидше приніс, того швидше і зарахували. Якщо ви вже бачите, що бюджет Вам не світить і Ви хотіли б там навчатися, можете вже спокійно нести. Така практика нормальна, університети таким чином переманюють собі студентів(хто перший подзвонив-туди принесли, той і переміг в кількості).
Олена
Я б так не сказала, якщо пізніше принесе документи на контракт абітурієнт з більшими балами , то логічно ,що він буде вище в рейтингу і посуне того, хто з меншими балами приніс документи відразу по дзвінку. І ще не факт,що той з меншими балами пройде, лише якщо він буде в межах ліцензійного обсягу.
Коментувати
Олена
Добрий день. Чи можна подавати заяву на одну і ту ж спеціальність на бюджет і контракт? Пробували, система чомусь не пропускає.
Анна
Заявка, яку Ви подали на бюджет, за умови того, що Ви не пройдете, АВТОМАТИЧНО бере участь у конкурсі на контракт.
Коментувати
Ольга
Все вузы требуют мотивационное письмо ,даже если есть творческий конкурс .потому что он им не нужен а нужен Министерству образования . С такими ценами вузы должны писать мотивационное родителям
Галина
Для Ольга: якими цінами? Ви про вартість контракту? То вступайте на бюлжет
Коментувати